Skocz do zawartości

[ szosa ] Kącik szosowy


riker

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 16.07.2018 o 22:15, Dessiner napisał:

Panowie a co sądzicie o tribanach, a dokładnie model Triban 540. Bardzo fajny osprzęt za nie duże pieniądzeę

Bardzo fajny, w tej cenie (3200zł) można uznać rower na 105-ce i z kołami Aksium (niska półka, ale porządne, a nie jakieś CHGW które wstawiają inni producenci w rowerach tej klasy) jest raczej bezkonkurencyjny. Ale uwaga - jeśli ta rama faktycznie waży 1900g to ja się już mniej  dziwię że jest taki tani... Ale całość - OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć!

 

Szybkie pytanie, bo poradzić sobie nie mogę. 

Luzy na sterach.

Dokręcam kapsel po zluzowaniu mostka, luz znika. Ale! Po przykręceniu śrub mostka, luz się pojawia znów. Luzuję mostek- luzu nie ma. Nosz kurła, o co tu się rozchodzi? 

W jakiej pozycji mam postawić rower jak to robię? Nie kumam tematu.


Proszę o odpowiedź i pomoc, bo mnie szlag jasny trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2018 o 08:45, gocu napisał:

Bardzo fajny, w tej cenie (3200zł) można uznać rower na 105-ce i z kołami Aksium (niska półka, ale porządne, a nie jakieś CHGW które wstawiają inni producenci w rowerach tej klasy) jest raczej bezkonkurencyjny. Ale uwaga - jeśli ta rama faktycznie waży 1900g to ja się już mniej  dziwię że jest taki tani... Ale całość - OK.

 

W dniu 16.07.2018 o 22:15, Dessiner napisał:

Panowie a co sądzicie o tribanach, a dokładnie model Triban 540. Bardzo fajny osprzęt za nie duże pieniądze? jakie są wasze opinie na temat tych rowerów?
Jestem w trakcie poszukiwań jakiejś sensownej szosy do 3k.

Triban 540 naprawdę spoko, jak dobrze poszukasz i poczekasz to dorwiesz może i jakąś śliczną ultrę w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, nie chciałem zakładać nowego tematu więc może tu dostanę szybką odp. na pytanie. Jak to jest z ramami carbonowymi. Smigam na szosie od roku i nie mam w tym duzego doswiadczenia. Pierwsza szose kupilem full carbon, waga ramy to okolo 2,1 kg, natomast kolega posiada rame cannondale supersix i waga to 1,2 kg ?! Jak to mozliwe, ze rama w tym samym rozmiarze tylko inny producent i takie roznice? Jakas inna technologia wykonania? Czy taki cannondale przez to jest moze mniej wytrzymaly? Z gory dzieki za odp. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
W dniu 31.01.2019 o 21:12, Dominikano napisał:

Jak to jest z ramami carbonowymi.

Porównujemy tutaj w ciemno dwie karbonowe ramy nie widząc co to za ramy - rok produkcji, geometria itd. Niemniej obie są "ciężkie", bo obecnie producenci tworzą ramy szosowe ważące po 800 gram i mniej. Wiadomo, że rama aero z grubymi, płaskimi rurami będzie ważyć więcej niż jej typowa odpowiedniczka. Z biegiem czasu również producenci zaczęli "odchudzać" karbon - zresztą robili to w przypadku każdego innego materiału. Czy rama jest przez to bardziej narażona na zniszczenie? Nie wydaje mi się, żeby testy były wraz z upływem czasu mniej restrykcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Przymierzam się do zakupu nowego roweru, na tapet trafił Kross Vento 5.0 DSC z kolekcji 2021. Prawdopodobnie w poniedziałek będę mieć okazje się przymierzyć do tego roweru, jak myślicie w jakie rozmiary celować ? 188 cm, przekrok 86 cm. Aktualnie mam Tribana RC100 w rozmiarze XL i mam wrażenie ze jest za duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii dopasujesz się zarówno do L jak i XL. Kwestia tego jaką pozycję chcesz mieć na rowerze, jeśli bardziej agresywną (co nie znaczy wyścigową bo ta geometria nie jest jakaś sportowa) to L, jeśli bardziej wyprostowaną to XL + wymiana mostka na krótszy (bo pewnie 110 tam władowali a to już przegięcie pały przy takim wzroście).

Dla siebie brałbym L - wzrost 185, przekrok 86

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szedlbym w wieksza rame i krotkie mostki. 110mm, to juz jest lekko krotki mostek. Wolalbym rowniez miec podkladki pod mostkiem, niz bez podkladek ale rozmiar wiekszy. XL bedzie wizualnie wygladal nieco kobylasto, glowka ramy ma tam juz 205. L, nie jakos super mniej ale zawsze te 1cm lepiej. 

Ja bym sugerowal L.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...