Skocz do zawartości

[kolo, opona] ciagle 'skrzywienia'


davess1

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pewien problem, zacznę od początku, kilka mc temu zakupiłem nowy rower, cannona, po jakimś miesiącu zobaczyłem, ze tylne kolo się scentrowało, zajechałem do serwisu, powiedziano mi, ze to fabryczna wada opony, która się 'znieksztalcila', wymienili na gwarancji, jednak obecnie, po jakiś 2mc od poprzedniego 'wypadku', ponownie się to stało, (no chyba, ze scentrowałem kolo, ale nie potrafię tego rozróżnić od zniekształcenia kola, choć wątpię] czy może być to jakaś ukryta wada kola, które zniekształca oponę, czy cokolwiek innego, iż niedługo znowu muszę wybrać się do serwisu w tej samej sprawie i nie wiem na co mam się nastawić, będę wdzięczny za wyjaśnienie mi tego zagadkowego problemu, pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi o bicie góra-dół, czy boczne? Jeśli góra-dół - to czy opona zapada się w pobliżu wentyla? Jeśli tak - to jest to stosunkowo często spotykana przypadłość. Czasem da się tę nierówność trochę zniwelować przez ugniatanie i układanie dętki i opony podczas pompowania (żmudne zajęcie, ale często kończy się przynajmniej częściowym sukcesem). Bywa jednak, że cobyś nie robił, nic nie pomaga i "kartofel" zostaje. Jest to, zdaje się, faktycznie jakaś wada opony - choć u mnie np. takie zniekształcenie wystąpiło tylko w połączeniu NN 2,1" z obręczami (obiema) DT X450. Wcześniej tych samych opon używałam na obręczach Alexa Ace18, obecnie - na DT XR 4.2d i w obu tych przypadkach problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...