Skocz do zawartości

[Zakup 29er] Dostępność na polskim rynku rowerów 29er (hardtail)


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowną Brać!! Musze podzielić się wrażeniami. Dziś pierwszy raz jeździłem na 29" rowerku - GF Cobia. Muszę przyznać że to inna jazda. Czy lepsza? Nie wiem, na pewno inna. Wydaje mi się że to na co niektórzy zwracają uwagę - mniejszą zwrotność w wąskich zakrętach to prawda, ale z drugiej strony co można powiedzieć po jednym razie. Generalnie zdecydowałem się na 29" rower. Zastanawiam się tylko jaki: scott scale 29" team, czy Trek GARY FISHER COLECTION: X-Caliber lub Paragon. Ciekaw jestem Waszej opinii. Nabial jak ocenia konfrontację tych rowerków. Pozdrawiam Pudlarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scott i gary z pewnoscia nie beda mistrzami podjazdow, za to nie beda nerwowe przy wiekszych predkosciach, scott bedzie bardziej zwrotny, fiszery do 2010 potrafily pekac, wiec nie wiadomo, czy teraz nie bedzie podobnie...jak pisalem w innym temacie - wg mnie nie oplaca sie kupowac posrednich wariantow scotta - albo comp + wymiana paru elementow, albo karbon, gary juz sensowniej ubral swoje ramy

 

jesli dopiero co przesiadasz sie z 26", to mniej krowiasty bedzie scott z kierownica nie przekraczajaca 620-630mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Ze swojej strony mogę zaproponować nowość na światowym rynku - rama dopiero co weszła do produkcji po fazie testów - One Ghost Ronin 29ER Carbon.

 

2011-one-ghost-og-carbon-29er-mountain-bike01.jpg

 

Recenzję z Interbike 2010 z wieloma zdjęciami. Waga samej ramy to waga: 1,27 kg (rozmiar 19'').

 

Rama oferowana jest w sklepie mtbmx.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Napaliłem się na tego scotta scale comp.Słuchajcie czy dla nomalnego zjadacza chleba będzie to dobry sprzęt?Z możliwością upgrade?>chyba tak (sądząc po prześledzeniu prawie całego tematu 29er) :)A i jeszcze pytanko ,w jakiej cenie jest średni amor na koło 29 i prosze o przykład .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napaliłem się na tego scotta scale comp.Słuchajcie czy dla nomalnego zjadacza chleba będzie to dobry sprzęt?Z możliwością upgrade?>chyba tak (sądząc po prześledzeniu prawie całego tematu 29er) :)A i jeszcze pytanko ,w jakiej cenie jest średni amor na koło 29 i prosze o przykład .

Ja też sie napaliłem ale wersji na rok 2011 już raczej w Polsce nie dostaniesz, ja przetrząsałem net dzwoniłem po co wiekszych dealerach i nic, nigdzie nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to peszek .To zobaczymy co pokążą na 2012 bo i tak planuje zakup właśnie na ten rok właśnie.Choc trochę szkoda bo na pewno wersja na ten rok jest w przystępnej cenie a na 2012 może byc droższa.A tak na marginesie to niby polska taka światowa ale jednak 100 lat za murzynami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

sory że wetnę się trochę poza temat ale czy ktoś wie jak z cenami i z dostępnością 29er w Anglii bo za tydzień mam tam wyjazd na długo i myślę czy kupować u nas czy u nich rower. patrząc po cenach w crc mogą być tanio ale pytanie jak z dostępnością i różnicami w osprzęcie (bo wiem że często są)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A to peszek .To zobaczymy co pokążą na 2012 bo i tak planuje zakup właśnie na ten rok właśnie.Choc trochę szkoda bo na pewno wersja na ten rok jest w przystępnej cenie a na 2012 może byc droższa.A tak na marginesie to niby polska taka światowa ale jednak 100 lat za murzynami :)

 

To nie tylko w Polsce .... w całej europie nie było już w lipcu żadnego roweru w centrali z ramą 29er. Ale można było kupić ramę Scotta Scala aluminium za 1550zl z 1700ceny sklepowej.

 

Obecnie czekam na ceny rocznika 2012 będę ja miał po targach w niemczech za tydzień więc się podzielę :) Sam teraz mam dylemat Scott czy Spec .... Jakoś nie mogę się zdecydować a muszę to zrobić do 17 września :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze wzgledu na miejsce zamieszkania wybor jest tylko 1 - spec

 

to może podam swoje wymiary 193cm waga 80kg dl nogi 94cm :) jazda to głównie góry bo po płakim nie lubie przeznaczenie roweru maratony dystanse mega. i tu dylemat rozmiar ramy ... wydaje mi się że 21 cali ale wolałbym chyba 19-20. Może jakaś mała podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, panowie, myślałem o rozpoczęciu przygody z 29er'ami, lecz zakup nowego roweru (złożonego) to dla mnie zbyt duży wydatek, dlatego myślałem o złożeniu go samemu. Moglibyście polecić mi strony z częściami (głównie chodzi mi o ramę), najchętniej polskiego sklepu? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...