Skocz do zawartości

[10109g] Cannondale Scalpel by tomeks !


tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój nowy rower na którym będę się scigał w sezonie 2010. Jest parę komponentów które ciążą ale chwilowo nie miałem nic lepszego więc założyłem to co było. W najbliższym czasie poleci sztyca, mostek oraz pancerze. Wiem, że ta piasta nie wygląda zbyt ciekawie, ale na razie nie mam za co i nie wiem na co ją wymienić tak, żeby nie zmieniać szprych...

 

 

Bar ends (rogi) - tune rh1 - 64g

Brake (Front): (Hamulec przedni) incl.

Brake (Rear): (Hamulec tylny) incl.

Brake Levers: (Klamki Hamulcowe) Magura marta w/ dartmoor nano w/ bolts - 663g

Cables: (Pancerze i linki) Shimano - 98g

Cassette: (Kaseta) Shimano XT 11-34 - 290g

Chain: (łanńuch) SHimano xtr - 270g

Crankset: (Korby)

Crank Arms: xtr M950 tuned - 420g

-Bottom Bracket: dura ace 7700 ( w/bolts 20g ) - 196g

-Outer Ring: Race Face - 102g

-Middle Ring: Stronglight 29t - 26g

-Crank Bolts: Alu - 9g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) Dura Ace 7800 tuned - 79g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) Shimano XTR m970 - 196g

Fork: (Widelec) Headshock fatty ultra DLR w/o lockout - 1246g

Frame: (Rama) Cannondale scalpel w/headseat w/ fox rp3 - 2304g

Grips: (Gripy) Accent lite - 23g

Handlebar: (Kierownica) Truvativ team - 143g

Pedals: (Pedały) Shimano xtr - 324g

Seat: (Siodło) Tune speedneedle - 96g

Seatpost: (Sztyca) Ritchey logic - 340g !!!

Shifters: (Manetki) Shimano XTR - 220g

Skewers: (Zaciski koł) Shimano XT - 124g

Stem: (Mostek) Cannondale 120x31.8mm - 199g

Tire (Front): (Opona przednia) Geax gato - 560g

Tire (Rear): (Opona tylna) Geax gato - 565g

Tubes: (Dętki) Joe's w/ stans valve's - 120g

 

Wheel Front: (Koło przednie) - 656g

Hub: (Piasta) - Rival carbon

Rim: (Obrecz)- ZTR 355

Spokes: (Szprychy) - Dt revolution

Nipples: (Nyple) - Alu wheel smith

Rim tape: (Opaska)- yellow tape

 

Wheel Rear: (Koło tylne) - 774g

Hub: (Piasta) - Dt 240s

Rim: (Obrecz)- ZTR 355

Spokes: (Szprychy) - dt revolution

Nipples: (Nyple) - Alu dartmoor

Rim tape: (Opaska)- yellow tape

 

TOTAL - 10109g

 

 

dsc01445l.th.jpg

 

dsc01440s.th.jpg

 

dsc01442uq.th.jpg

 

dsc01447tf.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prawde mowiac przejechalem na tym rowerze jakies 50km dwa miesiace temu, ale jak na razie jestem zadowolony wink.gif Dalsza czesc testow rozpocznie sie jakos w kwietniu. Jak dla mnie zawiecha razem z tym damperem dziala bardzo przyjemnie. Bdb wybiera male i srednie nierownosci, nieradzi sobie natomiast z wiekszymi dziurami, ale w zasadzie nie o to mi chodzilo. Nawet 100mm w cube'ie czasem nie dawało rady. Niestety nawet z wlaczonym propedalem troche buja, ale mi to nie przeszkadza smile.gif

 

Aktualnie rama jest bez naklejek. W sobote zostala rama, amor i rogi zostaly wypolerowane, czas pracy jakieś 6h, wraz z usunięciem niektórych rys, ale było warto smile.gif Tylko teraz nie wiem jakiego koloru naklejki dac?

 

Mendoza - możesz mi powiedzieć jak zejść chociaz do 9.3kg nie wydajac masy pieniedzy? Moim zdaniem mniej niz 9.6kg to nie da rady - opon nie zmienie za nic ;]

Edytowane przez tomeks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciski zmienie, ale na pewno nie na imbus. Prawdopodobnie tune/kcnc. W pierwszej kolejności sztyca, aczkolwiek jeszcze nie wiem na co, zobaczymy co się trafi. Tak jak mowi olek nie bede zakladal czesci, ktore moglyby mi przeszkodzic w dojechaniu do mety lub znacznie to utrudnic. Na tym rowerze bede startowal prawie tylko i wylacznie na maratonach i nie moge sobie pozwolic na takie rzeczy, tutaj wszystko musi działac idealnie.

 

Co do tarcz to caly sezon przejezdzilem na nich bez zadnych problemow, w tym troche maratonow w gorach ;)

 

A co do tego carbonowego "wahacza" to sam jestem ciekaw, ale mysle, ze da rade :P Ramka w zasadzie wczesniej miala dosc lekko, a teraz moze byc nieco inaczej, wiec zobaczymy jak to bedzie :)

 

Mati199 - tak się sklada, ze mam, a co cie dokladnie interesuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowym scalpelu jezdzilem niewiele i w dodatku z damperem dt bez zadnej platformy, co wplywa na bardziej wyczuwalne zjawisko bujania. W zasadzie pracuje bardzo porownywalnie do mojej ramy, dobrze radzi sobie z malymi i srednimi nierownosciami, te wieksze juz tak srednio. Ma tez problem z wykorzystaniem calego skoku. Ciezko bylo wyciagnac wiecej niz 80% calosci. A tak ogolnie rama bardzo przyjemnie sie prowadzi, ma fajna geometrie i jest bardzo sztywna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile pamiętam to scalpelowy fox posiada korpus tej samej długości co standartowy tłumik 165 mm, jednak jego skok jest zredukowany. gdybam, że do potrzeb scalpela wewnatrz standartowego foxa montowana jest jakaś tuleja dystansowa zamocowana na komorze tłumienia, która powoduje że tłok nie wysuwa się całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz zawsze masz możliwość zrobić te 550 gram w dół jak przejdziesz na FF....

 

Też miałem kiedyś taki plan ale jakoś montowanie tego papieru tylko po to żeby umieścić je w rozpisce i zejść o 0,5kg jakoś do mnie nie przemawia, przecież i tak bym ich nie używał, wolę kupić drugi komplet normalnych opon, który wykorzystam na maratonie i będę miał pewność, że mnie nie zawiodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kiedyś taki plan ale jakoś montowanie tego papieru tylko po to żeby umieścić je w rozpisce i zejść o 0,5kg jakoś do mnie nie przemawia, przecież i tak bym ich nie używał, wolę kupić drugi komplet normalnych opon, który wykorzystam na maratonie i będę miał pewność, że mnie nie zawiodą.

myślałem ze takiego kretynizmu to nikt nie robi ;)

kupic cos tylko po to zeby zmienic statystyke i polozyc na półkę - to lepiej wpisać fikcję i mieć pieniądze w kieszeni.

na szczęście oświeciło cie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...