Skocz do zawartości

[ szosa ] Kącik szosowy


riker

Rekomendowane odpowiedzi

Idzie, np: http://www.bike-project.pl/pl/p/Suport-wciskany-SunRace-40-x-127-L/2198 - musiałbyś tylko dokładnie pomierzyć szerokość i średnicę mufy. Widziałem też same ośki na kwadrat do misek wciskanych.

 

Korbę oczywiście też byś musiał zmienić.

Edytowane przez Venec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
A suportu na klin nie idzie wymienic na kwadrat?

 

To nie jest kwestia czy się da czy nie da tylko czy rama ma gwint w mufie suportowej czy wbijane miski.

 

Jak ma gwint to powinno się dać wymienić, choć francuskie ramy mają tendencję do posiadania francuskich, mocno unikatowych gwintów.

 

Co zasie tyczy opon to bez większego problemu mozna kupić takowe 27 1/4 lub 27 1/8 cala. Tania chińszczyzna ale również niektóre modele Conti, Panasa i Miśków...

 

Jeśli chodzi o o 27-mio calowe obręcze to sprawa trudniejsza, ale tez nie beznadziejna: http://www.sjscycles.co.uk/rims-27-630-dept170_pg1/

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym go już wczoraj, ale mieli jakąś kontrole i nie mogli nic sprzedać :( w domu mam takie szosowe hamulce jak były montowane z przodu np. w Romecie Wigry, tylko czarne. Tylko czy zadziałają one z klamkami od canti albo vałek?? Bo tylko takie mam w domu na zbyciu. Jest taki jakiś rozmiar opon - niby napisane jest że to 26, ale są większe może w razie co by jakoś weszły bo mam kupione dawno temu 2 szt. I nie mam ich kiedy i gdzie wsadzić. Nie pamiętam nazwy ale bardziej przyppminała mi niemiecką niż francuską, więc może obejdzi się bez problemów. Rowerek z prostą kierą i beż siadełka ważył około 12 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Tylko czy zadziałają one z klamkami od canti albo vałek??

 

No tylko, że to są dwa odmienne rodzaje klamek, o różnym ciągu... Canti mają ciąg szosowy, a fałki emtebeczny.

 

Pod klamki o ciągu MTB podepniesz dowolny hamulec, szosowy, cati, u-brejka czy fałkę. Pod klamki o ciągu szosowym tylko heble o ciagu szosowym - canti, single pivot, dual pivot. Hamulce wymagające dłuższego ciągu linki nie będą prawie wcale łapać, a skok klamki będzie kooosmiczny...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj tę szoskę. Jest to Alfira. po dokładniejszym przyjrzeniu się stwierdzam, że do wumiany od razu są opony i przednia dętka ( bzobaczymy co z tylnią bo może z niej zejdzie powietrze ). Oponki to 32c, mam w domu jedną 35c i jeszcze jedną kupię. Przerzutka i manetka Sachs Huret 1x5, supprot na klin ( ale w przyszłości poleci razem z korbą, bo wsadze na kwadrat ). Obręcze Schurmann poobijane ale na razie muszą zostać :( , bo w grę wchodzi tylko składanie kół, bo rozstaw to 122, czyli piasta 125 pewie wejdzie, ale z gotowców nic ciekawego nie ma.  Przedni hamulec już założony ale muszę do niego kupić linke i na tł też by się nowa przydała. Średnica sztycy jaka tam wejdzie to chyba 24,5 - są takie??? Rowerek koszował mnie 16 zł... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
supprot na klin ( ale w przyszłości poleci razem z korbą, bo wsadze na kwadrat ).

 

O ile masz w suporcie gwin a nie wbijane miski :P

 

 

 

Średnica sztycy jaka tam wejdzie to chyba 24,5 - są takie???

 

Uhmmm... Na Aliexpess'ie http://www.aliexpress.com/item/Bicycle-seat-tube-seatpost-24-5mm-road-bike-models-seat-aluminum-alloy-outdoor/1204787922.html

 

Szukaj, może coś trafisz...

 

Tak sobie jeszcze pomyślałem, a nie jest to przypadkiem 25.4? Bo wtedy spokój, dostaniesz...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sądzę, że wątpię... Kupiłeś antyczny rower w takimsobie stanie, musisz w niego zainwestować bógiallah raczy wiedzić ile żeby na nim jeździć a na dodatek jak cokolwiek sie zużyje to jesteś w w czarnej rzyci, gdyz dostep do tak starych części zamiennych jest słaby, zeby nie powiedzieć kijowy...

 

Tymbardziej, że chcesz używać go na codzień...

 

Co innego jak składzs klasyka na okoliczności kolekcjonerskie lub okazjonalne wypady w klimacie retro...

 

No ale nie wybierasz sie raczej na którąś z edycji Eroiki?

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wrzuć zdjecia na jakiś serwis hostingowy i wklej bezposrednio lub daj linki.

 

No rower... Ciagle uważam, że o ile nie ma to być projekt do okazjonalnych wycieczek w klimacie tylko wołek roboczy to słaby interes... Pojeździsz a jak zużyjesz elementy nnapedu to wtedy masz problem...

 

Choc z drugiej strony nie raz ludziska tak właśnie robią. Jeżdżą aż zarżną, potem kupuja kolejny sprzęt za flaszkę :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś jakiegoś przerabianego mieszczucha - jeszcze ma mocowanie na tylnym trójkącie pod osłonkę łańcucha. Dorzuć do niego jakieś 50-60 złoty za jakieś złomowe graty i możesz pojeździć nim po bułki. Bo pomykacza z niego to raczej nie będzie bez wymiany całego szpeju.

Edytowane przez Venec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Chciałem sięgnąć Waszej rady w temacie gładkie nogi.

Ostatnio miałem bliskie spotkanie z asfaltem i nóżka była poobdzierana i chciałem zatamować krew ale plaster nie chciał się przykleić do nogi bo jest owłosiona. I postanowiłem mieć gładkie nogi, po prostu ogolić.

Mam pytanie czego używacie do golenia, jakie firmy polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem sięgnąć Waszej rady w temacie gładkie nogi.

Ostatnio miałem bliskie spotkanie z asfaltem i nóżka była poobdzierana i chciałem zatamować krew ale plaster nie chciał się przykleić do nogi bo jest owłosiona. I postanowiłem mieć gładkie nogi, po prostu ogolić.

Mam pytanie czego używacie do golenia, jakie firmy polecacie?

 

jaja sobie robisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Mam pytanie czego używacie do golenia, jakie firmy polecacie?

 

Jaja se robisz? Tu są powżni ludzie, ścigacze, pół-zawodowcy i charty. Maszynki i golenie jest dobre dla cieniasów i miękkich siusiaczków. Prawdziwi MĘŻCZYŹNI używaja tylko wosku a w wersji  ghetto (to Ci najprawdziwsi, z broda a'la drwal) depilują się sami mieszaniną cukru trzcinowego, syropu klonowego i nietoperzego guana...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...