Skocz do zawartości

[ szosa ] Kącik szosowy


riker

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

Wystarczy wyobrazić sobie spacer paręnaście kilometrów w szosowych butach.


No, THX.

 

A tak przy okazji jaka pompkę polecacie?


Zależy ile wiatru potrzebujesz, ale jako awaryjna sprawdza się super i co najważniejsze mieści się do niewielkiej torebki podsiodłowej (Topeak Areo Wedge Pack M)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zabieram telefon to podstawa w telefonie mam pod klapką z 10-20 zł na picie czy inne rzeczy ale jeszcze mi się nie zdarzyło skorzystać z tego, 2 bidony 750, 1-2 batony i 2 żele. Nie zabieram pompki i dętki. A trasy ja robię min 50km

 

Edytowane przez Darkwojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tu chyba może być - czy jest ktoś z mojej okolicy, tj. knurów czy okoliczne wioski + gliwice kto ma ogarnięte tematy pozycji na rowerze i byłaby szansa na spotkanie i pomoc w ustawieniu mnie na mojej szosie ? Bo mam z tym ciągłe problemy i niestety nie działa to dobrze na moje chęci do jazdy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rower szosowy mam od początku tego sezonu, ale dopiero dzisiaj sobie kupiłem i wypróbowałem jak jeździ się w noskach z paskami. Myślałem nad butami zatrzaskowymi, aczkolwiek na ten moment to dla mnie zbyt duży wydatek. Moje wrażenia są takie, że zdecydowanie czuć uda po tej jeździe, nie wiem czy to ze względu, że pierwszy raz zacząłem ciągnąć pedała w górę? Mimo to wszystko na plus, zdecydowanie mam lepsze czucie roweru na zjazdach, aczkolwiek pod krótkie podjazdy (3%) poszło mi dzisiaj zdecydowanie gorzej (jakieś 3-4km/h słabiej niż bez pasków - może jestem bez formy :D). Nie zaobserwowano też żadnych niebezpiecznych sytuacji związanych z niemożliwością wypięcia się z nosków.

Takie podsumowanie więc, jeśli Cię na razie nie stać na buty rowerowe, to stanowczo zainwestuj w noski z paskami. Jest to śmiesznie niski wydatek, a komfort jazdy zdecydowanie się zwiększa.

To tak jak by ktoś się zastanawiał, czy kupić noski. :D

Edytowane przez tomeeek07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis po 1000km jazdy w noskach kupilem buty i pedaly spd. Buty szosowe z Lidla za 99zl i pedaly Btwin 500 nowe za 100zl. Wrazenia? Szalu w porownaniu do jazdy w noskach nie ma. Wypinanie tak samo latwe jak wyciaganie buta z noska ale za to zapinanie to na razie malutki koszmarek choc pod koniec jazdy bylo juz lepiej. Jak za 200zl to moze byc ale gdybym wydal na buty 350 i 250 na pedaly to chyba bym zalowal. Mowa o typowo amatorsko-turystyczno-rekreacyjnej jezdzie. Acha, schodzenie po schodach z rowerem i wchodzenie na gore to tez nowe doswiadczenie. Podziwiam kobiety biegajace po schodach w szpilkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie widziałem bardziej pasującego tematu, piszę tutaj o małym newsie.

 

Będąc niedawno na przeglądzie mojego crossa w centrali Unibike w Bydgoszczy, dostałem info od pracownika, że na sezon 2016 firma Unibike wprowadzi po raz pierwszy w historii rowery szosowe. Będą trzy oczywiście na trzech poziomach cenowych, wszystkie najprawdopodobniej rama AL chociaż nie wiem co z najdroższym. Środkowy ma być w kwocie ok. 4000zł i ma nokautować cenowo w porównaniu do konkurencji. Brak szerszych informacji jak na razie, oficjalne info ma być dostępne w okolicach lutego 2016 (trochę późno wg mnie).

 

Nie bardzo wiem co znaczy "nokautować cenowo", ale bezwzględnie Unibike powinien wysłać te rowery do testów dla możliwie niezależnych testerów. Jakoś średnio widzę zbyt na rower za 4k i więcej jeżeli jest to pierwszy projekt ramy itp. i nie wiadomo czego się spodziewać. W związku z tym, że planuję zakup szosy to z pewnością będę śledził ten projekt w Unibike.

 

Pozdrawiam

crux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poczytac książki o Lance Armstrongu, jego walka z rakiem, relacje z matką itp. O tym mało kto mówi. Na film na pewno sie wybiorę.

Ostatnio oglądałęm Mała Królowa (2014), o kolarstwie dopingowym, też film na faktach. Moge polecic. http://www.filmweb.pl/film/Ma%C5%82a+kr%C3%B3lowa-2014-712194

Edytowane przez vicher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Przymierzam się tej jesieni/zimy kupić szosę. Będzie to moja pierwsza kolarka. Budżet 2,5k max, tylko nowe. Trasy to ok 100-200 weekend + 100 w tygodniu ( mało czasu przez szkołę :) ) Czy w tej cenie jest szansa dorwania czegoś innego, czy pozostaje chwalony Triban 520 ? Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...