Skocz do zawartości

[korba] SLX 2x9 - 766g


miskov17

Rekomendowane odpowiedzi

Bo on ma octaramp, pewnie 30t. To jest najmniejsza koronka, jaką można zamontować na rozstawie 104mm, ze zintegrowanymi kominami. Z drugiej idzie blat i śruby, a młynek ze swoimi śrubami leci w niepamięć.

 

W takim zestawieniu można wywalić podkładki z suportu, żeby przysunąć korbę bliżej, wtedy jest lepsza linia łańcucha.

A jak montujesz blat w miejsce średniej, to zwykle linia dla blatu jest idealna, a mniejsza koronka nie obsługuje powiedzmy 3 najszybszych biegów.

 

To ma dwie wady - mniejsza koronka ma minimalnie 30t, oraz cena extralite octaramp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sprawdziłem czy u mnie da radę założyć blat 44t w miejsce 32t.

Okazało się, że nie ma z tym najmniejszego problemu.

 

W związku z tym mam następujące pytania:

 

1. Ponieważ śruby i kominy do tarcz są nieco za długie przy dwóch blatach wypadałoby dać jakieś podkładki.

Również one nie stanowią problemu, bo wystarczy dobrać odpowiednią średnicę.

Mam tylko problem w którym miejscu je podłożyć? Może nie ma to znaczenia?

Chodzi mi głównie o to czy dać te pod komin (bliżej ramy), czy pod śrubę (dalej od ramy)?

 

2. Czy można gdzieś dostać tarczę 28t w kolorze czarnym?

Czy dostanę alu taki blat? Dotychczas znalazłem tylko stalowe Alivio 28t.

W tym miejscu proszę o linki do stron.

 

3. Czy różnica 16 zębów to nie będzie za duża różnica pomiędzy dwoma blatami?

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez bogus92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ponieważ śruby i kominy do tarcz są nieco za długie przy dwóch blatach wypadałoby dać jakieś podkładki.

Również one nie stanowią problemu, bo wystarczy dobrać odpowiednią średnicę.

Mam tylko problem w którym miejscu je podłożyć? Może nie ma to znaczenia?

Chodzi mi głównie o to czy dać te pod komin (bliżej ramy), czy pod śrubę (dalej od ramy)?

Pod śruby - komin niech cały sobie siedzi i trzyma blat na miejscu.

2. Czy można gdzieś dostać tarczę 28t w kolorze czarnym?

Czy dostanę alu taki blat? Dotychczas znalazłem tylko stalowe Alivio 28t.

Nie widziałem.

3. Czy różnica 16 zębów to nie będzie za duża różnica pomiędzy dwoma blatami?

Nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutki szosowe (2 biegowe) maja pojemnosc 16, 3 biegowe 22 w tym mtb.

Pojemnosc to roznica w ilosci zebow najwiekszej i najmniejszej zebatki.

 

Kaseta nie ma tu znaczenia, jedynie przy szosowej przedniej przerzutce na skrajnych polozeniach lancuch moze ocierac o wozek.

 

Ja mam szosowa z przodu i kasete 11-34 i jest git, tylko moje zebatki sa przesuniete do ramy i suport 68mm bez podkladek, co skutkuje mozliwoscia jezdzenia po calej kasecie na jednej zebatce, bez krzywdzenia lancucha, duzo mniejsze przekosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanich nie ma

a jednak są. aluminiowe 28t w trekingowych korbach Truvativa. w zeszłym roku sprawdzałem w Harfie nie mieli. ale były kiedyś na allegro. ale ja nie kupilem :P

 

Ponieważ śruby i kominy do tarcz są nieco za długie przy dwóch blatach wypadałoby dać jakieś podkładki.

lub użyć śrub do haka przerzutki :)

 

 

2. Czy można gdzieś dostać tarczę 28t w kolorze czarnym?

aluminiowy Truvativ z korby trekingowej:)

co do stalowego Truvativa z korby trekingowej to dużo lepiej i lżej wygląda od Alivio. cena ok 32pln. te alu na allegro były w niższej cenie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby gdzies dorwac w miare sensowna zebatke Alu 26-28t to mozna chulac na 44-26/28t i oryginalnym blacie SLX'a...

 

Z w miare tanich ... moze mlynek middleburna 26/28t za srodkowy blat?

Middleringi middleburna zaczynaja sie od 30T wiec tak sobie z tyloma zebami.

Zebatki middleburna

 

Jeszcze mi tylko niech ktos powie ktory mlynek middleburna pasowalby do SLX'a bo kompletnie nie rozrozniam oznaczen i kompatybilnosci...

 

Ciekawe tylko jak z wytrzymaloscia i waga, na pewno temat rozwojowy na weekend.

 

PS. Mlynek middleburna na 4 sruby tylko max 26t ... 28t tylko 5 srub, moze ktorys inny z kolekcji pasowalby? Z kolei 26t wcale takie zle nie jest, bo nawed DA7900 obsluzy 44t/26t combo tyle ze straszny skok przelozen miedzy blatami wiec na maratonie ciezko dobrac przelozenie, no chyba ze sie myle.

 

PS. Rozumiem ze stronglighta sredniej tarczy nie da sie dorwac osobno bez blatu?

Edytowane przez Sorcerer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 i 26 troche za duzy przeskok, teoretycznie DA max poj 16, nie wiem jak w praktyce moze sie to sprawowac ale troche taki zestaw jest bez sensu, bo jak dajesz rade dymac na 44/11 i decydujac sie na taka zebatke, musisz takich przelozen czesto uzywac to 26 nawet przy 32 z tylu wydaje sie byc nieco malym przelozeniem.

 

Nie ma zlotego srodka na 2x9 to nie bedzie to tak universalne rozwiazanie jak 3x9, pytanie gdzie sie jezdzi, to powinno determinowac dobor zebatek.

 

Czasami przerabianie czegos tylko dla ideii niekoniecznie musi byc dobrym rozwiazaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój waży 88g z podkładką...

 

Na pewno można by kupić blat od nino 42T, waży 37g czyli 23g w dół. Do tego ti bolts do lewego ramienia -3g, ew. ścięcie gniazd pod młynek pewno gdzieś z 10g. Także jak się uprzeć, można zdjąć jakieś 35g...

 

kurde, co oni tacy do przodu :verymad:

Edytowane przez miskov17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...