Skocz do zawartości

[polskie góry] Które polskie szczyty dostępne są dla miłośników MTB?


Drozdzu5

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Odnośnie wjazdu pod schronisko Murowaniec na Hali Gąsienicowej od Brzezin - polecam trasę porą zimową gdy śnieg zasypie liczne na tej trasie kamienie. Trasa raczej nudnawa - prawie cała w lesie dopiero przed samym schroniskiem ukazuje się naszym oczom po co tam wjechaliśmy. Link do zdjęć

https://picasaweb.google.com/101555328216143733187/HalaGasienicowaPTTKMurowaniec?authuser=0&authkey=Gv1sRgCKre_oKVj6Tu6QE&feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam! W tym sezonie planuję wybrać się na jakiś maraton rowerowy w Beskidach. Na rowerze na "poważnie" zacząłem jeździć w ubiegłym sezonie. W związku z tym mam pytanie: jakie polecacie szlaki rowerowe górskie (najlepiej Beskid Śląski), na których będę mógł poćwiczyć techniczne zjazdy, szybką jazdę w lesie, może szutry i spokojniejsze podjazdy? Na wysokości nie zależy mi jakoś szczególnie, ponieważ dopiero chcę zacząć zabawę w górskie rowerowanie ;)

 

Pozdrawiam, Franek

 

Franiuu może Cię zainteresują takie dwie mapy Compassu z trasami mtb w okolicach Istebnej i w okolicach Ustronia. W każdej jest po 10 opisów tras mtb z wariantami + profile. Istebna trasy mtb mapa rowerowa Ustroń trasy mtb mapa rowerowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chryszczata - 997 m. n.p.m. - szczyt w Bieszczadach. Dojazd od strony Komańczy czerwonym szlakiem. Całkiem ciekawa trasa, po drodze malownicze jeziorka duszatyńskie. Pokonywałem ją pieszo, ale na ile mnie pamięć nie myli, nie ma tam odcinków nieprzejezdnych rowerem. O ile nie będzie po deszczu :-), bo wtedy można w błocie buty pogubić smile.gif

Proponuję wjezdżać na Chryszczatą od strony Przełęczy Żebrak,trasa jest mniej stroma i nie trzeba często zchodzić z roweru,pózniej zjazd w kierunku jeziorek Duszatyńskich i Duszatynia to juz prawdziwa przyjemność.Polecam trasę Komańcza -Mików-przełęcz Żebrak -Chryszczata -jeziorka Duszatyńskie.To moja ulubiona trasa.

post-134032-0-44068400-1334562514_thumb.jpeg

post-134032-0-66183900-1334562584_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka grozi kara za wjazd rowerem na śnieżkę ? jak strażnicy nas złapią :)?

 

Jeśli będziesz zachowywać się normalnie podczas jazdy, tj. nie rozjeżdżał turystów i jechał względnie powoli, to strażnik pouczy i każe prowadzić rower. Spotkałem się z nimi kilka razy, głównie na Równi pod Śnieżką i zwykle sobie gawędziliśmy. Kiedyś jeden czeski się naprzykrzał, wołając o pokucie, ale byłem po naszej stronie. :)

Jak chcesz ich uniknąć, to jedź w środku tygodnia w pochmurną pogodę, poza sezonem (maj, czerwiec, wrzesień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z Was próbował przejechać rowerem Połoninę Wetlińską, Cyrańską i Bukowską :icon_question:

Znajdują się one w Parku narodowym i jak wiadomo, są tam problemy z jazdą na rowerze.

W tym roku planuję Główny Szlak Beskidzki i będę poruszał się czerwonym szlakiem.

 

Nie wiem jak ugryźć ten temat. Planuję na połoninę wjechać przed wschodem słońca, jednak problem jest w tym, że przy zjeździe z połoniny Wetlińskiej, jest budka strażników.

Nie wiem jak ją objechać...

 

Ktoś może coś doradzić ??

Zna ktoś taryfikator mandatów ??

Bieszczady z zasady nie są dostępne dla rowerów a już na pewno nie połoniny !!!

Mandat za wjazd na rowerze z roku 2008 wynsił 3000pln ( wiadomość od lesniczego, który przyfilował kolegę)

Wyjątkiem są oznaczone szlaki rowerowe prowadzące jakimiś dziwnymi szutrami w dziwnych kierunkach.

Szkoda ale w Bieszczadach poza głównymi ciągami komunikacymi nie ma się gdzie oddalić rowerem.

 

O jeziorkach już nie wspominam bo to piekny wyjątek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Pozostałe szczyty nie są już tak wymagające. - Pierwotnie myślałam o wbieganiu na poszczególne góry, ale to pomysł zbyt popularny. Pomyślałam więc, żeby zdobywać szczyty na rowerze. Później dowiedziałam się, że nikt jeszcze takiej wyprawy nie zaplanował i nie zrealizował, co było dla mnie dodatkową motywacją - powiedziała przed startem na Rysy Agnieszka Korpal [...]

 

Cała akcja jest ostro nagłośniona w mediach (osobiście słyszałem o niej na RMFie). Osobiście uważam, że to jakieś kompletne nieporozumienie. Sama uczestniczka twierdzi, że bieganie po górach jest zbyt mainstreamowe, to pojedzie rowerem, choć tak naprawdę będzie musiała go całą drogę targać do góry, a potem znosić. Sztuczność jak cholera, czego to się nie robi dla popularności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś by się pokusił o zebranie tego w całość i posegregowanie województwami/pasmami górskimi/rejonami geograifcznymi?

 

Od siebie dodam :

Chryszczata (997 m n.p.m.) - tutaj najlepiej wjechać od wschodu i zjechac do Jeziorek duszatyńskich

Wołosań (1071 m n.p.m.) można czerwonym z wyciągów w Cisnej, ale w 3 miejscach trzeba będzie pchać rower. Można tez od szosy, prostopadle do szlaku, ale po deszczach warunki są fatalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś by się pokusił o zebranie tego w całość i posegregowanie województwami/pasmami górskimi/rejonami geograifcznymi?

 

Od siebie dodam :

Chryszczata (997 m n.p.m.) - tutaj najlepiej wjechać od wschodu i zjechac do Jeziorek duszatyńskich

Wołosań (1071 m n.p.m.) można czerwonym z wyciągów w Cisnej, ale w 3 miejscach trzeba będzie pchać rower. Można tez od szosy, prostopadle do szlaku, ale po deszczach warunki są fatalne

 

O tak :thumbsup: Trasa piękna, a zjazd do Jeziorek Duszatyńskich wręcz bajeczny :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chryszczata sama w sobie to też nie jest jakiś cel na cały dzień ;) Jak ktoś chce całodniową wycieczkę, to niech pojedzie całym pasmem (Cisna - Komańcza lub na odwrót, m.in. przez wspomniany Wołosań) - trasa genialna, szczególnie jesienią w październiku. Jeśli ktoś nie był w Bieszczadach, to "lektura" po prostu obowiązkowa.

Co do samego zjazdu z Chryszczatej - w stronę przełęczy Żebrak jest o wiele łatwiejszy. Od strony Komańczy mamy większe nachylenie, więc albo więcej prowadzisz pod górę i masz płynniejszy zjazd, albo podjeżdżasz w 99% i zasuwasz po osuwisku do jeziorek, gdzie do płynnej jazdy potrzeba niewątpliwie trochę skoku :)

W przyszłym roku koniecznie pojadę tam jeszcze raz, bo zostały mi do zaliczenia górki na południe od Cisnej (również polecane Jasło) :thumbsup:

 

Nie wiem czy już było, więc dodam trochę Beskidu:

 

Piotruś (727) - najbliższa miejscowość Jaśliska/Dukla (Beskid Niski). Zjazd od strony Jaślisk zaczyna się singlem w istnym rock garden, więc warto przynajmniej raz, bo góra naprawdę urokliwa. Na szczycie ekstra klimat !

Huzary (864) - pasmo Jaworzyny, Krynica Zdrój (Beskid Sądecki). Podjeżdżałem od strony Wysowej, sporo pchania. Zjazd do Krynicy to typowy flow, przyjemny singielek z agrafkami. Niestety sporo babć z kijami. W drugą stronę bardziej hardkorowo i luźniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacne zdjęcia, aczkolwiek z tą jesienią byłbym ostrożny. "Złota polska jesień" jak najbardziej, ale przy tej mniej złotej podjeżdzać pod tę górkę byscie nie chcieli (o zjeżdżaniu nie mówiąc) :icon_wink:

311604_276506029033639_984699_n.jpg

 

A tak niestety wygląda większość "tras rowerowych" w okolicach. Glina, kamienie, konary, nierzadko ostrzejsze nachylenia. Jak popada to jest dramat. Tu zjazd do Duszatyńskich po lekkim letnim deszczu

 

310861_276497442367831_3824542_n.jpg

 

Z innych atrakcji polecam podjazd stokiem narciarskim na Halę Miziową. Przy odrobinie wprawy i dobrej pogody na fullu idzie podjechać całość. A wygląda niepozornie :

 

2012.08.24+-+Beskid+Żywiecki+i+Śląski+DSCF9649.JPG

 

oraz podjazd zielonym na Gorc i dalej przez Przysłop na Turbacz. Podjazd jak podjazd, ale z szlak szczytem to jest bajka. Sztywniaki mogą się na korzeniowych podjazdach trochę namęczyć, ale przejazd techniczny tego odcinka daje więcej radości niz niejeden zjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...