Skocz do zawartości

[muzyka] czego słuchacie?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Jakoś mnie naszło na "włoszczyznę" - z tym pierwszym się obudziłem (grało mi w głowie), mimo że na codzień nie słucham takich rzeczy, przynajmniej dobrowolnie (w robocie czasem z radia lecą), a drugi to już pokaz możliwości Al'a
I Santo California - Tornerò

 


Romina Power i Al Bano - Libertà

 


Dla kontrastu coś co mi się skojarzyło z tym screen'em z Nocnego Kochanka powyżej, czyli Benny Benassi - Satisfaction

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie muzyka z przesłaniem, albo perły artystyczne. 

średniowieczna ( wbrew sterotypom to nie były wieki ciemne) , religina, francuska ( zwłaszcza starsza, ale młode i średnie pokolenie też potrafi, np Marcelle Jean Louis Aubert'a,  ) , Afryka Zachodnia - np. el hadz n'daye.  Jona Sobareth  (polecam raz posłuchać, Afryka Zachodnia jest muzycznie naprawdę inna niż cała reszta  i poruszajaca, dla kontrastu Afryka Wschodnia, pomimo że znam trochę swahili, jest po prostu nudna, i  bez emocji, takie miałkie brząkanie i pomiałkiwanie do kocich rytmów, z wyjątkiem   kilku -  Maisha = życie i Baba Yetu = Ojcze Nasz wykonaniu chóru- naprawdę niezłe! ,  Khadja Nin, język którym śpiewa jest tylko podobny do swahili ale momentami trudno zrozumieć  co ona śpiewa,  NB ale wiem bo znalazłem tłumaczenia np.  Sambolera - rodziera serce  -o ludobójstwie w Rwandie)  i kilu innych.  Rai. 

 słucham i oglądam teneczna Woogie-Boogie, Rock'n'Roll,  bo facynuja mnie  pokazy tańca, chciałbym umieć tak jak  oni, ale i rytm też,  itp. ale  łacina już mniej.

Dire Straits, The Animals  - i inni wirtozi instrumentów/głosu

trochę poezji śpiewanej - np Ewa Demaryczyk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

S. Rachmaninoff: Prelude op. 23 no. 5 in g minor - Kateryna Titova

 

Fazıl Say – Beethoven: Piano Sonata No. 8 in C Minor, Op. 13, "Pathétique": III. Rondo (Allegro)

Trzeba przyznać, że możliwości cyfrowych pianin (zwłaszcza tych hybrydowych, z wiernie odwzorowaną mechaniką klawiatury akustycznego fortepianu) są imponujące, ale jednak z koncertowym Steinway'em nic się nie równa.

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...