Skocz do zawartości

[ szosa ] Kącik szosowy


riker

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym, ze rozmiar to zdaje sie 50cm, kiedy staje nad rama to mam doslownie kilka cm do niej, a wzrost 176 cm, no chyba, ze jej rozmiar jest zle podany? (nie mierzylem) Osprzet to campagnol z tym, ze nie ma klamkomanetek, a manetki i klamki osobno, piasty campagol, obrecze alexrims chyba niedawno zaplatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Giancie masz trochę inna numerację i przekrój ramy. 56 = L (tam głównie stosuje się numeracje literowe) i wcale nie jest to rama dla krasnoludków. Przykładowo najniższy OCR7 z rozmiarem ramy 56 moga ujeżdżać nawet kolarze powyżej 182cm i wcale nie będzie on za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawe pytanko do szosowiczów, może niektórym się wydawać dziwne. Ale w sprawach szosy jestem conajmniej LAIKIEM ::smile::

 

Jakie to uczucie jeździć na szosie?

 

Wiem, że wielu szosowców posiada rowery MTB. Czy na szosie się jeździ ogramnie lżej niż na MTB, czy to tylko kwestia kondycji?

 

 

 

PS. Proszę tylko nie bijcie! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy jest możliwy tzw. Grupowy Mix. Chodzi mi czy mógłbym sobie pomieszać komponenty roweru z róznych grup(oczywiście wysztkie od jeden matki Campagnolo). Np czy "łapy" mogą być "Daytona" a kaseta i przerzutka klase niżej czyli "Veloce", Korba"Chorus", ośka suportu"Mirage" przednia przerzutka "Veloce" a hamulce "Daytona" no i n koniec łańcuszek C10 "RecorD". Mam duże wątpliwości czy np ośka będzie pracowała z korbą o 3 klasy wyższą. Czy ojciec "Centaur" "Daytona" będzie dobrze zmieniał przełożenia i hamował. Mam także wątpliwości co do grubości linek itp.

Po prostu krotko czy to wszystko ma szanse z sobą pracować???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to uczucie jeździć na szosie?

 

Wiem, że wielu szosowców posiada rowery MTB. Czy na szosie się jeździ ogramnie lżej niż na MTB, czy to tylko kwestia kondycji?

 

 

Jak dla mnie ciężko to porównać.Szosa jest świetna pod względem prędkości i dystansów.MTB kusi trasami i techniką... Osobiścię wolę szybkość, ale w zimę wybieram technikę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoL >>> wydaje mi sie, ze jesli bedziesz konsekwentny w rejonie manetek i kasety [ oba na 9 badz 10 biegow ], reszta powinna dzialac wysmienicie. Pewne standardy, jak min. grubosc linek czy wielkosc indeksu sa typowe dlla marki niezaleznie od grupy [ acz inne dla 9-cio i 10-cio biegowych zestawow ]. Wiekszosc roznic miedzygrupowych, to materialowka.....

 

IvanMTB >>> wielokrzyzowe zaploty to raczej gorskie/trialowe specjalnosci. Ja czasem buduje kola szosowe na 36 szprych i 3 krzyze.......ale to dla ciezkich osobnikow katujacych po miescie. Sa zawsze obrecze i piasty do szosowych tandemow z 40-toma szprychami. Tendencja jest zmniejszenie lby szprych, zarowno w mtb, a moze i przede wszystkim w szosie.

 

Ciekawostka sa Spinergy Stealth badz Xaero-Xliite z szprychami PBO [ szprychy kompozytowe = plastikowe, silniejsze od stali i znacznie bardziej elastyczne ] , badz Topolino Carbon core [ karbonowo - kevlarowe szprychy.....wow ! ].

 

Kola Alex sa swietne jakosciowo i i niedrogie [ 400 to moj faworyt ].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
IvanMTB >>> wielokrzyzowe zaploty to raczej gorskie/trialowe specjalnosci. Ja czasem buduje kola szosowe na 36 szprych i 3 krzyze.......ale to dla ciezkich osobnikow katujacych po miescie. Sa zawsze obrecze i piasty do szosowych tandemow z 40-toma szprychami. Tendencja jest zmniejszenie lby szprych, zarowno w mtb, a moze i przede wszystkim w szosie.

 

Kola Alex sa swietne jakosciowo i i niedrogie [ 400 to moj faworyt ].

 

Riker! Guru!

Wielkie dzieki za odp! Czyli jak mniemam przy mojej wadze lekko-pol-smiesznej 60kg 32 szpryszki i szalenstwo 3 krzyzy wystarczy az nadto ;)

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że jest kilku chętnych na używaną szosówkę.........Ja miałbym do sprzedania fajny rowerek, no ale z niższej półki używany, ale mało latany (około 2000km). A minowicie: Author a3300 rama 580mm (rok prod. 2000) stan idealny. Były by też pedały Look A3.1 z 2003r. Ale nie mam pojęcia na ile go wycenić.............

Jeśli nie można zamieszczać na forum takich informacji, proszę moderatora o jej usunięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam nowe Continental GP4OOO z warstwa Vectran'u. To dziala.......... Ja montuje do swojego Continental Attack/ Force.

 

A "szytki" nadaja sie glownie do zawodow. Czeskie ( slowackie?) TUFO ofeuje opony rurowe na obrecze normalne [ tubular tires.........pompuja sie az do 220 PSI [ normalne 110-125 ].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...