Skocz do zawartości

[8779g] Merida Ninety-six carbon team


mbike

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym przedstawić meride ninety-six, ciężko jest znaleźć w internecie rozpiskę roweru na tej ramie, dlatego mam nadzieje, że kogoś zainteresuje.

Wiele części pochodzi z mojego poprzedniego roweru Author A-ray, kilka jest nowych.

W rozpisce wersja "light". W teren zakładane są oponki speedking 2.3 (+320g) na dłuższe dystanse siodełko gobi xm (+135g), rzadko blokady skoku na kierownice przodu i tyłu (+130g).

Waga ramy i dampera jest orientacyjna (razem ważą 1997g)

 

damper dt xr carbon 190g

rama ninety-six team 20” 1807g

amortyzator rst f1rst platinium 1496g

opona Maxxlite 285 279g

dętki Maxxis flyweight 192g

tarcze dartmoor nano 162g

zaciski kcnc ske wers mtb 46g

koło przód ztr race, dt revo, a2z 569g

opona Maxxlite 285 284g

kaseta Kcnc 11-32 152g

koło tył ztr race, dt revo, a2z 690g

korba xtr 773g

pedały crank 4ti 169g

łańcuch kmc x9sl 243g

przerz. przód xtr down-swing 128g

przerzutka tył x-0, kółeczka kcnc 189g

pancerz alligator i-link 57g

manetki x-0 191g

hamulec przód xtr 220g

hamulec tył xtr 239g

kierownica guizzo karbon 136g

mostek kcnc sc bone 100mm 96g

sztyca kcnc ti pro lite 350mm 157g

siodło token TK950C 118g

zacisk pod. kcnc clamb 24g

rogi kcnc bar ends 53g

śruby do zac. ti 9g

podkładki kcnc hollow 6g

kapsel kcnc top cap 7g

chwyty author pianka 15g

stery kcnc radiant 64g

koszyk token 18g

 

razem: 8779g

 

5.jpg

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Edytowane przez mbike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogi są nowe w rowerze i chyba za namową innych będą złote, wcześniej były boplight'a.

Co do kasety, tytanowe zębatki wzbudzają zaufanie, reszta - zobaczymy.

Siodełko jest w miarę szerokie (nie widać na zdjęciu) dlatego może tyle waży... mimo wszystko jest strasznie nie wygodne :w00t:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa. Nie podobaja mi sie elementy zlotego (zaciski, kolka przerzutki) i rogi :down: Tak z ciekawosci ile dales za sama rama i gdzie ja zdobyles??? :blink:

 

Jak Ci sie jezdzi na tej Meridzie? Sztywna jest? Ja jestem zainteresowany Ninety-Sixem 1000-D, ty miales 3000 a to to samo.

Mozesz cos skrobnac?

 

No i jeszcze raz npisz z kad wytrzasnales sama rame :D

Edytowane przez Artro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że tylko wyjadacze wyczują tłumienie przez tą sztyce:).

Ja ze względu na fulla nie mam jak przetestować.

 

P.S. rzuciła :blink:

 

 

Pracuje w sklepie rowerowym... łatwiej o sprzęt (cena na sklepie 6500zł)

Mimo wszystko, jednak inny materiał. Jestem wyjątkowo zadowolony, sztywniejsza od authora a-ray i znacznie lepiej wybiera małe nie równości.

Edytowane przez mbike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gięta kiera i rogi? hmmm dziwnie, zarówno pod względem ergonomicznym jak i stylistycznym. O kolorach nie wspominam, bo są gusta i guściki :blink:

 

Jak się sprawują piasty A2Z? Są dosyć drogie a wyglądają na wyrób Choseno-Rotazowo podobny. Ogólnie, szczerze mówiąc, rower nie przypadł mi do gustu ale każdy ma inną wizję roweru :D Co nie zmienia faktu, że 8.8kg jak na fulla z RST to świetny wynik :down:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica jest lekko gięta, po prostu chciałem szeroką kierownice i rogi,

Dlaczego dziwne pod względem ergonomicznym ?

a2z - wykonanie mizerne, jak rotaz, ale na razie dzielnie się trzymają.

RST - świetny amortyzator, spokojnie można porównywać do r7, sid. Bardzo dobra praca, świetnie działające regulacje, lekki/tani. Złapał jednak szybko luzy, i sztywność nie najlepsza. Mimo wszystko bardzo polecam swoim klientom.

Edytowane przez mbike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ok. 1000km i tak już zostało, nie powiększają się,

z Rebą nie mam porównania, ale z pewnością jest sztywniejsza.

 

Co do amortyzatora, jest to jedyna rzecz która czekna na wymiane.

Jak tylko pojawi się w Polsce Dt Swiss XRC 100 race, będzie w tym rowerze, ma ważyć 1170g...

Edytowane przez mbike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga super :)

 

Fakt kilka rzeczy ''do pokazania i zejscia z waga only''

 

Patrząc na kasetę to rower to tylko na "Race day only" chyba?

z ta kaseta to 'one day only' ;)

 

Jakis czas temu przymierzalem sie do niej ale troche lektury przygod z ta kaseta zaraz mi ten pomysl wybilo z glowy.

Masz jakies dluzsze doswiadczenie z nia?

 

Ile wazysz i jak spisuja sie ztry?

 

Pare gram do zbicia: wyrzuc sprezynki w zaciskach kol 2g, te zatyczki jakie masz w rogach sporo waza, z plaskimi docietymi rogi 47g.

Gryzie zacisk sztycy qr? na imbus lzej min 10g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta ok. 500km - nie miałem przygód

Sprężynek nie ma (za pomniałem odjąć z zestawienia)

Zatyczki są świadomie z innych rogów, ale leży mi znacznie lepiej od innych,

Zacisk qr również świadomie, nawet testowałem na imbus (-16g), jednak to nie dla mnie.

 

Koła są często kontrolowane u naszego mechanika, raz dociągane szprychy - brak uwag, przebieg razem z kasetą czyli 500km.

 

Dziękuje za sugestie i uwagi.

 

Moja waga ok. 70kg.

 

Propozycja na inną korbę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba :whistling: Tylko nie podoba mi sie kaseta, tez troche poczytalem o niej, mozna wrzuci po prostu srama dziewiatke albo po prostu xtr i bedzie troche ciezej ale rower nie bedzie miec zadnej czesci uniemozliwiajacej sciganie na maxa. Co do kiery i rogow to sa to glupie dyskusje ze nie mozna. Wazne przeciez, ze komus jest wygodnie i jedzie efektywnie. A o to chyba chodzi w jezdzie na rowerze. Co do kolorow to moglbys sie zdecydowac czy dodatki czerwone czy zlote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rogów zostałem już oświecony :whistling: i pewnie będą czarne... albo złote. Innych czerwonych dodatków nie ma :P,

Co do Claviculi, nie wierzę w sztywność i wytrzymałość tej korby, ale ja tylko dojrzeje do projetku 7xxx na pewno znajdzie się w tym rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będę obiektywny, z uwagi na moją słabość do Meridy. Ale ramka - cudo :wacko: Czy jest szansa oglądnięcia jej na żywo? Niestety, jeśli chodzi o całość, to gięta kierownica... co najmniej nie pasuje :P

 

Jak spisują się tarcze Nano? Widzę że założyłeś je podobnie jak innych firm, a w którą stronę jest na nich skierowana strzałka? Była gdzieś na forum dyskusja o możliwej pomyłce oznaczeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...