Skocz do zawartości
pawel1315

[konserwacja] czyszczenie łańcucha - sposoby

Rekomendowane odpowiedzi

DwaLitry

to spytam jeszcze czy ten Rohloff bo jest go 50ml tylko starczy na wiele krócej niż Shimano PTFE? bo dodam Shimano jest głównie na suche warunki a co jeśli zastanie deszcz.To może lepiej Rohloff? tylko,że ludzie pisali na forum,że po zastosowaniu go robi się czarna zębatka czy jakoś,że trzeba szmatką wytrzeć.Ale jeśli łańcuch odtłuszczę nałożę kropelkę na każe ogniwo to,że potem trzeba wytrzeć nadmiar? tylko,że cały łańcuch wycieram? czy tylko boczne blaszki jak są? czy ogólnie cały? bo wycierając mikrofibrą nie wytrze mi ona tego oleju tak,że nie zostanie nic? jak i też wycierając mikrofibrą nie pozostaną nitki na ogniwach? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
safian

73 strony, prawie 1800 postów w tym temacie, odpowiedzi na te pytania pojawiły się pewnie jakieś 100x, poszukaj zamiast pisać kolejne posty 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DwaLitry

czytałem ostatnie 27 stron :) i dalej nie znam odpowiedz.Wybrałem sobie olej SQURIT i pisze,że po naniesieniu na łańcuch poczekać aż wyschnie i po jeździe wytrzeć.Dobrze,ale co jeśli po jezdzie wezmę szmatkę/mikrofibrę i wytrę łańcuch to on z wyglądu będzie wyglądał jak by nic na nim nie było.Chodzi mi o to(ktoś tu pisał,że nałożył smar i nie wytarł dobrze to powchodził brud a wytrzeć to nie po to smaruje bym smar wycierał) tak ktoś pisał tutaj na forum.Generalnie chodzi tylko o to,że po posmarowaniu łańcucha tym SQURIT i odczekaniu aż wyschnie mam tylko delikatnie wytrzeć łańcuch?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sansei6

Każdy po smarowaniu trzeba przetrzęć z nadmiaru oleju, bo inaczej bedzie lapał syf... olej ma być tylko na "ogniwkach" 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DwaLitry

rozumiem czyli jak posmaruje łańcuch to wycieram nadmiar tak,żeby tylko film został na powierzchni ogniwka a nie zlewało się z niego tak?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DwaLitry

dziękuje bardzo :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta