Skocz do zawartości

[Hamulce]Avid Juicy 3 (Three)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Moje wrażenia:

Hamulce w nowym rowerze Giant Anthem3. Oryginalne klocki zmieniłem na Accent spiekane (bo żywiczne ordynarnie szorowały), przednią tarczę na 185. Przejechałem Transalp 400 km i ok 10km przewyższeń, długie, strome zjazdy 1000 -1500 m. Nie miałem żadnych problemów. Hamowanie wyłacznie palcem wskazujacym nawet na najstromszych zjazdach. Klocki zużyły się ok 1/3 grubości.

 

Niedogodności: Trudne ustawienie koła po zdjęciu żeby nie przycierało o tarczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kochane J3 mam juz 3 rok, kupiłem za 300zł(komplet) :thumbsup: . Szczerze, gdybym miał jeszcze raz wybierać, to kupiłbym cos innego, albo pozostał przy mechanicznych Hayes'ach MX1.

Na poczatku wszystko ok zamontowałem nawet szybko, ustawiłem i hamowały od razu. Po dotraciu troche sie poprawiło, ale Mx 1 nie miały modulacji, ale miały moc :D . Zmiana bika z HT na Full'a, wiadomo cieżar bika się zmienił, a siła spadła. Chyba tylko mi sie zdarzyło, że pękł mi tłoczek w przednim hamulcu, i jakież wielkie zdziwnienie mnie ogarneło, jak rozebrałem hamulec. Dzięki sklepowi zaprzyjaźnionemu z Harfą dostałem tłoczki i wymieniłem. Wszystko ładnie zalałem, odpowietrzyłem, umyłem, wyczyściłem, odtłuściłem tarczę, klocki. Hamulec hamował, dotarłem go ponownie, na kilku zjazdch i było wszystko ok. Niespodziewanie za każdym razem jak rower dłużej stał w garażu(1-3 dni), przedni hamulec ciagle piszczał, i bardzo słabo hamował, jakby tłusta tarcza, albo mokra. Wilgoć odpada, tracza czyszczona prerparatami do czyszczenia tarcz hamulcowych. Nie pomagało nic. Pewnego pięknego dnia, jakieś 2-3 tyg temu, wpadłem na pomysł, a może tarcza Hayesa?? I odziwo pomogło:) hamulec zyskał na sile, a i nie piszczy :) . Przymierzam sie do kupna jeszcze innych klocków bo na razie oryginalne mam Avida, i wtedy zobaczymy. A i nie zapominajmy o omykjacej się uszczelce w klamce( obu klamkach :) ) ale da się z tym żyć, w sumie nie hamuje się ciągle tylko pulsacyjnie, wiec 1-2 pompnięcia i znów jest wysoko klamka.

Jak za taką kasę to może być, ale spodziewałem się czegoś ciekawszego i bardziej solidnie wykonanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

no ja nie mam żadnych problemów z tym hamulcem, z początku miałem go z przodu, teraz po wrzuceniu Elixira R zapodałem go na tył, hampel nie wykazuje żadnych wad i problemów, był już wcześniej używany przez innego rowerzystę, dobra, miękka modulacja, klamka ma troszku jałowego skoku, ale nie zwracam na to uwagi, po dotarciu na większym zjeździe lub po kilku mocniejszych heblowaniach dają dobrą siłę, tarcze wyją przy hamowaniu, ale taki już urok Avidów, wszystkie tak mają, to chyba kwestia kształtu tarczy, klocki Kool Stop półmetaliki, na blokowaniu koła mi nie zależy, bo hamulec nie ma musi mieć takiej funkcji, jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze wyją przy hamowaniu, ale taki już urok Avidów, wszystkie tak mają, to chyba kwestia kształtu tarczy,

Nie ma bata żeby to była kwestia kształtu tarczy, ja posiadam elixir 5 i tarcze G3. Słychać lekkie odgłosy tylko gdy są lekko wilgotne, ale po nagrzaniu dźwięk ustępuje :) Myślę że to może być wina klocków niż tarczy :)

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje hamulce mają nieco ponad 3kkm. Od jakiegoś czasu mam z przodu klocki metaliczne Avid. Da się postawić rower w pionie przy pomocy jednego palca, jak jest mokro trochę wyją ale kilkakrotne użycie eliminuje nieporządane dźwięki. Obie tarcze mają średnicę 160mm. Jak na razie jestem z nich zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Więc i ja dodam swoją opinię.

 

Hamulce kupiłem 2 lata temu. Początkowo jeździły z tarczami avida 185mm/160mm, następnie, po wypadku, przednia 185 została zastąpiona zwykła , falowaną 180mm. Po przesiadce z mechaników na pewno czuć duża różnicę na "+". Przy mojej wadze ok.110kg hamowały poprawnie, chociaż nigdy nie należały do segmentu "super mocne". Z czasem człowiek zaczyna wymagać więcej więc znacznie większą uwagę przykłada się do szczegółów. Z aspektów konstrukcyjnych wadami wg mnie są: modulacja (wolę Shimano, ale to sprawa bardzo subiektywna), przeciętna siła hamowania, podatne na przegrzewanie, ciężkie odpowietrzanie.

Jednak jako, że osobiście w rowerze najważniejsza dla mnie jest niezawodność, nie zamierzałem ich zmieniać. Wszystko było ok do wakacji ubiegłego roku ... Jak się zaczęło sypać to padło wszystko: zarówno o-ringi w klamce jak i tłoczki w zacisku (przód + tył). Za autoryzowany serwis zapłaciłbym pewnie majątek. Hamulcami zajął się Andrew (za co bardzo dziękuję) ale po naprawie sam przyznał, że już szkoda inwestować w ten hamulec.

 

Podsumowując: nie wiem jak wygląda niezawodność tego modelu przy delikatnym/turystycznym użytkowaniu. Przy regularnej jeździe w terenie z czasem pojawiają się usterki mechaniczne wymagające przeważnie specjalistycznego serwisu. Gdyby nie one to uważam, że Juicy 3 byłby w stanie spełnić wymagania 70% rowerzystów (przy czym zapewne 15% z pozostałych 30% więcej mówi niż jeździ;) ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeden sezon z j3. Dobre na pierwsze hydrauliki. Oryginalna tarcza 160mm i klocki. Jednak po jednym sezonie z przednich okładzin nic nie zostało. Ważę 85kg i zasuwam po lasach na Mazowszu. Natomiast zauważyłem, że w przednim zacisku czasami tarcza ociera o klocki. Jakby jeden klocek poruszał się słabiej. Na ten sezon założyłem już koolstopy. Jednak po wymianie przednie koło nadal napotyka lekki opór. Gdy zrobi się cieplej postaram się ustawić ponownie zacisk i gdy po dotarciu klocków efekt będzie nadal występował oddaje na serwis. Jeżeli chodzi o moc i modulację to wydaje mi się zadowalająca. Po przesiadce z v-brake odczułem lekki wzrost siły i miażdżącą poprawę w modulacji. Dozowanie siły hamowania, wyłapywanie momentu blokady koła - rewelacja. Jeżeli chodzi o piski to występowały tylko gdy zatłuściłem tarcze. Słowem podsumowania: dobre na pierwsze hamulce hydrauliczne; szczelne; silne dla lekkich osób,dobra modulacja; łatwa wymiana klocków, które jednak szybko odchodzą.

Edytowane przez Buksu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) łatwa wymiana klocków, które jednak szybko odchodzą.

Za klockami oryginalnymi nie ma co płakać, bo są lepsze. Gdybym miał nowy komplet, to z obecną wiedzą, zacząłbym od kupienia klocków półmetalowych Accenta, które wstawiłbym na przód, a oryginalne przednie klocki zostawiłbym, jako zapas na tył.

Czemu? Bo oryginalne klocki są raczej słabe. Półmetalowe Accenty wyraźnie poprawiły u mnie siłe hamowania. Na tylnym kole preferuję słabsze klocki, bo na mocnych zbyt łatwo blokuje się koło.

Ważę 90kg i jeżdżę na tarczach 160/160 (tez po gorach) i jestem z J3 bardzo zadowolony. Nie zmienie, jesli nie ulegna jakiejs powaznej awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Używam Trójek w swoim nowym rowerze i jestem z nich bardzo zadowolona. Przesiadłam się ze starych V-ek, a u kresu ich żywota dohamowywałam nogami :icon_mrgreen: Trójki pod moją wagą (50pare kilo) spisują się wyśmienicie, klamki chodzą bardzo lekko i bez problemu hamuję jednym palcem. Dęba też można stanąć bez problemu :icon_wink: Trójki nie blokują mi przedniego koła (chyba, że wcisnę klamkę bardzo mocno), tylko efektywnie hamują, zatrzymując bezpiecznie rower...

 

Podsumowując, jestem bardzo zadowolona z tych hamulców i myślę, że dla osoby o podobnej wadze też w zupełności wystarczą

 

@ Buksu, zgadzam się z Tobą w 100%. Też zauważyłam, że przedni klocek mi obciera delikatnie o tarczę ale na 7dmkach jest dokładnie to samo, więc się nie przejęłam ;]

U mnie piszczą jak wjadę w jakąś głęboką kałużę ale po chwili przestają :)

Edytowane przez chickenowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

miszka1115 tak sie okazuje ze to moj hebel ;)hamulec tak jak w opisie aukcji. oczywiście nie namiawiam do kupna, ale jesli nie masz za dużej ramy to powinno przewodu wystarczyć.

 

Moje odczucia co do J3 są bardzo pozytywne. Oczywiście apetyt rośnie w miare jedzenie i teraz szukam czegos mocniejszego, ale.

Przy mojej wadze 105kg tarczach 180/180 shiamno byłem naprawde mile zaskoczony po negatywnych opiniach wielu uzytkowników. z przodu mam metaliczne klocki BBB, a z tyłu Ashima półmetaliki. tak jak wspomniałem hamulce przy mojej wadze i tych tarczach naprawdę bardzo, bardzo dobrze hamują. nie mam się czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ważę niecałe 70 kilo, więc myślę, że nie będzie problemów z hamowaniem. Mam ramę Azonica Evolution 14" i chciałem zamontować na początku tarczę z przodu, ale po dłuższych przemyśleniach stwierdzam, że jednak założę z tyłu i też nie jestem pewien czy przewód jest odpowiednio długi. Jutro zmierzę przewód od hamulca, który mam zamontowany aktualnie. Zależy mi na tym, żeby przynajmniej jeden obrót kierownicą wykonać. A tak na marginesie to masz może jakieś tarcze 180mm pod tego avida na sprzedaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Czy te Klocki A2Z Półmetaliczne Avid Juicy 3 5 7 Ultimate (3039568248) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. będą lepsze od avid organicznych które mam w AJ3 ??

 

A te może na przód może http://allegro.pl/klocki-a2z-metaliczne-avid-juicy-3-5-7-ultimate-i3039568163.html a te wyżej na tył ?

 

Bo te organiczne co mam nie są zużyte chociaż jeżdżę na nich już 4 lata gór nie mam ani ekstremalnych zjazdów ;) i mało hamuje też może. To jak hamuję to koła nie zatrzymują się lekko się kręcą, czy to normalne na organikach?

 

Gdzie jest większa różnica w hamowaniu między klockami metalicznymi a pół metalicznymi czy organicznymi a pół metalicznymi?

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy te Klocki A2Z Półmetaliczne Avid Juicy 3 5 7 Ultimate (3039568248) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. będą lepsze od avid organicznych które mam w AJ3 ??

 

A te może na przód może Klocki A2Z Metaliczne Avid Juicy 3 5 7 Ultimate (3039568163) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. a te wyżej na tył ?

 

Bo te organiczne co mam nie są zużyte chociaż jeżdżę na nich już 4 lata gór nie mam ani ekstremalnych zjazdów ;) i mało hamuje też może. To jak hamuję to koła nie zatrzymują się lekko się kręcą, czy to normalne na organikach?

 

Gdzie jest większa różnica w hamowaniu między klockami metalicznymi a pół metalicznymi czy organicznymi a pół metalicznymi?

 

Ja mam w drugim rowerze właśnie juicy 3 z klockami półmetalicznymi A2Z . I szczerze powiem Ci ,że po wymianie z oryginalnych klocków hebelki po prostu są żyleta.W drugim rowerze mam avid elixir R naori klockach czyli metalikach i powiem tak.... mają na pewno lepszą modulację,ale juicy jak na podstawowy hamulec(oczywiście pod warunkiem wymiany klocków na pół metaliki) jest porównywalny do dużo droższych mam na myśli slx czy xt z tymi miałem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli brać półmetaliczne A2Z i spokojnie starczą i będzie odczuwalna zmiana z oryginalnych Avidów Juicy 3. a widać też dużą zmianę między pół a metalicznymi?

 

Bo jeszcze są takie też półmetaliczne tylko droższe o 10 zł czym się różnią ? http://allegro.pl/klocki-a2z-polmetaliczne-avid-juicy-3-5-7-ultimate-i3116466355.html

 

Albo te cena też podobna http://allegro.pl/zeit-klocki-polmetaliczne-avid-juicy-3-5-7-bb7-i3108715996.html

 

Półmetaliczne spokojnie starczą :thumbsup:

Miałem takie w swoich J7 i to były jedne z najlepszych klocków.

 

Mimo swojej niskiej ceny ? 25 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...