Skocz do zawartości

Nowi - złe podejście do "newbie" ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie piszę tego po to by się zemścić, czy coś w tym stylu, ale po to aby wyjaśnić podejście moderatorów/adminów do osób nowych na forum (np. mnie). Więc powiem to na moim przykładzie; zarejestrowałem się na forum ponieważ chciałem się dowiedzieć stąd co nieco na temat malowania roweru. Użyłem opcji szukaj, nie znalazłem nic, co by mi pomogło. Więc założyłem temat... temat założony, post napisany poprawnie po polsku, lecz nie minęło kilkadziesiąt minut a mój temat znalazł się w śmietniku... Mało tego, dostałem 10% ostrzeżeń za "poprawną pisownię", lecz błędów w mojej wypowiedzi nie znalazłem (może z wyjątkiem polskich znaków, które czasami mi nie działają). Więc napisałem do Lookas 46 (admina, który przeniósł do śmietnika mój temat) prywatną wiadomość z prośbą o wyjaśnienie sytuacji, dlaczego wyrzucił temat itp... Odpowiedzi się nie doczekałem. I tutaj moje pytanie, czy nie lepiej byłoby starać się pomóc nowym userom, dawać im rady zamiast "karcić" ich usuwając ich tematy i dawać ostrzeżenia? To tylko moja sugestia, uważam, że byłoby tak lepiej i obeszłoby się bez zbędnego spamowania nowych użytkowników forum. Czekam na wasze komentarze i wypowiedzi adminów, moderatorów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie generalizuj, zwykle nowi userzy zadają po raz 1000 to samo pytanie, piszą nieczytelnie, czują się świętymi krowami itp, więc ciężko poświęcać im czas, nie nosi to nawet znamion sensu. Dlatego wszyscy, w tym ekipa moderująca, są pewnie do tego przyzwyczajeni, stąd możliwe są nadrekacje. Jednak sensowne i kulturalne pytania spotykają się z normalną reakcją.

 

Ale sam nie wiesz, co czynisz :angry2: Kiedy się rejestrujesz, akceptujesz krótki i czytelny regulamin. Jeśli potem działasz wbrew niemu, to jest to jawna ignorancja, więc są kary. Przeczytałeś go dokładnie? Bo temat jest założony niezgodnie z zasadami, brakuje informacji w nawiasie kwadratowym. To jest jeden z czynników, dla których to forum jest przejrzyste i wygodne i dlatego większość takich tematów konsekwentnie trafia do śmieci, co może spotkać i ten. I pewnie dlatego poprzedni poleciał do śmieci. Jeśli tak, to temat jest o niczym, bo sobie zapracowałeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Temat był czytelny, lecz co prawda nie dałem tego kwadratowego nawiasu, myśląc że to nie będzie problemem, ponieważ uczestnicząc w wielu forach nigdy się z czymś takim nie spotkałem :angry2: Po Twoim poście wiem już w czym tkwił problem, dzięki za odpowiedź, następnym razem będę uważniejszy. Tylko teraz za co dostałem to ostrzeżenie "poprawna pisownia"... Dobra nieważne, temat można zamknąć/usunąć, chyba że ktoś chciałby się ktoś w nim jeszcze wypowiedzieć (zależy mi na odpowiedziach adminów/modków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netowa anonimowość prowokuje wielu ludzi do niedbalstwa, bagatelizacji bądź lekceważenia zasad itp. próba takiego zachowania w banku czy jakiejkolwiek instytucji, w której niedbalstwo kosztuje czesto drastyczne konsekwencje bez dodatkowych uzasadnien i ostrzeżeń ludzie pilnują sie i już. i bardzo dobrze. tu jest tylko forum. albo może aż. mnie odpowiadają zasady które tu panują, sam byłem przez pewien czas moderatorem i do moich obowiązków należało sprzątanie śmieci, czytanie dziesiątek raportów itd.... czasami było to wkurzające ale wiem że w bilansie zysków i strat korzyści (z może nadmiernego "dbalstwa") są jednak jak dla mnie jednoznaczne.

każdy dostaje regulamin logując się, a nawet jeśli go nie poczyta - moźe znaleźć jednym kliknięciem. wystarczy włożyć odrobinę wysiłku i po prostu przeczytać.

wymierająca umiejętność - niestety....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemniej należy dodać że możesz na tym forum doskonale sie bawić , tak jak bawią sie ci , którzy zaakceptowali nasze zasady

nie przejmuj sie ostrą reakcją mode teamu na początku

userom tego forum takie porządki odpowiadają

pozdrawiam

były członek służb bezpieczeństwa forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie odpisałem ponieważ nie jestem w stanie wszystkim odpisywać nie tylko Ty BuA napisałeś takich PW dostaję bardzo dużo

 

Gdzie mój temat ?

Za co został skasowany ?

Jak zmienić avatar ? a jak sygnaturę ?

 

W regulaminie i temacie "Kontakt" jest jasno napisane

 

"TWÓJ TEMAT ZNIKNĄŁ?

Poszukaj go w Śmietniku, każdy temat założony niezgodnie z regulaminem jest usuwany. "

 

"Uwaga, nie odpowiadamy na pytania w stylu: jak zmienić avatar, swoje dane czy dodać zdjęcie (admini i moderatorzy naprawdę nie są w stanie każdemu tego tłumaczyć. Wystarczy poszukać chwilkę). Forum jest dosyć duże i posiada wiele opcji, ale spróbuj dojść do nich sam/sama.

Masz problem natury technicznej lub znalazłeś/aś błąd na forum? Daj znać w dziale Technical suport . "

 

Korzystanie z forum naprawdę nie jest skomplikowane niczym obsługa zderzacza hadronów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...