Skocz do zawartości

[Buty] Shimano M085


Rekomendowane odpowiedzi

Dla wszystkich którzy zastanawiają się nad przewiewnymi butami typu Mtb na lato polecam właśnie ten model . Buty używam 2 sezon w warunkach średnio ciężkich , przejechałem w nich już parę ładnych km a prócz kilku przetarć ślady eksploatacji nie są mocno widoczne . Na pewno wielkim plusem tych właśnie butów jest dodatkowa klamra zamiast jednego z rzepów , but dzięki temu świetnie trzyma nogę sztywno .

Cena : ~ 350 zł.

Fotki real.

spd001.th.jpg spd009.th.jpgspd010.th.jpgspd003.th.jpgspd004.th.jpgspd005.th.jpgspd006.th.jpgspd007.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja mam mo86 biało-czarne i jestem strasznie zadowolony ale maja jakaś dziwna numeracje, mam je o 1 nr większe niż normalne buty jakie zawsze nosze

Z tego co mi wiadomo, to ogólnie numeracja shimano jest o numer większa niż normalnie :P A tak dla potomnych, to jeśli ktoś się zastanawia między modelem 085 a 086 to brać 86, bo ma miejsce na kołki, a już któryś maraton z rzędu przekonałem się jakie biedne są 85 bez tej rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Posiadam od kilku tysięcy kilometrów, nie wiem dokładnie. Dwa lata ponad. Stan taki sobie, zdjęcia robione zaraz po przyjeździe więc brudne :P. Nie dbałem o nie w ogóle, mają sporo rys, skóra miejscami wytarta. Ale nie widać po nich tego i po umyciu jak nówki - "skóra" pod srebrem jest także jasna, więc jest ok. Buty generalnie katowałem.

Prane w pralce :P z 20-30 razy, nie zaszkodziło. Kąpały się wielokrotnie, błotem pokrywane dość regularnie :P. Szorowały dwa razy asfalt, w tym szorował go klips. Wytrzymał to starcie bardzo dobrze. Widoczne na przedostatnim zdjęciu, szlif na samym początku, do dziś się nie powiększa i nie ma z tym ubytkiem żadnego problemu. Żadna nitka nie puściła.

 

Używane w XC, AM, na szosie. W górach - podeszwa strasznie sztywna, do dziś nawet. Jeśli ktoś jeździ sporo w terenie to radzę zastanowić się dwa razy. Chociaż ja dawałem i daję radę, to często w Beskidach cierpię :). Kołki tak, też by się przydały - ale można wkręcić śruby zwykłe, miejsce się znajdzie :P.

Niesamowicie wygodne, jak to SPD. Rzepy w stanie bdb, klamra trochę się zużyła. Wentylacja kiepska, z wodą radzą sobie bardzo dobrze - noga suszy się dość dobrze. Duuuużo w nich chodziłem, nawet praca w knajpie się trafiała. Tańczy się też bardzo dobrze =D

 

Ogółem - zdecydowanie polecam. Zwłaszcza, że teraz są naprawdę tanie :P

Starczą na lata, bez żadnego dbania

 

spd1a.th.jpg

spd2.th.jpg

spd3.th.jpg

spd4.th.jpg

spd5f.th.jpg

spd6.th.jpg

Edytowane przez nax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o podeszwe- wg artykułu należy do najmiększych (pomijając typowo turystyczne) porównując do innych butów do xc, fakt że shimano jest najtańsze. Sam jeżdzę w spd shimano tyle że 122, są to moje pierwsze spd więc porównania nie mam, ale następne bez wahania wezmę sztywniejesze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Po 2 sezonach buciki straciły sztywność zrobiły się "kapcie", w prawym bucie padły sprężynki w klamrze oraz siateczka się popruła i zrobiły się dziury. Co prawda ścigałem się w nich i codzienne treningi zrobiły swoje ale do ambitnej turystyki polecam ;) Na szczęście w shimano, uznali mi poprucie się siateczki jako wada i dostałem nowe buty... w których oczywiście nie jeżdżę ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...