Skocz do zawartości

[muzyka] czego słuchacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Mi to w ogóle nie pasi, każdy z nas jest na innym etapie ''odsłuchu'', każdego kręci coś innego, miał swoje epizody w różnych gatunkach, stylach muzyki.
Z resztą Ci którzy tu zapodają linki, łącznie ze mną chcą przekonać nielicznych zaglądających tu, do "swojej" muzyki, co jest bez sensu, muzyka jak pupa , każda inna i innemu się podoba lub nie. Poza tym prowadzisz spam Sissel 


 

Abradab Rahim Kleszcz - Babeł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sobek82 napisał:

Mi to w ogóle nie pasi, każdy z nas jest na innym etapie ''odsłuchu'', każdego kręci coś innego, miał swoje epizody w różnych gatunkach, stylach muzyki.
Z resztą Ci którzy tu zapodają linki, łącznie ze mną chcą przekonać nielicznych zaglądających tu, do "swojej" muzyki, co jest bez sensu, muzyka jak pupa , każda inna i innemu się podoba lub nie. Poza tym prowadzisz spam Sissel 

Spam?

Nie wydaje mi się.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Spam

Nazwa działu brzmi "Muzyka - czego słuchacie". Odbiorcą są ci, którzy tu dobrowolnie wchodzą. Nikomu nie wysyłam prywatnych wiadomości z muzyką. Można tu zamieszczać treści bez pytania o zgodę pozostałych użytkowników. Chyba żadnego punktu regulaminu nie łamię.

No i na pewno moje konto nie powiększyło się nawet o jeden grosz z powodu promowania tu twórczości Sissel. Po prostu uważam, że piękno i kunszt jest wartością i należy to bezinteresownie promować. Mam nadzieję, że niektórych zachęcę do przełamania pewnej niechęci do niektórych gatunków muzycznych, które przekreślali z założenia i pomogę wyrobić większą wrażliwość muzyczną. Ja tu nikogo nie chcę przekonać do "swojej" muzyki, ale do szerszego otwarcia się na muzykę w ogóle. Zresztą prezentowałem tu przecież różnych wykonawców i różne gatunki muzyczne, choć przyznam, że im jestem starszy, tym bardziej ciągnie mnie w stronę łagodności, subtelności, spokojniejszych klimatów. 

Oczywiście o gustach (muzycznych też) się nie dyskutuje i każdego porusza coś innego, ale jednak są pewne uniwersalne cechy dobrej muzyki. Muzyka, choć służy do przekazu emocji, też musi trzymać się pewnych reguł, praw i występują w niej wręcz matematyczne zasady. Choć w dzisiejszych czasach coraz bardziej te zasady się łamie a i tak odbiorcy się znajdują.

Kilka ciekawych kwestii związanych z odbiorem muzyki, rozwojem wrażliwości i oddziaływaniem emocjonalnym muzyki poruszył Zdzisław Beksiński w tym ciekawym wywiadzie.

A jako dopełnienie tego wywiadu utwór Marca Almonda z przeglądem twórczości malarskiej Beksińskiego. Takiej muzyki też słucham.

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...