Skocz do zawartości

[korba] Gwint zerwany - jak zdjąć?


kilroy

Rekomendowane odpowiedzi

Rower w totalnej rozsypce, zaczynam zdejmować korbę (Truvativ Firex) i sobie dopiero przypominam, że ma gwint przy ściągaczu zerwany :P Siłowałem się trochę z tym, ale za Chiny Ludowe rady nie dałem. Macie może jakieś patenty, którymi zechcielibyście się podzielić? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sposób opatentowany na korbie sh Alivio od strony zębatki (jest prościej).

-Odkręcić najmniejszą koronkę (z powodu gabarytów używanego sprzętu)

-zakleszczyć dwuramienny ściągacz do łożysk na aluminiowym korpusie korby (myślałem, że się zniszczy a po ściągnięciu zostawił tylko porysowaną farbę)

-dodać element kontrujący (u mnie wkład klucza grzechotkowego 1/2" (zdejmowałem z pustej ośki octalinka)

-... i do przodu

 

w tym Truvativie chyba będzie można zastosować także w korbie bez talerzy bo subtelność tej korby porównywalna z czołgiem Tygrys 3 daje ściągaczowi dobre podparcie (z mojej lewej Alivio ściągacz się ześlizgiwał zostawiając bardzo "profesjonalne" szramy :thumbsup: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

w tym Truvativie chyba będzie można zastosować także w korbie bez talerzy bo subtelność tej korby porównywalna z czołgiem Tygrys 3 daje ściągaczowi dobre podparcie (z mojej lewej Alivio ściągacz się ześlizgiwał zostawiając bardzo "profesjonalne" szramy :) )

Jezeli ten Firex jest ze zintegrowana osia to takie manewry tylko z lewej strony. Fakt faktem ze ja korbe na kwadrat sciagałem scigaczem do łozysk. ciezko było ale bez wiekszych szkod sie obeszło.

przypominam, że ma gwint przy ściągaczu zerwany :) Siłowałem się trochę z tym, ale za Chiny Ludowe rady nie dałem. Macie może jakieś patenty, którymi zechcielibyście się podzielić? :)

Czy masz na mysli gwint w ściagaczu ?? to nie lepiej kupić za "dychacza" nowy i spokojnie sciagnąc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz na mysli gwint w ściagaczu ?? to nie lepiej kupić za "dychacza" nowy i spokojnie sciagnąc ??

Niestety, i na korbie i na ściągaczu jest zjechany. Innymi słowy i jedno i drugie do wywalenia (ale zapasowe ramię mam). A gdyby zrobić tak, żeby połączyć ściągacz z korbą Poxipolem? Bo już próbowałem owijaniem taśmą materiałową i lipa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

skoro ramie jest do wywalenia a masz nowe na wymiane mozna pokombinowac. Z klejem wydaje sie niezły pomysł ale nie poxipol bo to szit kup żywide epoksydową, cos w rodzaju "distal". powinno puścic tylko taki klej schnie ok 1-2 dni. jak to nie da rady to proponuje przeciac korbe piłka w kilku miejscach (ale w okolicy mocowania korby) ale tak zeby nie uszkodzic suportu, osłabić ja maxymalnie jak sie da. aluminium jest kruche pozniej srubokret i młotek i powinna sie rozłupac.

 

Ja robilem tak ze swoja korbą. odkreciłem tą srube dociągająca ramie a ze ona jest na imbus to idealnie "kulka" sciagacza do łozysk w tym klinowała. ramiona sciągacza zaczepiałem przy samym suporcie i kreciłem. co prawa co chwile poprawiałem odkrecałem zakrecałem ale po ok poł godzinie sciągnałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...