Skocz do zawartości

[chwyty] jak przesunąć gumowe?


Kikas

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie potrzebny Ci jeden przyrząd - strzykawka z igłą.

Napełnij ją wodą, igłę wbij miedzy grip a kierownicę(w kilku miejscach np.góra i dół)i powoli wstrzykuj wodę do momentu aż chwyt zacznie się bez oporów obracac. Jak je ustawisz to poczekaj do czasu kiedy woda wyschnie i wtedy będą dalej nieruchome :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzykawa z igłą i płyn do mycia szyb albo spryskiwaczy i tak ze wszystkich stron pod gripy i pójdzie. Można zaeksperymentować z denaturatem najszybciej odparuje ale nie próbowałem. Ja zawsze biorę do spryskiwaczy. Ludwik nie odparuje i się ciągle będą ślizgać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze ściągam chwyty za pomocą poluzowanych klamek (można je również lekko przesunąć takim sposobem). Ciągnięcie chwytu na siłę nic nie da, gdyż rozciągając go, guma kurczy się i zacieśnia na kierownicy. Kiedy pchamy go bokiem klamki chwyt kurczy się a zarazem luzuje się jego ścisk na kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cox na Ludwiku może się ślizgac :blink:

osobiscie zmienialem takie gabkowe authora (lata temu ale jeszcze pamietam). zakladalem, ze tak powiem "na ludwika" - prosze sie nie smiac i zle nie kojazyc :thanks:. po wyshcnieciu nic sie nie slizgalo i wszystko bylo jak trzeba. oczywscie nie lalem tam tego plynu a paluszkiem delikatnie przesmarowalem. te gabkowe mialy jeszcze te zalete ze byly stosunkowo miekkie. zdjalem metoda zrolowywania (jak skarpete na nodze) zaczynajac od strony mostka do zewnatrz kierownicy. udalo sie bez problemu i wszystko gralo. moze i u ciebie zadziala :down: powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie pianek WCS. Chciałbym się na nie przesiąść z oryginalnych gumowych Felt-a. Zauważyłem, że szerokość WCS-ów to 130mm. Jednak ja mam gumy przycięte na 120mm (mało miejsca na kierze ;) ). Czy mogę bez problemu przyciąć chwyty piankowe i czy robił już to ktoś kiedyś? Czy nie będą się rozwarstwiały lub rozrywały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...