Skocz do zawartości

[bacik] Jak zbudować samemu bacik do zdejmowania kasety?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie musisz konstruować bacika by ściągnąć kasetę. Wystarczy sam łańcuch zaciśnięty w imadle. Kiedyś, nie mając dostępu do imadła, przymocowałem drutem łańcuch do kawałka dłuższej rurki i też zadziałało (jeśli drut nie wytrzyma to dodatkowo można kilkukrotnie owinąć rurkę łańcuchem) - przy dłuższej rurce działa większy moment siły i łatwiej jest utrzymać kasetę ale może to wymagać pomocnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jutro jakoś go skonstruować a przynajmniej zacząć bo chciałbym jednak zbudować bacik i to samemu! Przymocowując spróbuję zakuć ten łańcuch na klucz, o ile się tak da. A imadła w domu wstyd się przyznać, ale brak! Jeżeli ktoś by miał jakieś uwagi byłbym wdzięczny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zbudować samemu bacik do zdjęcia kasety, mam klucz płaski (grubość ok 2mm - cały równy) oraz stary łańcuch. Czy ktoś z Was próbował już to kiedyś zrobić lub wie w jaki sposób go wykonać? Na forum niestety nic nie udało mi się znaleźć :(

 

Oj popatrz na jakieś fotki bacików i dasz radę. Ja swój zrobiłem z kawałka płaskownika alu 50x4mm i dało radę, oprócz tego że lepiej wziąć jakiś cieńszy materiał (stalowy) bo wtedy bolec od łańcucha łapie do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No tak, wiertła to takie markowe niekoniecznie, m. in. Toya ;/

Będę szukał czegoś innego z czego można zrobić, ale to w weekend jak będzie chwila czasu! Co gorsze, to wyglądało na najlepsze na zrobienie rączki, z tego co się wala - poszukam a przy okazji zrobi się porządek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to musi być akurat bacik? Ja jak odkręcam kasetę to mam klucz do ściągania kaset,który kosztuje około 7 złoty, a jak się ściąga kasetę no to chyba proste odkręca się koło, w kasecie są ząbki i na kluczu też trzeba trafić, wziąć klucz najlepiej klucz nasadowy nasadkę chyba 24, włożyć i nie kręcić kluczem tylko wziąć długą rurę,która wejdzie na klucz nasadowy i z pomocą drugiego człowieka nie używając wiele siły można to szybko odkręcić.Ja tak robię mi pomaga młodsza siostra która ma 8 lat.

Bo tu chyba chodzi o zdjęcie wolnobiegu? Bo nie jest jasno napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi o zdjęcie kasety. Jeżeli nie jest zbyt mocno dokręcona można wymyślać, jednak wolałbym, aby to było bardziej precyzyjne i dlatego też myślałem właśnie o baciku. No i też chodzi o samo poczucie - zrobione samemu. :verymad:

 

Sel, to nie będzie produkt jakości dość ujemnej (tzw. jednorazówka)? Wyżej już były opisywane baciki Toya, za 2 razy więcej, które okazywały się badziewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Ja tam zawsze sobie radze bez. Jak nie odkrece trzymając kasety w rece (w grubych rekawiczkach) to biore starszy łańcuch obwijam najwieksza zebatke zaciskam w imadle i odkrecam :D

 

Co prawda pisze dokrecac momentem 40Nm ale ja zrobilem sobie specjalistyczną, unikalna na skale swiatową podkładke z kapsla po piwie i zakrecam wzglednie lekko, tak zeby w razie czego w trasie sciągnąć. NIgdy mi sie nie odkreciła wiec chyba działa :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi o zdjęcie kasety. Jeżeli nie jest zbyt mocno dokręcona można wymyślać, jednak wolałbym, aby to było bardziej precyzyjne i dlatego też myślałem właśnie o baciku. No i też chodzi o samo poczucie - zrobione samemu. :(

 

Sel, to nie będzie produkt jakości dość ujemnej (tzw. jednorazówka)? Wyżej już były opisywane baciki Toya, za 2 razy więcej, które okazywały się badziewiem.

 

Wiesz sierota za przeproszeniem to i nozyczki zniszczy, ja juz nie raz kasete tym zdejmowalem i bez niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...