Skocz do zawartości

[konserwacja] czyszczenie łańcucha - sposoby



Rekomendowane odpowiedzi

Slyszalem ze jest jakas miseczka ochronna ktora sie naklada na lancuch i kreci... bez sciagania lancucha. Podobno bardzo ladnie czysci (nie mam sciagacza a nie chce sam eksperymentowac)

 

Jak czyscic kasete i reszte bez sciagania... Benzynka kapiąc z kasety na koło moze cos zrobic ? Chodzi mi o felgi, gume itp ...

Jak to robic w spartanskich warunkach w piwnicy bez warsztatow, garazy itp...

 

Co ile nalezy czyscic te elementy tzn lancuch, kaseta, przerzutki... nie mowie o ubloconych, zalegajacych piachem wyprawach jeszcze w deszczu, ale o normalna eksploatacja. interesuje mnie co ile km, tak srenio ?

 

Slyszalem ze jest jakas miseczka ochronna ktora sie naklada na lancuch i kreci... bez sciagania lancucha. Podobno bardzo ladnie czysci (nie mam sciagacza a nie chce sam eksperymentowac)

 

Jak czyscic kasete i reszte bez sciagania... Benzynka kapiąc z kasety na koło moze cos zrobic ? Chodzi mi o felgi, gume itp ...

Jak to robic w spartanskich warunkach w piwnicy bez warsztatow, garazy itp...

 

Co ile nalezy czyscic te elementy tzn lancuch, kaseta, przerzutki... nie mowie o ubloconych, zalegajacych piachem wyprawach jeszcze w deszczu, ale o normalna eksploatacja. interesuje mnie co ile km, tak srednio ?

 

Czy ktos kto sie zna moze polecic cos smarujacego z decathlonu ? http://www.decathlon.com.pl/PL/konserwacja-roweru-20711499/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są maszynki do czyszczenia łańcuchów. ale one dokładnie łańcucha nie wyczyszczą. Lepiej idź do rowerowego i niech Ci założą spinkę. Nie będziesz miał problemu z czyszczeniem kasety i korby, a łańcuch będzie lśnił jak nowy.

W Twoich warunkach czyszczenie kasety będzie nieco trudniejsze. Użyj do tego szmatki i benzyny. Włóż pomiędzy każde tryby i szoruj :(

A napęd to ja czyszczę średnio co 200-300 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dosyć istotną wiadomość dla osób, które czyszczą łańcuch w benzynie ekstrakcyjnej. A mianowicie zostawiłem dzisiaj łańcuch w benzynie na ~30 min i po wyciągnięciu go z butelki zobaczyłem na nim jakiś nalot, coś w rodzaju rdzy. Całe wnętrze nie pachniało/śmierdziało benzyną tylko czymś innym.

Nie wiem dokładnie co to jest, ale mam nadzieję, ze po kilkudziesięciu km zejdzie z łańcucha.

 

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Edytowane przez pawel1315
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch szczelnie zamkniesz w butelce typu PET.

 

Wszelkie zębatki to pędzel, stara szczoteczka ( jak ktoś lubi smak aromat smaru to może być i nowa ), kawałki szmatki.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że gdybys przeglądnął ten temat wszystkie byś się dowiedział nie czekająć na odp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna ekstrakcyjna = rozpuszczalnik ekstrakcyjny :)

 

Wystarczy przeczytać parę postów wyżej ...

Łańcuch można czyścić każdym rozpuszczalnikiem, chodzi o to, aby stare smary się rozpuściły i łańcuch był czysty. Raz nie było benzynki to kupiłem rozpuszczalnik uniwersalny. Brud ładnie zszedł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...