Skocz do zawartości

[piasta]wymiana ośki.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wymieniam samodzielnie ośkę w piaście pod wolnobieg. I tu jest mój problem, czym mam wkręcić tą śrubkę od strony wolnobiegu? Chowa się piaście i nie ma jak jej dokręcić. Poza tym jak skręcę już całą piastę, to ośka od strony wolnobiegu lata we wszystkie strony świata. Jak możecie to opiszcie mi kolejne punkty wymiany, google nic nie znalazło, dzięki i pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Szukanie nie boli czasami :)

 

Zaczynasz ze złej strony. Odkreć nakretke kontrująca z lewej strony (przeciwnej do zebatek) wyciag wszystkie dystanse, odkrec konusa, wysyp kulki tylko nie pogob. Jak to zrobisz mozesz wyciagnąć juz os z drugiej strony, tylko tez na kulki uwazaj bo pewnie wypadna. zbierz kulki do kupy i wyczyść. Dobrze by było odkrecic wolnobieg i wyczyścic łozysko (miske) od jego strony. Wyczyść tez miske z lewej strony. Na nowej ośce wkrec konusa i kontre tak jak było na starej bo ci sie koło przestawi. Dokrecasz konus (ten stozek co dociska kulki) do tego samego miajsca co w starej oście pozniej zakrecasz kontre czyli nakretke dociskająca. Bez specjalnych kluczy chyba ci sie nie uda. Musi to być mocno zakrecone bo sie podczas jazdy odkreci a ze to z prawej strony to sie zacznie dokrecac i bedzie buba.

 

Jak to zrobisz do ładnie nasmaruj miski łozysk włoż kulki najpierw prawa strona. Włoz oske i włoz kulki z lewej. Zadkrec konusa i zakontruj dobrze. po tym powinno diząłc dobrze do czasu ponownego sprzywienia oscki co sie stanie mozna domniemac przjechaniu pierwszego metra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam dość tej piasty, to już 4 ośka, kupie jakieś używane koło na kasecie i problem z głowy, a to będzie służyło jako obiekt do zdobywania doświadczeń majsterkowicza. :)

 

Hmm nie da się edytować postów. Mam pytanko, czy takie kółeczko podejdzie pod ramę hexagon v4? http://allegro.pl/item667786311_kolo_26_tyl_z_piasta_lx.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Już mam dość tej piasty, to już 4 ośka, kupie jakieś używane koło na kasecie i problem z głowy

Noo to ze tak powiem odwazny a zarazem najlepszy pomysl jaki mogłeś wymyslic. Ale nie koniecznie uzywane bo i nowe nie sa jakoś chorendalnie drogie tylko porozgladac sie trzeba a przy uzywce to ptrzeba zwrócic jednak uwage na stan misek i bebenka i czy nie było przeplatane nie udolnie u kogoś w garazu ( ja osobiście zaplatam sobie w fotelu :) , dygresja taka) i ktos sie chce pozbyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...