Skocz do zawartości

[Allegro] Kupowanie części/roweru: na co zwracać uwagę


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym zaznaczyć że szukałem podobnego tematu ale jak mi wyskoczyło 11 stron to mi się odechciało :)

W tym temacie chciałbym się zapytać o dwie rzeczy mianowicie:

1. Mieliście jakieś złe przeżycia z kupowaniem części/roweru na allegro? (chodzi o używki)

1.a Na co zwracać uwagę przy kupnie.

2. Czy jest jakiś sens kupować używany rower na Allegro do street'a i np. dirt'a jak każdy wie jest to dosyć "ostra" dyscyplina w której rowery są mocno ''zjeżdżone". Na nowy, porządny rower rodzice nie dadzą tyle ''szmalu'', :P dlatego chciałbym kupić coś używanego (bym miał do dyspozycji okolo 1500-1800) czy jednak kupić coś ''cieńkiego'', ale nowego??

Jak kolega mi naopowiadał że rowery z Allegro są ''dojeżdżane'' i sprzedawane to wolę się spytać :)

 

P.S Nie wiem czy dobry dział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie mogę sie podzielić troche na ten temat.

 

Co prawda nie będę tutaj pisał o konkretnie cześciach do DH/FR, ale o sprzedaży, gdyż często coś sprzedaje do roweru, co nie jest mi juz potrzebne.

 

Osobiście wiekszość rzeczy ktore sprzedaje jest do XC i nie powiem żebym sprzedawal ZAJEZDZONE rzeczy. Kwestia sprzedajacego. Ogolnie bardzo dbam o sprzęt i każdą wiekszą ryske troche przeżywam :-) Aczkolwiek jak jadę, to sie nie zastanawiam czy akurat na danym zjeździe coś urwe :) ale staram się tego nie robić.

 

Więc uważam że nie ma reguly, możesz trafić rzeczy w bardzo dobrym stanie, ale też bardzo zajeżdzone.

Zwracaj uwagę na fotki, jeżeli ich nie ma, albo są miernej jakości, to w 99% mozesz byc pewien "szrotu". Jeżeli jest dużo zdjęć i obszerny opis + sprzedający odpowiada na wszystkie pytanie wyczerpująco, to warto się zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowałem mnóstwo rzeczy do roweru na allegro, zarówno nowych i używanych. Pierwsza rzecz to dobre fotki, jeżeli czegoś nie widać to proś o zdjęcie dodatkowe. I wszelkie uwagi typu: mała rysa, albo działa prawie idealnie, zazwyczaj oznaczają kłopoty. Jedyna rzecz, którą bałbym się kupować jako używkę z allegro to koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja poza moze linkami stopką i osłoną przerzutki ktorą sam zrobiłem to reszta jest z allegro. Jak kupuje najpierw patrze na cene czy jest adekwatna do stanu. Pozniej jezeli coś jest zdeka zdezelowane zastanawiam sie jak i czy dam rade z tego zrobić na tyle dobry urzytek zeby działo.

Np. w daawnych latach kupilem rd STX RC za ok 20 zł (wtedy drooogo takie chodziły) był kompletnie nie nadający sie do jazdy. straszne mial luzy na srubie ale go rozebrałem i poreperowałęm. Kaseta XT (15zł z łańcuchem :icon_mrgreen: )zjechana jak mało ktora po 5000km. nowy łancuch nie chciałrozmawiac, zrobiłem szlif i działa jak nowa :whistling: i wiele innych.

 

Najwazniejsze przy kupowaniu uzywek jest rzetelny opis sprzedającego i ładne czyste wyraźne fotki A jak sie da osobiście obejzec. Duzo tez zalezy od ciebie czy masz czym i wiesz jak ewentualnie cos naprawic. Co prawda czasami sie poprostu nie da.

 

Jezeli czegos nie jestes pewniej to tak jak pisali wczesniej proś o fotki w HD :D czyli wysokiej rozdzielczości. Jezli sprzedawca cos mąci albo da fotki ktore sa praktycznie takie same jak te "wystawowe" to najaprędzej cos ukrywa i chce sie pozbyć złomu.

 

Zawsze tez jezeli coś jest nie tak jak powinno być masz czas na zwrot sprzedającemu bez podania nawet przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja kiedyś znalazłem taki opis: "Towar tylko do wysyłki" (chodziło o brak możliwości odbioru osobistego) - Why? Bo towar jest do bani, a uszkodzenia zwali się na pocztę - to chyba jedyne możliwe wyjaśnienie.

Ogólnie raczej unikam takich "okazji" i staram się o zdjęcia interesujących mnie detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem się tu jeszcze dopisać, bo temat jest ważny.

Może to dla oczywiste, ale nigdy nie kupiłbym elementów które są najbardziej narażone na zużycie, a więc:

1) łańcuch - nawet jeśli się nie rozpadnie, to zwykle będzie wyciągnięty i "zje" koronki kasety i blaty korby,

2) kaseta - prawdopodobnie zęby będą wyjechane i będą sprawiały kłopoty we współpracy z łańcuchem.

3) korby (zwłaszcza bez wymienialnych blatów) - jak w przypadku kasety. Można pomyśleć o wymianie kół zębatych, ale zakup nowych blatów i zakup starej korby przewyższy cenę całej nowej korby. Do tego trzeba mieć na względzie stan gniazd na mocowanie suportu i pedałów.

Do tego na spore zużycie narażone są przerzutki - należy się liczyć z luzami na sworzniach oraz zwrócić uwagę na "geometrię" przerzutki (np. krzywy wózek itp.).

 

Ogólnie myślę, że kupowanie używanych elementów roweru na Allegro (zwłaszcza, że nie można obejrzeć fizycznie towaru) niesie ze sobą duże ryzyko i staram się tego unikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...