Skocz do zawartości

[konserwacja] Jak często czyścicie rower?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ja mam podobne pytanie.

 

Jak czyścicie rowery?

 

Tzn, delikatnie szmatką flanelową, gąbką czy tak jak to widać na niektórych fotach z maratonów myjką ciśnieniową?

Ja ostatnio po ostrej jeździe właśnie tak zrobiłem, może nie myjką ale prosto z węża w ramę, koła, przerzutki, hamulce, leciałem po całości.

Efekt zadowalający.

Czy nie zaszkodzi to napędowi?

Rower szybko wysechł, bo dzień ciepły i słoneczny był.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
zresztą od mycia pękają ramy :D

 

Chyba stalowe ;)

 

Ja tam w ogole nie myje ... znaczy jak robie zimowy przegląd to czyszcze wszystko skrupulatnie. A tak na codzien to pokrusze błocko z pod ramy i tyle ewentualnie czasem z kurzu przetre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego od kąd mam czyli jakieś pół roku po złożeniu myłem raz, jerzdzę głownie po mieście więc za bardzo nie mam go z czego myć. Z resztą uważam , że lepiej gdy rower jest przybrudzony , widać że jest używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam rower w domu, zazwyczaj w osobnym pokoju i niestety ściana jest tam strasznie umorusana od opon. Gdy mam gości wieszam rower u siebie w pokoju nad łóżkiem więc oczywiste jest, że musi on być czysty. Poza tym przyjemniej się jeździ na zadbanym sprzęcie, kurz na obręczach czy nieco brudu na ramie mi nie przeszkadza, natomiast napęd uważam że trzeba utrzymywać w czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myję jak z srebrnego zmienia kolor na szaro-czarny :D, czyli generalnie jak się pobrudzi. Zimą było to co około 2 tygodnie, latem różnie ale powiedzmy raz w miesiącu. Napęd za to utrzymuję w czystości, ostatnio zacząłem zamieniać łańcuch co 200-300 km dzięki czemu mogę go na spokojnie wyczyścić i przesmarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...