Skocz do zawartości

[8268g] Whistle Arawak by xava


xava

Rekomendowane odpowiedzi

Rowerek do scigania moze by sie nadawal ale nie pode mna. Przy 193cm, 89 kg i 41 wiosen okupowalbym tyly ;)

 

Bar Ends: (Rogi) XLC 63 g

Bottom Bracket: (Suport) Race Face Diabolus 109 g

Brake (Front+Rear): (Hamulec przedni+tylny z adapterem) Avid Juicy Ultimate 439 g

Cables: (Pancerze i linki) Nokon 104 g

Cassette: (Kaseta) Shimano XTR 11-32 220 g

Chain: (Lancuch) Yaban SL901DHA 255 g

Crankset: (Korba) Race Face 175 mm (Ti+Alu bolts, Ti axle) 578 g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) Shimano XTR (Ti+Alu bolts) 142 g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) Sram X.0 short cage (Token Tiramic jockey wheel) 182 g

Fork: (Widelec) Rock Shox SID World Cup 2009 z manetka (rura sterowa 230mm) 1504 g

Frame: (Rama) Whistle Arawak 2009 L 1326 g

Grips: (Gripy) Odi 52 g

Headset: (Stery) Cane Creek Solos (Ritchey top cap) 72 g

Handlebar: (Kierownica) Syntace Duraflite 31.8 620 mm 121 g

Misc: (Inne) Sr. alu do ramy, sr. Ti do zaciskow ham. i tarcz, tulejki do kier., podkladki 30 g

Pedals: (Pedaly) Look 4x4 292 g

Rotors: (Tarcze ham.) Hope 160mm+140mm 89+71 g

Seat: (Siodlo) Specialized Toupe 160 g

Seatpost: (Sztyca) Easton EC90 31,6 x 400 mm Ti bolts 198 g

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) Token 8 g

Shifters: (Manetki) Sram X.0 (Alu bolts) 168 g

Skewers: (Zaciski kol) Use Spin Stix Ti 58 g

Spacers: (Podkladki pod mostek) Ritchey 9 g

Star nut w/Ti bolt 30 g

Stem: (Mostek) Ritchey WCS 31,8 x 100 mm (Ti bolts) 118 g

Tire (Front): (Opona przednia) Schwalbe Rocket Ron 2.25 461 g

Tire (Rear): (Opona tylna) Schwalbe Rocket Ron 2.25 467 g

Tubes: (Detki) Maxxis FlyWeight 182 g

Wheel Front: (Kolo przednie)

-Hub: (Piasta) DT 240s disc 147 g

-Rim: (Obrecz) DT XR 4.2 Disc 32 400 g

-Spokes: (Szprychy) Sapim Force 2.2-1,8-2.0 260/266mm 181 g

-Nipples: (Nyple) Sapim 2.0-12 mm 31 g

-Rim tape: (Opaska) 15 g

Wheel Rear: (Kolo tylne)

-Hub: (Piasta) DT 240s disc 256 g

-Rim: (Obrecz) DT XR 4.2 Disc 32 401 g

-Spokes: (Szprychy) Sapim Force 2.2-1,8-2.0 266mm 188 g

-Nipples: (Nyple) Sapim 2.0-12 mm 31 g

-Rim tape: (Opaska) 15 g

 

Razem: 9173 g

 

 

 

 

 

Edytowane przez xava
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeee, już nie jestem unikatowy...;) hehe

 

Ze specyfikacji wynika że bardzo ciekawy, po paru zdjęciach też, tylko chyba nie będą zbytnio pasować złote nokony do biało-czerwonego setu.

 

Powiedz mi jak Ci się ramka sprawuje bo moja już ma 2 sezony za soba i jestem bardzo zadowolony, masz takie same odczucia? Ile ważysz?

 

Lekki egzemplarz widzę że Ci się trafił, ponieważ mój jest rozmiar mniejszy, a waży tyle samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwyex przyznam sie ze to Ty byles inspiracja co do ramy jeszcze na poczatku zeszlego roku; przelecialem wtedy po wszystkich forach w poszukiwaniu ramy dla siebie bo przy moim wzroscie sztyca dajmy na to w scale'u musialaby miec chyba min 50 cm a w arawak'u 40 cm jest w sam raz; zmierzam do tego ze jest to jedyna rama carbonowa mtb ktora ma od srodka suportu do gory powyzej 56 cm; a do tego jeszcze to malowanie (nie zastanawialem sie dlugo); z waga L-ki to mialem przejscia bo 70% byla powyzej 1500 g - u nas w kraju - i chyba musialbym czekac ze 2 lata zeby sie u nas cos przytrafilo w okolicy przynajmniej 1400 g; na szczescie mam kogos znajomego w Italii i okazuje sie ze tam taka maja praktyke wypychac wszystkie ciezsze egzemplarze na rynki 3-ego swiata; na razie mam przebieg ok. 1 tys. bo zlozono mi go na poczatku wrzesnia; na razie jeszcze nie lezalem wiec co do wytrzymalosci sie nie wypowiem; moim poprzednim rowerem byla Merida alu ok. 10500 g i porownujac sztywnosci to wydaje mi sie ze nie czuje roznicy; natomiast w przyczepnosci jest roznica, szczegolnie przy silnych podmuchach wiatru wydaje sie jakby mnie mialo przesunac, poprostu roznica w wadze roweru chyba decyduje o tym bo to chyba nie o opony chodzi w takim przypadku; jestem ogolnie zadowolony z calego sprzetu bo komfort jazdy czy to asfalt czy szuter jest bardzo przyjemny; coz, czekam do wiosny bo w zimie nie jezdze. Tobie chyba ta ramka tez lezy a mysle ze przeszla chyba juz duzo a dalej jest w calosci; ta domieszka aramidu to dobra rzecz, zdaje sie.

post-111531-1262901940,41_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje poprzednie korby czyli xt i xtr byly dosyc miekkie (xtr nawet bardziej miekki) tzn. przy bardziej stromych podjazdach lancuch tarl o prowadnice przerzutki co mnie dosyc denerwowalo; teraz tego problemu nie ma; mialem taka nadzieje ze tak bedzie, tzn. ze sztywnosc carbonowych korb jest wieksza niz alu (nie wiem czy to jest regula); wczesniej troche poczytalem po zachodnich forach ale przyznam ze korba nie jest popularna i opinie mozna bylo policzyc na palcach jednej reki ale wszystkie pozytywne; mialem alternatywe jeszcze do FSA ale tam rdzen jest alu a carbon po wierzchu (model 2009, bo te nowe ponoc w calosci sa carbonowe) no i byla ciezsza; co do obtarc, uwadzen, stukniec w rozne przeszkody sie nie wypowiem bo nie mialem i mam nadzieje ze nie bede mial okazji; na ktoryms zach. forum gosc pokazal zdjecie takiej korby po przebiegu jak dobrze pamietam ok. 2tys km, zdjecie bylo zrobione wyraznie z ok. 10 cm, sporo przeszla na rajdach jak pisal, wiele razy lezal ale byla cala, z tym ze mial zalozone na konce ochraniacze gumowe (ktore sa w cenie przy zakupie); wymienilem blaty na stronglight'y bo sa ponoc bardzo zywotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak się sprawuje krótki wózek ? Nie pytam o przerzutką jako taką, ale o współgranie krótkiego wózka i kasety 32? Przymierzałem się do shorta, ale jakoś tak sie poddałem. Jednak ciekawość pozostaje.

Zmieniłbyś kapturki na wentylach :))

Mi nokon zdecydowanie pasuje- dopełnienie snobistycznego wyglądu tej maszyny- nie traktuj tego jako inwektywy, podejrzewam,że w każdym tkwi gdzieś chęc posiadania czegoś co błyszczy i robi "bling,bling".

Pedały na zdjęciu to chyba nie Looki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawuje krótki wózek ? Nie pytam o przerzutką jako taką, ale o współgranie krótkiego wózka i kasety 32? Przymierzałem się do shorta, ale jakoś tak sie poddałem. Jednak ciekawość pozostaje.

Zmieniłbyś kapturki na wentylach :))

Mi nokon zdecydowanie pasuje- dopełnienie snobistycznego wyglądu tej maszyny- nie traktuj tego jako inwektywy, podejrzewam,że w każdym tkwi gdzieś chęc posiadania czegoś co błyszczy i robi "bling,bling".

Pedały na zdjęciu to chyba nie Looki?

o krotkim wozku tez sie naczytalem jaki on to jest 'be'; to moj pierwszy krotki wozek ale decyzja byla przemyslana bo kilka razy zdarzylo mi sie w poprzednim rowerku z dlugim wozkiem uwadzic i go pogiac; i to byl jedyny argument za przejsciem na krotki; natomiast co do wspolpracy z kaseta to chodza po forach mity; jesli uwazasz na to zeby lancuch byl w miare w osi z blatami czyli bez tzw. przekoszenia to nie ma zadnego problemu podczas przerzucania czy jazdy; osobiscie nie probowalem jezdzic na ustawieniu 44 przod i 32 tyl czy 22 przod i 11 tyl - bo po co - na pewno dziala u mnie 32 przod i 11 tyl ale i tak nie jezdze na takim przelozeniu bo jest za duzy skos lancucha; w moim odczuciu przy krotkim wozku szybciej nastepuje zmiana przelozen i jakby precyzja jest wieksza; co do kapturkow to brawo za spostrzegawczosc bo to jest jedyny element ktory mnie dosyc razi i denerwuje ale te co mam stare sa popekane; a teraz zlote nokony - jednym sie podobaja innym nie - zakup w moim przypadku byl przemyslany i nie zaluje, ten czerwony co idzie do manetki mi sie osobiscie srednio podoba; mam suport zloty, lock ring i pare srubek i doszedlem do wniosku ze troche malo tego zlotego koloru ogolnie, a z czerwonym zloty ladnie, jak dla mnie, wspolgra; a kiedys moze zrobie tak ze bedzie powiedzmy na przemian - jeden zloty jeden czerwony albo dwa zlote jeden czerwony albo ...; na teraz mi sie podoba; na zdjeciu jak najbardziej Look'i, logo jest na osce namalowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włoska robota to jest to :wallbash: piękny bajk!

 

Jest kilka części na których można by jeszcze zejść z wagi, ale po co? Według mnie jest i tak bardzo lekki a jak pisałeś wcześniej o sekundy walczyć nie będziesz.

 

Jedyne co to waga mostka coś mi się nie zgadza, taki jak by ciężki jak na Ti śruby. Wydaje mi się, że przynajmniej o 8g lżejszy powinien być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie krótki wózek odpada- za często jeżdżę na przekoszonym łańcuchu. Nie myślałeś o mostku Syntace F99? wiem,że nie ma białych,ale jakoś tak by mi pasował do kierownicy. No i podkładek masa pod mostkiem. Konieczność czy planujesz sprzedaż amorka?

odnosnie poprzedniego tematu - co do mostka WCS to prawde mowiac nie porownywalem wagowo z innymi, moze trafil mi sie jakis ciezszy egzemplarz tak jak w przypadku opon RoRo widze ze tez jest spora rozbieznosc; a co do koloru to w bialych nie ma wlasnie wielkiego wyboru a taki jakos mi sie spodobal; amor kiedys na pewno bede wymienial ale to nie o to chodzi - porownaj wysokosc siodelka w stosunku do kierownicy, ja juz praktycznie leze na nim; w poprzednim tak mialem jak byla rura przykrotka to kregoslup mi wysiadal; co do lajtowania to nie mam faktycznie po co a poza tym nie mam za bardzo czego odchudzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego xava, bardzo ładny bike. Gratuluję i zazdraszczam (a co!?) :P

 

(...)PS.: Poćwicz strzelanie fotek :P

 

Nie przesadzaj, nie jesteśmy na forum fotomasturbacji jeno cykloonanizmu. :)

 

 

Włoska robota to jest to :P piękny bajk!(...)

 

Whistle jest z makaronii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...