Skocz do zawartości

[ szosa ] Kącik szosowy


riker

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BikerFG

no ja tez ostatnio mysle "powazniej" o szosie, zaczalem od drugiego kompletu kol na slickach 1.3 i juz jazda na nich mi sie podoba :)

wlasnie przegladam oferty rowerow szosowych, mimo ze staram sobie caly czas wybijac z glowy kupno 2-go bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jaki już przewijał się ale naprawdę potrzebuje rady. Chce kupić rower szosowy. Mam na karku 37 lat ważę 90kg przy wzroście 184cm i nigdy nie jeździłem na szosie. Zastanawiałem się nad rowerem tak do 7-8 tysięcy. Chce kupić max wygodny rower, mniej ważne jest dla mnie waga czy napęd. Zastanawiałem się nad ramami stalowymi od. Orłowskiego, Cannondale’m karbonowym (Synapse), u p. Poręby dowiedziałem się, że może zbudować rower na ramie Look’a (karbonowej) za rozsądne pieniądze. W grę wchodzi również Giant OCR (karbonowy). Co wybrać proszę pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelku, moge ci cos wietualnie zlozyc w stanach i przeslac do kraju. wyjezdzam na delegacje, ale po powrocie cam ci cynk i mozemy wymienic info.

 

ja skladam (chyba jednak tak - wlasnie kupuje dom badz mieszkanie 100 m2 plus wiec moze bedzie miejsce........a jes jamis, marin, cannondale i jeszcze cos kupie dla zonki.......ufff).

 

z gotowcow w polsce serce mi podpowiada Bianchi na Campy.

 

moj to BikeHard na........chyba 1O5 20 speed i kolach szitmano badz alex 400. Sam te ramy projektowalem zarowno geometrycnie jak i grafocznie. scigano sie na nich 2 sezony a wykonywane sa w fabryce orbea na tajwanie wiec niezle. tanie i lekkie.

 

na 2006 bede 2 nowe kolory - gunmetal i mango z nowa grafika....ja jako autor dostaje egzemplarz autorski.......:). Rozmiar 59 bedzie ok (ja mam 178-9 i jezdze na bh 57cm)

 

www.bikehard.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

Zauważyłem ostatnio ze w kwesti szosy coś się ruszyło w Polsce bo rośnie na nią zainteresowanie. Czym to jest spowodowane?? Może propagowaniem kolarstwa szosowego przez Langa?? Co o tym sądzicie?? :blush:

 

 

tez to zauwazylem, Lang na pewno sie do tego przyczynil, ale on juz propaguje kolarstwo szosowe troche lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ;) mam do Was WIELKA prosbe :( czy znacie moze jakies adresy klubow kolarskich w Zaglebiu albo na slasku??bylbym wdzieczne za wszelkie namiary A teraz troszke z innej beczki chce kupic szose tak do ok.3500zl bo chodzi to juz za mna piaty rok i czuje ze musze wreszcie zrealizowac swoje marzenia A wiec znalazlem cos takiego:

http://www.rojax.pl/bh/katalog/l30.html

 

mozecie cos powiedziec o tym biku? mnie sie wydaje bardzo w porzadku Shimano 105 to juz nie najgorszy osprzet pozwalajacy na sciganie sie a i cena nie jest najgorsza :D no ale moge sie mylic :033: jesli znacie cos inego godnego uwagi w podobnej cenie to prosilbym o jakiegos linka z gory dziekuje :033: Pozdrower!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, rower ma 135km, duzoo dziur, szybkie zjazdy, co moze stac sie z kolami? Warto isc juz z nimi na przeglad, jak to bylo u was?

Nie wiem czy Ci się coś z przecinkami nie pomyliło... ja właśnie skończyłem pierwszy przegląd roweru - na liczniku ma 12 tyś. km :)

A rower specjalnie oszczędzany nie był - zaliczył Alpy (szybkie zjazdy, dziury też tam mają), Korsykę (dziury, szybkie zjazdy też) i wiele dróg krajowych (hm... wiadomo) :)

Edytowane przez easyrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Witajcie :) mam do Was WIELKA prosbe :D czy znacie moze jakies adresy klubow kolarskich w Zaglebiu albo na slasku??bylbym wdzieczne za wszelkie namiary A teraz troszke z innej beczki chce kupic szose tak do ok.3500zl bo chodzi to juz za mna piaty rok i czuje ze musze wreszcie zrealizowac swoje marzenia A wiec

 

czy przypadkiem to nie jest stara 105 ? Pisza o przezutce 9.

 

Zobacz na stronie www.evadam.pl - szosy 30% taniej...

 

Za 3430 zł po obniżce mozesz miec moim zdaniem calkiem fajny sprzet:

http://www.evadam.pl/Service/ProductPages/Szosa/MotiveR.html

Warto porównać.

 

--

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio ze w kwesti szosy coś się ruszyło w Polsce bo rośnie na nią zainteresowanie. Czym to jest spowodowane?? Może propagowaniem kolarstwa szosowego przez Langa?? Co o tym sądzicie?? :)

Nie wiem jak u Was ale u mnie zdecydowania wiecj kolarzy szosowych jest niż "górali".Także w mojej miejscowości kolarstwo jest dużo bardzije popularne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was ale u mnie zdecydowania wiecj kolarzy szosowych jest niż "górali".Także w mojej miejscowości kolarstwo jest dużo bardzije popularne

W 3city to raczej więcej górali jest niż szosowców ale i w sklepach zaczęły pojawiać się kolarki. Jeszcze trochę i będzie można kolarke w markecie kupić :)

Widzę że Ty Bizon też już o szosie zamarzyłeś i cieniutkie oponki sobie wrzuciłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowil mi, ze w kolach shimano serii 5xx nazbyt pekaja szprychy...

 

easyrider, mozna powiedziec, ze nie dbasz o rower, przypominam, ze to temat poswiecony rowerom szosowym.

No i dobrze że temat poświęcony rowerom szosowym, bo ja pisałem o kolarzówce :)

A o rower dbam - na ziemię nim nie rzucam, raz do roku umyję, łańcuch co drugi dzień przesmaruję :)

Nie moja wina że przez tyle czasu nic się nie zepsuło... nawet koł nie musiałem podcentrować (są zaplecione na cieniowanych szprychach, więc niby słabsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...