Skocz do zawartości

[amortyzator] SR Suntour XCR RL


Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się pod temat:

 

Jak "zmiekczyć" XCRa? Żona ma w swoim rowerku właśnie XCR LO. Jak ja na nim się przejadę to działa przyzwoicie jak na ta klasę, ale ja ważę 90kg, a żona 55kg. Pod nią praktycznie widelec nie pracuje w zwykłych warunkach. Czy wywalenie elastomeru da jakiś efekt? Czy można coś kombinować ze sprężyną? Bo wątpię żeby była możliwość dokupienia bardziej miękkich sprężyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam,

Podepnę się pod ten temat bo chyba właśnie jazda w deszczu doprowadziła do beznadziejnej pracy mojego XCR'a.

Amor chodził ciężko i uginał się tylko do połowy. Nie był patroszony przez 2 sezony (3500km).

Jeździłem w każdych możliwych warunkach więc miał prawo się zasyfić ale to co ujrzałem dziś przeszło jakiekolwiek wyobrażenia.

 

Gdy wykręciłem śruby z dolnych goleni i obróciłem amortyzator usłyszałem bulgotanie i przez otwory po śrubach wylało się takie oto coś:

20110219131424.th.jpg

 

Ten amor chyba na jazdę w deszczu się nie nadaje i psikanie brunoxem w tym temacie wiele nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, ja rozkręciłem XCR (Oem z Undergrounda 1), z 2006 (ani razu nie był serwis robiony). Luzy straszliwe, rysy od piasku w lagach na kilka milimetrów, uszczelki zniszczone.. Poza tym, lagi są wygięte trochę do tyłu od tych luzów i hamulca przedniego, i jeszcze co wysypało się z dolnych lag to można było piaskownicę dla dzieci zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

to już próbowałem, najpierw skróciłem delikatnie o centymetr, potem całkiem wyciągałem i nic się nie zmieniło, przy normalnej jezdzie ugina sie tylko do polowy, jak zdarzy sie wieksza dziura to max 60-70 % skoku, jak wsiade tylko na rower to sagu prawie wcale nie ma, moze z pol centymetra, jak sie uwiesze na kierownicy i proboje go dobic do spodu to tez tylko delikatnie ponad polowe, a ponoc xcr sa miekkie. Regulacja napiecia wstepnego tez za bardzo nic nie daje:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrew:

Te amory mają słabiutkie uszczelki. Po każdej jeździe trzeba go psikać brunoxem. Inaczej własnie takie są efekty.

 

Nawrócę do postu z wcześniej. Też mam unibike typ evolution, jeżdżę ponad rok i nic się nie rozszczelniło, nie zatarło,nie pryskam żadnymi cudami, w serwisie radzili aby pilnować czystości przy uszczelkach i nie trzeba nic psikać, póki co jeżdżę bez usterek. Co do wrażenia oporu ,też odczuwam zmniejszenie naddania się,ale podobnie jest z oporem łańcucha, oczywiste,że przy niskich temperaturach części stalowe tudzież oleje,smary itp ścinają się, tężeją, prawo fizyki :)

 

Dzięki z obszerne wiadomości o xcr-ach, wreszcie wiem co tak naprawdę mam w środku XCR typ LO :)

Fakt, dla ciężkich cyklistów mogą zbyt się uginać ,za to pod wagą do 70 kg działają bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...