Skocz do zawartości

[ szosa ] Kącik szosowy


riker

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

na razie niczego nie kupuje tylko się rozglądam :D

ale jak zbiorę jakąś kasę to wymienię mojego gianta ocr1 (2005 bodajże) na coś lżejszego i z 9 biegowym napędem.

na razie próbuje rozwinąć biznes mały z kolegą :D zobaczymy czy z tego będzie jakaś kasa :P

 

A jeszcze jedno pytanko :D

Kolejność grup sprzętowych Campagnolo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Look 585 8000+Ultegra 2000+ koła 1500+ reszta 1000 = 12500PLN

Do takiej ramy nie zakłada się osprzętu Ultegry. Brak wiedzy aby złożyć bardzo dobre koła za 1500 zł. Kupno kół Ultegra czy Ksyrium'ów Elite to idiotyzm. 1000 zł na resztę? Dobry żart. Reszta to ogumienie, kierownica, mostek, sztyca, siodło.

Za takie pieniądze skąłda się rower na częściach sprowadzanych w Niemiec i US. Ale najpierw trzeba poświęcić dużo czasu na zapoznanie się z ofertę firm, potem poszukać gdzie wybrane części można kupić najtaniej. Albo zlecić budowę komuś kto zna się na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej ramy nie zakłada się osprzętu Ultegry. Brak wiedzy aby złożyć bardzo dobre koła za 1500 zł. Kupno kół Ultegra czy Ksyrium'ów Elite to idiotyzm. 1000 zł na resztę? Dobry żart. Reszta to ogumienie, kierownica, mostek, sztyca, siodło.

Za takie pieniądze skąłda się rower na częściach sprowadzanych w Niemiec i US. Ale najpierw trzeba poświęcić dużo czasu na zapoznanie się z ofertę firm, potem poszukać gdzie wybrane części można kupić najtaniej.

 

ultegra pasuje do każdej ramy, więc nie widzę powodu? za 1500 mogę złożyć ci lepsze koła niż kupisz w sklepie za 3000. za 1000 mozna bez problemu kupic dobrą 'resztę'. więc kto tu żartuje?

 

Albo zlecić budowę komuś kto zna się na tym.

 

czyli na pewno nie tobie..

 

 

 

 

a propos - pytanie to kieruję przede wszystkim do modów/adminów forum oraz 'stałych' userów - jak bardzo głupie wypowiedzi są 'dozwolone'? jak luźne i pozbawione sensu komentarze powinny fruwać po forum, aby miało ono jakąkolwiek wartość dla nas samych oraz osób 'odwiedzających'? radzę się wszystkim zastanowić, bo neistety w wielu topikach (czego powyższy jest doskonałym przykładem) czają się opinie nie posiadające żadnych wartości odżywczych.. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam? <lol> Zobacz jaki mam rower i jakie mam koła. Taki rower złożyłem za niecałe 6000 zł a koła za 1450 zł 1283g.

Proponujesz bardzo dobrą ramę, a osprzęt i komponenty to już kompromis. Jest niepisana zasada, że rama powinna kosztować 1/3 ceny całogo roweru. Więc propozycja kupna ramy za 60% ceny to niedorzecznosć.

Skoro jesteś takim znawcą to pewnie wiesz, ze DA działa znacznie lepiej niż Ultegra i taki osprzęt zakłada się do ramy tego typu.

Proponuję ramę karbonową za ~5000 zł, osprzęt DA lub Record, tzw. "reszta" 2000 zł.

Wtedy rower będzie złożony równo. Żadna część nie ogranicza funkcjonalności innych.

Nie proponuje nic konkretnego bo możliwości jest dziesiątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaki masz rower i ile za niego zapłaciłeś nie czyni cię ekspertem ani nie daje podstaw do pouczania innych, ani wypisywania bzdur, które ktoś może potraktować poważnie

 

skoro tak twierdzisz - tak, jestem 'takim' znawcą i wiem że DA wcale nie działa znacznie lepiej od ultegry, wiem też że 95% użytkowiników w ogóle nie poczuje różnicy (zostawmy podświadomość na boku)

 

'równe' składanie to czysta głupota kolego Karbon, rower składa się biorąc pod uwagę inne czynniki niż arytmetykę w odniesieniu do cen.. ;)

 

w dobrym rowerze to właśnie rama jest najdroższa, szczególnie jeśli ma się ograniczony budżet (a najczęściej jakieś ograniczenie występuje) ponieważ to ona w największym stopniu determinuje to jak rower będzie jeździł - choćby z tej prostej przyczyny, że obecnie produkowany napęd jest na tyle dobrej jakości, iż nawet nową tiagrę czy veloce można śmiało polecać niezależnie od wszystkiego. także najpierw rama, potem koła i opony a na końcu napęd, mostki itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze masz jakieś jazdy nie usorawiedliwia braku kultury i ocen moich wypowiedzi. Twoje komentarze są najlepszym wyznacznikiem twojego pojęcia w temacie, a raczej jego braku. Nie zamierzam z toba dyskutować bo szkoda mi literek.

Jeśli ktoś szuka roweru za tyle pieniędzy to powinien wiedzieć co chce. Nawet nie dowiedzieliśmy się czy ma być karbon, czy alu, Sh czy Campa itd.

Teoria zakupu ramy za prawie 70% budźetu i klicenie roweru za to co zostanie to jakaś herezja. W średniowieczu za takie poglądy spalili by cie na stosie.

 

Przerzutki DA maja mocniejsze sprężyny od pozostałych przez co zmieniają przełożenia szybciej. Akceptowalna dla doświadczonego kolarza jest jeszcze Ultegra - reszta osprzętu Sh to dno. Jak nie widzisz różnicy to kup sobie TY40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze masz jakieś jazdy nie usorawiedliwia braku kultury i ocen moich wypowiedzi. Twoje komentarze są najlepszym wyznacznikiem twojego pojęcia w temacie, a raczej jego braku. Nie zamierzam z toba dyskutować bo szkoda mi literek.

Jeśli ktoś szuka roweru za tyle pieniędzy to powinien wiedzieć co chce. Nawet nie dowiedzieliśmy się czy ma być karbon, czy alu, Sh czy Campa itd.

Teoria zakupu ramy za prawie 70% budźetu i klicenie roweru za to co zostanie to jakaś herezja. W średniowieczu za takie poglądy spalili by cie na stosie.

 

Przerzutki DA maja mocniejsze sprężyny od pozostałych przez co zmieniają przełożenia szybciej. Akceptowalna dla doświadczonego kolarza jest jeszcze Ultegra - reszta osprzętu Sh to dno. Jak nie widzisz różnicy to kup sobie TY40.

 

nie oceniam drogi Karbonie, tylko prostuję - a jest co. zdumiewają mnie osoby posiadające 'najmojszą rację', tymbardziej że akurat temat w którym się obracamy nie daje się zamknąć w kilku banalnych regułkach, ot co. dlatego faktycznie byłbym wdzięczny abyś nie dyskutował bo obawiam się że twojej wiedzy brakuje nieco szerszej perspektywy, a nadrabianie tego tonem przypominającym obecną władzę i kategorycznymi stwierdzeniami a la "jest tak lub śmak", nie pasuje IMO do forum internetowego.

 

***

 

co do tematu wywołanego przez koleżankę, proponuję się przyjrzeć przywoływanemu look-owi 585 elle lub ramkom orbei. wiadomo, że kobiety bardzo dużą wagę przywołują do wyglądu (tak jakby płeć przeciwna tego nie robiła :030:) więc te nieco 'fiołkowate' design'y mogą Ci nie podpaść.. niemniej jednak jeśli wydasz ok 7-8 tyś na ramę, spokojnie wrzucisz na rower shimano 105 lub ultegrę (do 2 tyś) i wystarczy ci na dobre kółka (shimano do wh-600, campagnolo do zondy włącznie, ew. składaki) oraz kokpit ritchey WCS lub np PZ racing (sprawdź w sklepie 'bikestacji'). będzie dobrze :wink:

 

 

Potrzebuje jakiś opon max 60 zł za sztukę ,tańsze mile widziane .Przydało by się gdyby były z czerwonym akcentem :D .Jeździł ktoś na MAXXIS DETONATOR ? rozmiar 23 innych nie chce

 

może vittoria rubino? - nie pamiętam ile kosztuje ale jutro sprawdzę w sklepie i dam ci znać, koledzy bardzo sobie je chwalą

 

(bardzo nie lubię detonatorów, moim zdaniem jeździ się na nich jak na kapciach..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...