Skocz do zawartości

[rower do XC] Trek Fuel EX 6 2010 czy Trek 2010 8000


rogas81

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Może dlatego nie najulubienszymi bo Cie nie stac na rower z b.wysokiej półki?

 

Biorac pod uwage sprzet jakiego jestem aktualnie wlascicielem to chyba nieco chybione wnioskowanie. Nie jest to moze topowy i najnowszy model ale na pewno 1.5-2x drozszy od pomienionego juz tu Szpeca lub TREKa z porownywalnego rocznika.

 

A poza tym jak juz napisalem nie lubie masowki jak Szpec czy TREK poniewaz:

 

 

Nie dosc ze Dave Turner osobiscie odpowie ci na pytanie lub watpliwosc - mailowo lub w dziale Turnera na MTBR, to jeszcze na dodatek da crash replacement na rame sprzed 5 lat i nawet jesli nie jestes jej pierwszym wlascicielem.

Sprobuj cos takiego z Szpecem lub TREKiem...

 

Generalnie duzo butikowych, drogich marek (Turner, Ventana, Moots, Litespeed, Niner) traktuje o wiele powazniej i lepiej klienta niz wielcy gracze jak Szpec, TREK czy Scott. I miedzy innymi za to sie placi extra. Moim zdaniem warto...

 

Jestem fanem oryginalnosci i marek niemasowych. Czyli z zalozenia drozszych lub duzo drozszych.

 

Ale to juz taka zupelnie oftopiczna dywagacja...

 

 

A w temacie. Zle wiesz.

 

Armstrong uzywal Top Fuel'a.

 

Garsc danych:

 

HA 70st

SA 73st

effective TT 54.8-64.1cm

chainstay 42.7cm

wheel base 105.3-115cm

 

Fuel EX:

 

HA 69st

SA 72.5st

effective TT 57-64.5cm

chainstay 43cm

wheel base 106.4-116cm

 

Takze sa to rowery o zupelnie innej geo. O skoku zawiasu nie wspomniawszy 100/100mm vs 120/120mm

 

Popieram zatem Twoja zupelnie przytomna uwage:

nie znam sie nie wypowiadam sie

 

No i oczywiscie wiemy ze nie XTRy napedzaja rowery :D

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem oryginalnosci i marek niemasowych. Czyli z zalozenia drozszych lub duzo drozszych

Nie do końca, nie ma wiele oryginalności w HorstLinku :D

Ja jestem właścicielem marki niemasowej (tak nie masowej, że rama nawet nie ma nazwy, a kolor był pod zamówienie, ale tak nieoryginalnej jak Twoja Ivan - HorstLink - i wcale nie jest droga :D

Ale pisanie, że ktoś nie jest fanem marki z powodu zbyt wysokiej ceny, jest żenujące ...

Dla mnie przy wyborze roweru ważne jest jak jeździ , jak jest dopracowany konstrukcyjnie i jakość wykonania.Jeśli miał bym wybierać między Trekiem Specem i Turnerem (czy każdym innym) najpierw musiał bym się z każdym zaznajomić przez tydzień w górach :P

Co prawda na szlaku ważniejsza jest łyda i technika, ale dobry rower pomaga każdemu ...

Niestety nie miałem okazji jeździć na Turnerze DW-link, ale może kiedyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

 

Sprowadzasz Rulez wszystko do systemu zawiasu. Ja widze caloksztalt. Dla mnie Turner jest oryginalniejszy po calosci niz Szpec lub TREK.

 

I jak juz dwa razy nadmienilem oryginalnosc Turnera to takze podejscie do klienta. A jest ono swietne, i tylko zyczyc innym aby mieli choc w polowie tak samo.

 

Ty jestes nastawiony technicznie a ja troche bardziej emocjonalnie. Nigdzie nie twierdzilem ze TREK czy Szpec nie beda pomagac w jezdzie jako dopracowane, technicznie poprawne systemy zawieszenia.

 

To ze rower dobrze sie prowadzi jest dla mnie mniej wazne niz to jaki mam do niego stosunek emocjonalny. Sam wiesz jak niepoprawny i spartolony geometrycznie byl moj 69-er. A jednak jezdzilem na nim 2 lata :D

 

I znowu nam sie zrobilo obok...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian

FrankenPryszcz i łenduro - chcesz go zajechać ? :D

Owszem lubię oryginslność , ale jeśli "masówka" jest poprostu bardzo dobra to dlaczego na niej nie jeździć - swoją drogą na pewno FutureShock Speca nie jest udany... , zresztą sam składam sobie rowery, więc nawet "masowa" rama jest obwieszone wg. mojej specyfikacji - czyli indywidualna...

 

Ale kolega nie chce składaka, chce gotowy rower który będzie przyzwoicie jeździł ... i te będą przyzwoicie jeździły ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivan ja raczej w formie testridu rozumiem porównanie geometrii, pracy zawiechy, brania zakrętów etc. :D

Rulez w wielu kwestiach w pełni się z tobą zgadzam ale zawsze wydawało mi się(może to brak doświadczenia :P ), że firmy takie jak Spec czy Trek mają dłuższe/większe doświadczenie w tworzeniu rowerów i ich "technologie" są bardziej dopracowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę lat temu ramy Speca były mocno wiotkie, a HorstLinka nie wymyslili tylko kupili ... w dodatku "Brain jest dopracowany przez Foxa dopiero w tym roku ... zresztą ramy kupiują od Meridy ..

 

Kurczę Damian, nawet sztycę będziesz mógł do Pryszcza przerucić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie masz racje ale jednak wielu osobom i poprzedni Brain się podobał a jak powstał był całkiem niezły na swoje "czasy" :P,

a po dopracowaniu Braina lub Full Floater/Evo link w Treku widać właśnie, że te marki ewoluują(kiedyś trek robił tylko dobre HT a teraz większości jego fulli jest bardzo chwalona)

 

ze sztycą to by było ciężko bo przymocowałem linkę do ramy, żeby się nie majtała i teraz musiałbym ciąć te opaski którymi ją przymocowałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywiozę garść opasek :D

Co do Turnera - to poprostu patrzę na geometrie i wiem , że rozmiar LG jest dla mnie jak w mordę ... a Spec ma zupełnie inną geometrię - więc musiał bym sie na nim porządnie przejechać, żeby wiedzieć jak będzie mi jego prowadenie podchodziło ... więc w ciemno na pewno bym go nie brał, mimo najlepszych technologii.

Trek ma za mało skoku, więc odpada w przedbiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat jak mam być szczery :D to patrząc na Speca widzę drogi, karbonowy, obwieszony markowym sprzętem rower dla bogatego szpanera (np. nowe enduro s-works, epic s-works etc.)

ale np. patrząc na model demo widzę, że by mi podszedł(jedynie muszę się przejechać, żeby zobaczyć jaki rozmiar jest dla mnie najlepszy)>> oczywiście jako drugi rower

tak samo w Treku patrząc na jego modele widzę dla siebie Scratcha, Giant >> Reign :P etc.

 

ale też musiałbym popróbować jazdy na tych rowerach bo nawet sucha geometria w fullu prawdy ci nie powie :D, kiedy ustawisz odpowiedni SAG kąty się zmieniają i dopiero po przejechaniu takim rowerem z min. 50km wiesz czy będzie dobry czy nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to chciał bym przetestować i porównać sztywność oraz wrażeniam z prowadzeni S-Worksa i Experta, choć ciągnie mnie w stronę karbonowej, to alu jest chyba bardziej praktyczne (ale to są na razie teoretyczne dywagacje) ...

Co do kółek , jestem na etapie zamawiania opon, na ten sezon zakładam tył The Captain S-Works 2,2", na przód biorę dwie różne w celu porównania - Purgatory Control 2.2" oraz Eskar S-works 2,3" (to na razie tyle ze Speca :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w sklepie i musza mi dopiero zamowic EX8, EX9 i stumpjumera FSR Expert.

Koles w sklepie przekonywal mnie do Treka, ze niby maja lepsza zawieche, ze bardzo dobre opinie zbiera, ale mu mowie ze spec ma za to 140mm skoku. Za tydzien jade sie przymierzac i musze ktorys wybrac:)

Rozmiar ramy wedlug przelicznika 72 x 0.57 / 2.54 = 16.157...

Czy Spec medium, i Trek 17.5 jako rozmiary powinny byc O.K.

Czy bez przymierzania sie nie da.

Bo w sklepie ich niemaja, a za kazdy zamowiony rower musze dac £50 depozytu, pozniej mi depozyt zwracaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...