Skocz do zawartości

[siodełka] na jakiej macie wysokości?


Rekomendowane odpowiedzi

ok 40cm od ramy do góry siedzenia. jakieś 22-24cm powyżej kierownicy. Dosięgnąć ziemi to mogę tylko jeżeli zsiądę.

A wysokość ustawiam tak:

1. siadam :P

2. podtrzymując sie czegoś stawiam pięty na pedała i kręcę do tyłu.

3. wg mnie w tym momencie noga w dolnym położeniu korby nie powinna być naciągnięta, minimalny luz w kolanie,

4. Jeżeli potrzeba to regulacja,

4. Mam idealnie ustawioną pozycje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ustawiam siodlo na podobnej zasadzie, tzn zeby byl lekki luz w kolanie przy nodze w dolnym polozeniu na pedale. tylko ze ja ustawiam na kosc biodrowa (stoje kolo roweru i siodelko jest tuz powyzej tej kosci). wychodzi mniej wiecej rowno z kierownica, moze ciut wyzej. a ziemi nogami nie siegam jak siedze na siodle.

ale chyba baby to inaczej musza miec ustawione niz chlopaki wiec moze sie nie sugerujcie tym jak ja ustawiam hahaa ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi ciągle jest za nisko i zauważyłam że z co jakiś czas sobie je podważam... zastanawia mnie jedno kiedy zabraknie mi długości... Nie rosnę ale jakoś mi wygodniej im wyżej tym swaty mniej bolą :(:P A pomyśleć że jeszcze niedawno bałam się mieć wysoko siodełko teraz ziemi nie dotykam i jest dobrze :P ale jak kto lubi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć wysoko siodełko wyżej od kierownicy, jednak nogami dotykam ziemi (palcami). Na trasy jest to ok, ale na techniczne szlaki w lesie z ostrymi podjazdami jest tragiczne, bo kiedy trzeba się czasem podeprzeć nogą albo nie daj Boże zsiąść z roweru to wgramolenie się na niego przy pochyleniu podłoża powiedzmy 50 stopni jest już bardzo trudne :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

 

Jak na jakimś stromym podjeździe spadne z siodła to potem z powrotem wrócic na nie i ruszyć to niezła zabawa :D

 

Powinni obcykac taki patent z autumatycznie zniżającym sie siodełkiem. I byłoby tak jak z blokada skoku :)

 

Wjeżdząsz do góry, siodełko obniżamy za pomoca manetki na kierowcicy, jedziesz po płaskim podwyższamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to od dawna na rynku. Z tym że wcześniej było pod logiem Mavericka :) Crank wykupił rozwiązanie i sztyca jest identyczna. Tylko ta cena...

 

A żeby było na temat, to siodło od ziemi jest na wysokości 107cm, oś suportu od ziemi jest mniej więcej na wysokości ok 31cm. Sięgam do ziemi na palcach :) no i mam długie nogi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodło na wysokości x od podłoża, a w odległości y od czegoś tam...

Jakie to ma znaczenie?

Przecież wysokość podparcia 4 liter względem pedałów zależy od wzrostu, a dokładniej od długości kończyn dolnych danego delikwenta – cała operacja ustawienia odpowiedniej długości sztycy winna się odbyć wedle powszechnie znanych prawideł.

A czy x lub y posiadają wartości a lub b jest bez znaczenia – ważne, by siodło było ustawione na optymalnej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam głupie pytanie. Czy zacisk do sztycy może się zużyć, albo coś w tym stylu? Bo od jakiegoś czasu sztyca chowa mi się podczas jazdy...stopniowo i powoli, ale co 20 km muszę ją poprawiać. <_< Nie wiem czy to zużyty zacisk, pęknięta rama, czy wyślizgana sztyca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisk raczej nie. Problemem pewnie jest wypolerowana sztyca lub rura podsiodłowa. Spróbuj lekko przeszlifować drobnym papierem ściernym i powinno być ok. Jeśli nie to faktycznie problem może być po stronie zacisku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam głupie pytanie. Czy zacisk do sztycy może się zużyć, albo coś w tym stylu? Bo od jakiegoś czasu sztyca chowa mi się podczas jazdy...stopniowo i powoli, ale co 20 km muszę ją poprawiać.

źle spasowana sztyca z rurą podsiodłową (za duży luz) i zacisk nie daje rady, albo rura ma nie całkiem właściwą średnicę, albo sztyca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka: siodło zawsze instalowałem pochylając przód lekko ku dołowi, tak aby nie uwierał w krocze, ale też nie za bardzo aby się nie ześlizgnąć. W instrukcji do nowo nabytego siodła wtb rocket v race widnieje natomiast taka informacja: "Czubek siodła nie powinien opadać poniżej poziomu. Jeśli czujesz, że wygodniej siedzi się z czubkiem siodła skierowanym ku dołowi, obniż wysokość siodełka." Trochę mnie to zaskoczyło i nie wiem co o tym myśleć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...