Skocz do zawartości

[ szosa ] Kącik szosowy


riker

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
Osobiście radziłabym wziąć wiekszą, bo za mała kolarka to katorga. Ale zapytaj sie o dokładne wymiary ramy.

hmmmm.... A jakby w druga strone. Tzn jesli za mala rama to problem to czy za duza bedzie mniejszym problemem? Jakby dajmy na to 59cm Konkretnie chodzi mi o te dwie ramy:

59cm

56cm

Gruzz!

I.

PS

:evil: ja to chyba jakis trep jestem. Probuje zeby "59cm" i "56cm" bylo textem zastepczym do linki na allegro i caly czas wychodzi mi jakies gupie www POMOGITIE!!!!!

 

[ Dodano: 2005-10-21, 02:20 ]

Klaniam,

Zawodnik na Allegro dodal wymiary ramek. Zatem prosze szanowne Towarzystwo o osad: nada sie czy za kuso?

Gruzz!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

jesli chodzi o rozmiar, to waszmosc zaleznie od dlugosci nogawicy, jestescie 55-57. Jest staropolska metoda obliczania [ nogawica w calach x 2.54 x 0.66, co dla mnie sie ksztaltuje >> 34" x 2.54 x 0.66 = 56.9 a siegam niemal 179 centymetrow ] i ona naswietli wam kumie jak ramy wielkosc ksztalotwac sie powinna.

 

Ja czuje sie swietnie na 56 [ Lemond 55, Raleigh 57 ], a w kompaktowej rozmiarowca [ ktora mniejsza jest o 4 centymetry ], zadowalam sie 52-53 [ zaleznie od kompanii.

 

A czerep ochronny [ kask ] z szosowym przeznaczeniam z reguly nie posiada daszka, azeby widocznosci nie popsowac, jako ze, kolaz na szosowce, inaczej posadzon jest niz na terenowym rumaku, nachylon ci on bardziej a wtenczas, daszek bylby dlan zawada.

 

ze staropolskim pozdrowieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tutaj nowy, gdyz na forum na ktorym dzialam za malo jest ludzi znajacych sie na rowerach. Mam problem kupilem klamkomanetki Campagnolo Avanti 3x8 i nie chca one wspolpracowac z moja przezutka shimano i kaseta shimano sora, lancuch mam srama. Nie wiem czy jest to wina przezutki (chociaz wedlug Zbigniewa Sprucha tak bo rozmawialem z nim o tym) czy tez wina kasety?? czy moze trzeba by bylo wymienic to i to???? Bardzo prosze by ktos mi powidzial cos na ten temat gdyz nie wiem co mam teraz zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest to wina przezutki (chociaz wedlug Zbigniewa Sprucha tak bo rozmawialem z nim o tym) czy tez wina kasety??

 

Z tego co mi wiadomo, to komponenty shimano nie współgrają z campagnolo. Po prostu każda firma chroni się jak może... Albo zmieniasz klamki,albo kasetę i przerzutkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
jesli chodzi o rozmiar, to waszmosc zaleznie od dlugosci nogawicy, jestescie 55-57. Jest staropolska metoda obliczania [ nogawica w calach x 2.54 x 0.66, co dla mnie sie ksztaltuje >> 34" x 2.54 x 0.66 = 56.9 a siegam niemal 179 centymetrow ] i ona naswietli wam kumie jak ramy wielkosc ksztalotwac sie powinna.  

 

Ja czuje sie swietnie na 56 [ Lemond 55, Raleigh 57 ], a w kompaktowej rozmiarowca [ ktora mniejsza jest o 4 centymetry ], zadowalam sie 52-53 [ zaleznie od kompanii.

 

Dzieki zatem skaldam Jegomosci za metody niezawodnej zaprezentowaniu. Poniewaz nie dysponuje jednakowoz calowka ani centymetrowka w momencie tym przyjdzie mi dokonac opomiarowania na lokcie lubo prety coby bardziej Staropolskim obyczajem godzilo sie experymentum takowe poczynic.

Jednakowoz gracie, gracie i salve Waszmosci

 

Causa zasie tyczaca kasku chroniacego ode przygod wszelakich zostala juz rozwiazana ku powszechnemu pozytkowi i wiedzy ogolnej dzieki Imc Skrzyni.

 

Salutare!

Ivan pan na Pagorze Vitavskim aktualny rezydent Huadowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadam koledze z gory - kompatybilnosc Campy i Szimano to sprawa czysto praktyczna.......w teorii, oba systemy nie maja prawa wspolpracowac. Przyczyna jest przede wszystkim inna indeksacja kasety, co za tym idzie, odmienne zindeksowanie samego mechanizmu manetki, inny profil bebna wolnobiegu, dodatkowo inna grubosc linek i szerokosc lancucha. Wystarczy jak na raz ? Zlancuchem i linkami mozna sie uporac i przy delikatnej preswazji, moga wspolpracowac z szimano. Nie znane mi sa przypadki, skutecznego dzialania manetki Campy z kaseta szimano.... [ bo o kasete tu chodzi ].

 

Jaki wniosek? Najtaniej [ i poprawnie, przwdziwy kolarz nie miesza Campy ( grupy "krolewskie" ) i Szimano ( plebs i masowka ) ] zmienic manetki na szimanowskie.......mozna tez zmienic bebenek wolnobiegu kkasete na Campy [ tanie piasty nie przewiduje wymiany, mozna jednak zaplesc kolo na piascie Campy ].

 

tyle.

 

[ Dodano: 2005-10-22, 05:47 ]

a zeby bylo ciekawiej, z niespelna rok, pojawi sie grupa szosowa SRAM. Juz widzialem ja, ale tylko za szyba.......wiec bedzie : Szimano, Campy i Miche oraz Sram. Na szose oczywiscie. :)) oto link dla dociekliwych:

 

http://www.bicycling.com/gear/review/0,330...61&family_id=61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem coś takiego i to działającego, kolega w swojej kolareczce ma

Campagnolo Veloce manetki i przerzutki pród i tył na 9 biegów a kaseta Shimanowska 105 - 9

Działa to i to nawet sprawnie :-D

BTW te SRAM owskie klamkomanetki do szosy to są 1:1 czy 1:2 (shimano) a może system Campagnolo, bo sie zastanawiam czy świat rowerów szosowych wytrzyma jeszcze jeden standatd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja również proszę o pomoc, postanowiłem składać sobie rowerek w zimowe wieczory, ale muszę się kogoś poradzić bo mam wiele wątpliwości. Postanowiłem trochę spuścić z tonu bo kiedy zobaczyłem ile kosztuje Ultergra 2004 Grupa to mnie zatkało, więc postanowiłem że kupie sobie grupę Campagnolo Mirage 2005 chciałbym żebyście się wypowiedzieli czy to dobry wybór, a jeśli chodzi o ramę to mam na oku i również proszę o komentarz lub o propozycję innej ramy. Dziwi mnie jedena rzecz, przeglądając rózne oferty ram tylko na nielicznych były widełka a na reszcie nie. Wpisując w googlach widełka szosowe to nic sensownego mi nie wyszukał moglibyście mi napisać skąd mogę kupić widełka szosowe byłbym wdzięczny. Proszę was o Pomoc. Thx

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kol !

 

Na wstepie, zaznacze [ a dotyczy to rowniez grup gorskich ], iz szimano nie ma grup modelowych rocznych !

 

Nie istnieje nic takiego jak "Ultegra 2005".

 

Grupy japonskiego giganta [ jak i Campagnolo ] sa modyfikowane w cyklu kilkuletnim, np. obecna grupa Ultegra o kodzie 6600 zastapila 6500 [ 9-bieg ] pod koniec roku 2004. Juz pojawila sie na rynku 5600 [ 105 10-bieg. ] i w/w grupy w niezmienionej postaci przetrwaja kilka lat ] .....drobne modyfikacje sa widoczne w kodzie numerowym producenta, np. 105 FD5503 zamienil sie w 105 5504 w roku 2003 [ wciaz ta sama grupa, lekko zmieniony profil prowadnicy i czarna. zamiast zoltej, naklejka ].

 

Campy Mirage jest ciekawa propozycja i w przeciwienstwie do tanich grup szimano [ moje prywatne zdanie ] nie wyglada tandetnie [ vide 2200, Sora, Tiagra ]

 

Cenowo, jestem nie z tego swiata, wiec sie nie wypowiadam, zaznacze tylko, ze nowa 105 5600, osiagnela prog cenowy Ultegry 6500.......a 6600, Dura Ace 7700.......wiec przy tych wszystkich "przetasowaniach" w szimano mozna trafic na tanie resztki np. 105 5500 A-L ( L=czarna, S=srebrna ).

 

Co do ram, ta merida nie jest ciekawa.......bo nie jest ciekawa!!.....natowiast, rama nr2, wyglada bardzo interesujaco. Rura siodlowa, o przekroju aero i wcieciu pod tylne kolo [ jak w rowerach triatlonowych i czasowych ], dodaje smaku......Ta tama podoba mi sie bardzo, i niekoniecznie musi to byc rama marna ! Bedzie natomiast sztywna.......i tu dochodzimy do pktu nr 3 = widelca.

 

Z trzech rodzajow widelcow [ stalowe, aluminiowe i kompozytowe ] ten ostatni ma janwiekszy sens [ ma najlepszy stosunek masy do mozliwosci absorbcji drgan ]

 

Widelce kompozytowe sa oferowane w 3 rodzajach : z rura sterowa stalowa [ rzadko i ciezko ], aluminiowa [ standard ] i kompozytowa [ najlzejsze i najdrozsze ].

 

Lepsze ramy sa sprzedawane wraz z pasujacym widelcem.......do tanszych nalezy takowy dokuipic.

 

Widelec charakteryzuje sie rodzajem rury sterowej [ material, srednica, gwint badz brak, rodzaj biezni pod lozyska, zwykle badz zintegrowane / ukryte ] i co niezmiernie wazne, wartoscia wyprzedzenia. Ten parametr ma niebagatelny wplyw na prowadzenie sie roweru i powinien byc dobrany do konkretnej geometrii danego zestawu [ z reguly producent ramy okresla jakia wartosc wyprzedzenia widelca jest optymalna ].

 

Z braku laku, mozna sobie zmierzyc katy i odniesc to do kompletnego zestawu o tej samej geometrii, po czym zmierzyc wyprzedzenie tamtego widelca.

 

Najznamienitsi w widelcach to :

 

 

easton

 

Profile Designs

 

Reynolds

 

 

Jest tez masa "no-nejmow".......

 

wiecej pytan? [ wlasnei sie rozgrzalem, hihi...... ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje riker chciałbym się jeszcze zapytać o obręcze i tu też proszę ciebie o komentarz czy będą współpracowały z campą(przepraszam, że nie napisałem chodziło mi o grupę 9s) itp. nr 1 i nr 2.

Ps. Mi również ta druga rama przypadła do gustu a jeśli chodzi o widelce to poszukam jakiegoś popołudniu i również się skonsultuję.

Ps2. Mam jeszcze jedną ramę na oku co o niej sądzisz

Dziękuje i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwan, to moze robic roznice. Ramy sprzed lat, byly konstruowane zupelnie inaczej. Rury gorne byly krotsze, mostki tez, a siodlowe raczej dlugie.......wiec rower rozmiaru 56 mial rure gorna np....52........itd........jesli znajdziesz rame zespawana [ mufowana ? lutowana? ] oparta na klasycznej geometrii [ basso, tommassini, pinarello, poglighiachi, colnago, de rossa.......... ] rozmiar bedzie jak ulal.

 

ot zanim kupisz, obadaj i obmierz.

 

Kol>>

 

Kola do szosowek......mozna podzielic na: nisko-, srednio- i wysoko- profilowe.

 

Niskie, najlzejsze i zapewniajace najlepsze wlasnosci podjazdowe i sprinterskie.

 

Wysokie sa najbardziej aerodynamiczne [ czesto plaskie szprychy ], maja swietne wlasnosci "zyroskopowe". Sa jak kolo zamachowe, rozpedzaja sie trudniej niz niskie, ale w jezdzie solowej sa bardziej efektywne [ popularne w czasowkach, plaskich etapach i triatlonach ].

 

kola [ wlasciwie obrecze ] i profilu srednim, to "zloty srodek". Czesto maja szersza obrecz i plaskie szprychy ale i rozpedzaja sie szybciej niz wysoki profil

 

w mojej parafii, nie buduje sie kol. korzysta sie z gotowych zestawow.

Cenowo zestawy:

 

- ponizej $400, to zestawy tanie [ poczatkujacy kolarz, np. Alex 320, Shimano R550 ].

 

- $450-$650 to klasa srednia [ Mavic Axium, Campagnolo Scirocco, Vento ] .

 

- $700 -$1200 to kola znakomite [ zaawansowany, startujacy amator, Spinergy Stealth PBO, Mavic Kysyrium SL3, Rolf Prima Elan i Vigor, Topolino ],

 

- no i egzotyka powyzej $1500 ......az do $3500 za set [ maniacy, Campagnolo Hyperon, Bora, Lightweight, najdrozsze Zipp ].

 

W Polsce, zapewnie latwiej i taniej jest zaplesc sobie kola na zamowienie........wtenczas, jest to kwestia udanej kompozycji, doboru szprych obreczy i piast......no i estetyki - kloru i "dizajnu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Iwan, to moze robic roznice. Ramy sprzed lat, byly konstruowane zupelnie inaczej. Rury gorne byly krotsze, mostki tez, a siodlowe raczej dlugie.......wiec rower rozmiaru 56 mial rure gorna np....52........itd........jesli znajdziesz rame zespawana [ mufowana ? lutowana? ] oparta na klasycznej geometrii [ basso, tommassini, pinarello, poglighiachi, colnago, de rossa.......... ] rozmiar bedzie jak ulal.  

 

ot zanim kupisz, obadaj i obmierz.

 

Riker! Guru!

Jak mozesz to oblookaj http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68357086

Koles zapodal juz chyba wszelkie mozliwe rozmiary i podarowal sobie tylko katy...

 

I tak przy okazji jak mufa suportowa ma 70mm to jakiej dlugosci powinien byc wklad suportu?

Gruzz!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mufa pewnie jest 68 mm, na gwint wloski. ladna sztuka.......zlozona na srebrnym campy........

 

no mozna to zlozyc na "klasyka"......nawet wyjdzie taniej, niz jakas karbonowa moderna.......troszke szukania, szperania.....gield i sklepow "pana jasie", jakies przerzutki zamiecieone spod kata.....

 

Mam znajomka, ktory tak sie zabawil z rama Pogliaghi........poszedl na calosc i ta zabawa skonczyla sie niemal 4000 usd......wow........ale rower [ to b droga i kultowa f-ma,ma tylko numerowane ramy, chociaz za ramke dal tylko 700 ]. No ale gostek ma kaske i kupe nowoczesnych bajkow s karbonu......walnol se wienc klasyczke.

 

daze do meritum - skladanie ladnego klasyka na Columbusie [ nie widze naklejki, mowiacej ze to Columb ], jest wymagajace. Zlozenie jej na byle czym to obraza, zlozenia na maxa ro fanaberia......gdzies po srodku jest sens. ile to kasy ? nie wiem. jak masz czas to sie uda.

 

ja skaldam nowoczesnego teraz.....mnostwo karbonu i takie tam y......tylo do treningu, bo mtb lubie berdziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

riker, Thx. Proszę napisz mi co to znaczy, że dany widelec jest do sterów zintegrowanych czy to znaczy, że nie moge do niego zakupić własnych np WCS`ów. I jeszcze jedno, czy do każdego widelca można zastosować stery i mostek typu a-head.(i na czym wogóle polega to a-head)

Thx Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- $450-$650 to klasa srednia [ Mavic Axium, Campagnolo Scirocco, Vento ] .  

 

Czyżby u nas chociaż Campa miała w miarę normalne ceny w stosunku do USA? Vento i Scirocco kosztują u dystrybutora odpowiednio 770 i 1140zł :)

 

i na czym wogóle polega to a-head

 

Poczytaj - http://www.kolarstwo-szosowe.gda.pl/stery.html - warto przeglądnąć całą tą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
daze do meritum - skladanie ladnego klasyka na Columbusie [ nie widze naklejki, mowiacej ze to Columb ], jest wymagajace. Zlozenie jej na byle czym to obraza, zlozenia na maxa ro fanaberia......gdzies po srodku jest sens. ile to kasy ? nie wiem. jak masz czas to sie uda.

 

:oops: a ja myslalem ze bedzie milo, latwo i przyjemnie... A tu taka odpowiedzialnosc... Zadalem pytanie temu zowodnikowi co opycha ramsko czy sa jakies oznaczenia ze to Columbus. na razie jeszcze nie odpisal zatem moze jest nadzieja ze to nie Columb :wink: Joke... oczywiscie oby sie okazalo ze to jest Columbus. A skoro Columbus wymaga niejako przez wiek i styl klasycznych fantow to chyba wlasnie przegapilem jedna rzecz :-( Byl do wziecia na Allegro suport na wloskim gwincie, z miskami i kulkami a nie na maszynach http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68624864

Ale moze sie nic nie stalo ze go nie lyknalem bo przeciez rama jeszcze tez nie moja :P A poza tym Szymanski wiec nie bardzo "koszerny" :)

Gruzz!

I.

 

[ Dodano: 2005-10-29, 15:01 ]

Jeszcze mam takie pytanie. Ktore obrecze beda lepsze: Rigida Nova czy Alexrims B540?

Gruzz!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...