Skocz do zawartości

[stoppie]Jak to zrobić ?


Norbert1993

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebne są hamulce? xD

Najlepiej tarcza bo tarcza w momencie zatrzyma koło przez co lecimy do góry (dziś miałem taki wypadek pod orlenem"testowałem nową tarcze")

 

eee? Gdzie to wyczytałeś? Tarczówki i v-ki mogą hamować z taka samą siłą, zaletą tarczówek jest płynność hamowania, tzn. właśnie łatwiej jest nimi hamować długo, a słabiej. Natomiast w hamowaniu z dużą siłą nie ma reguły, no chyba, ze jest mokro, wtedy tarcze wygrywają. Poza tym tarczówki wolniej się nagrzewają, gdyż mamy w nich wielki radiator w postaci tarczy <_<

 

Poza tym jeśli już piszemy o sile hamulca, to v-ki będą wiele, wiele tańsze od tarczowych, z taką samą siłą hamowania, ale tracimy zalety tarcz patrz wyżej. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No witam ja ucze sie tego, rzekłbym tricku, no i wiadomo pare razy wystrzeliłem przez kierownice, raz udało mi sie "zawisnąć" na przednim kole i potem runąłem. Mam v'ki niezbyt markowe ale zauważyłem ze amorek z przodu duuuużo daje, tak jakby wypychał mnie do gory gdy oddaje siłe, na zablokowanym całkiem inaczej to czuć. A wie moze ktos jak mozna skrecić na przednim? Nie obrót tylko podczas jazdy taki zwrot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

A wiecie może w jaki sposób tak daleko przejechać? ja np. umiem kawałek ale z ciągłym hamowaniem, więc jak się dobrze rozpędzę to i tak to wyhamuję i na nic to.

hmmm rozpędasz sie naciskasz mocno klamkę i odpuszczasz trohe gdy sie podnosi tył i potem lecisz hamulcem da sie skręcac tylko nie kołem tylko barkami po przez wychylenie na barkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mam pytanie czy da sie zrobić takie stoppi jak ten gościu na filmiku na zwykłych hamulcach V-brake czy trzeba mieć tarczówki ?????

zaczyna się w 1:09 minucie filmiku

Z góry dziękuje za odpowiedz

Norbert ten trik z filmiku to nie stoppie, tylko nose manual. Różnica jest taka że stoppie polega na zatrzymaniu roweru hamując przednim hamulcem, tak żeby tylne kółko poszło w górę, natomiast nose manual to jazda na przednim kole z tylnym w górze, dokładnie jak ten gostek na filmiku.

Masz tu opis nose manuala:

http://www.bike.skce.pl/Triki/nosemanual.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hmmm rozpędasz sie naciskasz mocno klamkę i odpuszczasz trohe gdy sie podnosi tył i potem lecisz hamulcem da sie skręcac tylko nie kołem tylko barkami po przez wychylenie na barkach .

Tak oczywiście to wygląda w teorii. :P

Koleś na filmiku cały czas jedzie z górki i mimo hamowania cały czas jedzie do przodu stopniowo powoli zwalniając a na płaskiej drodze szybciej sie zatrzymamy i wyjdzie nam stoppie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak oczywiście to wygląda w teorii. :D

Koleś na filmiku cały czas jedzie z górki i mimo hamowania cały czas jedzie do przodu stopniowo powoli zwalniając a na płaskiej drodze szybciej sie zatrzymamy i wyjdzie nam stoppie ;)

 

Udowodnic ci że to nie teoria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...