Skocz do zawartości

[10000g] Spec Stumpjumper 2009 Custom


Mendoza

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Fotki będą jutro (zrobie parę zoomów)

Niestety ja czasu mam na lekarstwo więc nie rokręcałem korby tylko zamontowałem.

Nawiasem całkiem glajsko wygląda.

Jak się zdecyduje na wymiane chainringów to będzię ważenie piece by piece.

Pierwsze wrażenie jakie dziś miałem to osłabienie siły hamowani po założeniu tarcz ashima.

Edytowane przez Mendoza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewód to racja:)

 

Pewnie myślisz o tym bym zamontował Dura ace.

Nie wiem na jakiej wysokości można zamontowac najwyżej przerzutkę,

ale rama ma zgrubienie niemal do wysokości początku dużego blatu.

Co do blatów to nigdzie nie mogę znaleźc, oczywiście intryguje mnie to,

Jak znajdę chwilę to rozbiorę ...

 

 

 

http://img528.imageshack.us/img528/9828/dsc0574g.jpg

Edytowane przez Mendoza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

060220101035.jpg

 

Od dolnej krawedzi mocowania do zebatki mam 3cm przy 40t co dajo ok 2-3mm pomiedzy wozkiem a zebatka, moze byc nieco wiecej, tak mialem przy specu. U ciebie bedzie lekko wyzej bo masz 44t, wiec tu nie widze problemu.

 

To jednak moze stanowic przeszkode:

 

060220101037.jpg

 

Przeswit pomiedzy rura podsiodlowa a ramieniem wozka to ok 5-6mm, 2.5cm od dolnej krawedzi obejmy.

 

Ktos moze mnie uswiadomic jak wrzucac np. strzalki opisy na zdjeciach, czasami lepiej pokazac niz opisywac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris w takim razie Dura jest w grze:)

Co do ashim to siła hamowania wydaje się mniejsza niż w tarczach xtr cl ale

jeszcze za wcześnie na jakieś wyroki.

Rzeczywiście chyba są odwrotnie:)

Nad zaciskami myślę tylko jak na maratonie cos mi dupnie to nie wiem czy będę szczęsliwy z imbusem:)

Mati biało czarny pomysł git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

True true,

 

 

Intensywnie myślę na temat jakichś opon do uszczelnienia ale nie moge sie zdecydować.

 

Jak myślicie RR z mleczkiem bedzie bardziej wytrzymałe od Conti z tak lekką dętką?

Edytowane przez Mendoza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie opony schwalbe evolution nie są ideałem do uszczelniania - mają bardzo cienkie boki, i nawet jak się da uszczelnić, to o przecięcie bardzo łatwo.

 

Jak się chce względnej niezawodności, to albo wersje snake skin, albo jakieś oponki tubeless ready.

Zależy też, na jakich trasach się ścigasz. Na mazovii nie bał bym się uszczelnionego furious freda, natomiast wyścigi po górach jednak weryfikują sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maratony to na ewno będzie Tarnów, Kraków, Krynica, pewnie śnieżka i może okolice żywca, i coś jeszcze z powerrade.

No dobra to w co iść żeby było do uszczelnienia w miarę, oks , dość lekko i bez strachu na korzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo spokonie uszczelnisz, mam ja na przodzie od 4 miesiecy, raz musialem dopompowac, wersja evo.

 

Na korzeniach to i furiosy daja rade :icon_wink:

 

Pamietam ze miales przygode z conti?

 

Moze Race King SS 2.2? maja sporo pozytywnych opinii. Ewentualnie Race King 2.2 na tyl a na przod RoRo 2.25.

 

TA jest w miare lekka, ciekawe jaki balon przy 1.95 co moze byc troche za malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnianie 2bliss speca i conti speed ss mleczkiem stana jakoś nie poszło.

Będę miał roro 2.1 evo( waga w granicahc 390 szt ) spróbuje z tym uszczelnić.... tylko te ścianki.

Zastanawiam się nad czymś pewnym na zawody tak żeby przejechać mega bez pierdzenia ze strachu o kapcia:)

A i jest już aero, waży w sumie 705 gram z bb.

Świetnie wygląda.

Edytowane przez Mendoza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na powerade'ach nie ryzykowałbym takimi oponami, ale Twoja decyzja :D

 

Wiem, że jak się schodzi na wadze i płaci kupę kasy za każdy gram, to potem boli założenie opony >500g, ale lepiej iść na kompromis, niż łapać kapcie na połowie wyścigów.

 

Chyba, że tylko ja miałem takiego pecha z uszczelnianiem zbyt lekkich opon :P

Niemniej po Beskidzie Śląskim i Żywieckim nie polecam - ostre kamienie, tną oponki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem testy na różnych oponach, ile minimalnie trzeba wlać, żeby się ustrojstwo uszczelniło. Myślę, że jak do tubeless ready wlejesz 15-20ml to da rade. NN uszczelniłem 25ml, alberta 20ml. Oczywiście jak zrobisz dziure, to nic Ci się samo nie załata, ale opona na obręczy siedzi i ciśnienia szybko nie traci.

 

Też myślałem nad pythonem, ale tylko do tyłu. Przód chyba można zaryzykować, z moich doświadczeń 5/6 przecięć w zeszłym sezonie miałem z tyłu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...