Skocz do zawartości

[ szosa ] Kącik szosowy


riker

Rekomendowane odpowiedzi

Przeskok z tego co mam teraz nawet na Claris to kosmos bo na Tribanie jeżdżę trochę jak na single speedzie z racji koszmarnej manetki :P Przy rozpędzaniu się ostatnia rzecz o której myślę to zdejmowanie prawej ręki z kierownicy.

Nie mam żadnego ciśnienia na wyniki, po prostu chcę sobie rekreacyjnie przejechać 15-20 km pętlą po mieście parę razy w tygodniu (głównie nocą bo wtedy mam czas), może w weekend przejechać się gdzieś poza miasto na 30km (w przyszłości pewnie 50km ale nie teraz). Strava pokazuje śednią prędkość około 18km/h ale wiem że przekłamuje bo zbyt późno pauzuje przy zatrzymywaniu się na światłach, realnie jadę mniej więcej 25km/h, max na płaskim miałem 44km/h. Fajnie by było jechać nie szybciej ale przyjemniej, lżej, nie walczyć z rowerem. 

Jakiś czas temu oglądałem sobie Meridę Scultura w sklepie (nie pamiętam czy nie była nawet na carbonie) i zaskoczyło mnie jak była lekka nawet w porównaniu z Tribanami. Teraz cały czas mam w głowie tą lekkość chociaż mam świadomość że to nie ma żadnego znaczenia przy takiej jeździe jak moja. Ale motywacja to motywacja. Trek niby też jest niedostępny ale pewnie we wrześniu dałoby się go ściągnąć do sklepu (Romet i Kross mają mieć nowe rowery dopiero na przełomie 2021/2022 - gdyby były teraz to pewnie bym w nie celował. Jeżeli mam czekać do nowego roku to nie będę musiał już brać czegoś w tym budżecie). 

Co do inwestowania w RC100 to tak, myślałem że wrzucę lepsze oponki, klocki hamulcowe, siodełko, manetki Tourney i tak dojeżdżę do zimy ale z drugiej strony chodzi mi cały czas w głowie opcja szybkiej sprzedaży (rower ma dopiero miesiąc więc jest w idealnym stanie - taka była idea żeby wziąć najtańszy rower z barankiem, przejechać kilkaset km i odsprzedać) i szybkiej zmiany na coś lepszego jeszcze w tym sezonie. Jak już zacznę do niego dokładać 200, 300, 400 zł to albo z nim ugrzęznę bo żal to będzie od razu sprzedawać albo te pieniądze będą stracone bo pójdzie i tak za 900 zł a to nadal tylko taka namiastka szosy więc po co się z nim męczyć. To jest dobry rower na dojazdy do pracy albo dla kogoś bez opcji zakupu roweru dwa razy droższego i tyle. Trochę teraz żałuję że jednak nie wziąłem RC120 bo mógłbym na nim bez kompleksów pojeździć do końca roku. Ale wtedy z kolei bałem się że baranek mi nie podejdzie. Jak Tribany 500 i 520 były dostępne za 2800 i 3500 zł to nie miała sensu dyskusja o jakichś Trekach na Clarisie ale teraz kosztują 3200 i 4200 więc nagle takie AL2 nie wydają się super nieopłacalne. Niestety przy takim rynku praktycznie dowolny wybór wydaje się bezsensowny. 

Edytowane przez mathu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

więc nagle takie AL2 nie wydają się super nieopłacalne

Jak chcesz tego treka to sobie kup i tyle. Jeśli szukasz poklepanie po plecach to go tutaj raczej nie znajdziesz bo żadnych obiektywnych przesłanek za jego kupnem nie ma. Jest zwykłym, aluminiowym, 10 kg rowerem na słabych podzespolach i niskiej grupie - do tego z badziewną korbą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tego świadomy i nie mam ciśnienia akurat na Treka AL2 natomiast nie mam pojęcia co mógłbym brać innego w podobnej cenie i podobnej wadze ale z lepszym osprzętem. Najtańszy Contend i najtańsza Scultura na szczękach to chyba będzie to samo? Romet i Kross niedostępne (Romet dodatkowo ma bardzo agresywne malowanie które mnie odstrasza). Jeśli wszystko co jest do dostania w tej cenie jest podobne to wolałbym Treka. Gdyby miało być jednak >10kg to w zasadzie Triban500 nie ma konkurencji poza szajsowatymi obręczami (ciekawe czy Decathlon jest świadomy jak wielu klientów tracą przez opinie o zmianie opon). Poza tym nie widzę nic sensownego poniżej 4000 zł a tak na serio to poniżej 5000-6000 zł bo dopiero tam zaczynają się sensowne komponenty i w miarę niska waga. 

 

Edit: OK rzutem na taśmę wygrzebałem http://rowerysensa.pl/produkt/romagna-tiagra/ Jest Tiagra, jest poniżej 10kg, są szczęki i jest 3870 zł (przynajmniej na stronie) a poza tym nic nie wiem. Wygląda fajnie i o coś takiego by mi chodziło. 

Edytowane przez mathu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poza tym nie widzę nic sensownego poniżej 4000 zł

Więc lepiej przepłacić za słaby sprzęt?

dystrybutora sensy masz tutaj, tylko jeden rozmiar dostępny https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-romagna-tiagra-2021/

maja też używki więc możesz kupić coś fajnego z legalnego źródła, z fakturą itd https://szybkierowery.pl/produkt/centurion-gigadrive-carbon-ultegra-rozmiary-od-46-do-62-2/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 16.08.2021 o 16:31, mathu napisał:

OK a zapytam o coś innego - czy to prawda że lakier w Trekach rysuje się od samego patrzenia? Bo to trochę ostudza mój zapał do tego pięknego roweru.

Jako eks serwisant sklepu Treka i użyszkodnik Trekòw,  dwóch,  odpowiem: produkt który lakierniczo nie grzeszy trwałością ani pomyślunkiem malarskim. Na moim wypasionym starszym madone napisy mogę zdrapać moim niezbyt twardym paznokciem   :) dlatego że są ostatnią warstwą lakieru. 

Mam wrażenie że Treka podrapać łatwiej niż produkty innych marek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Mam pytanie do praktyków kolarstwa raczej szosowego. Klocki dla hamulców szczękowych ustawiacie równo do powierzchni obręczy czy pod kątem tak żeby przód klocka łapał obręcz wcześniej? Bo ja nie mogę wyczuć żadnej różnicy w jakości hamowania.  Dla świętego spokoju ustawiłem według instrukcji shimano czyli pod kątem. Ale chyba lepiej jakby klocek zużywał się równomierniej. Wyczuwacie jakieś różnice?

Edytowane przez luker7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...