Skocz do zawartości

[Odblaski] Czy wpływają na opory jazdy?


Odblaski  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wp?ywaj? na opory jazdy?

    • Tak
      6
    • Nie
      15


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien dylemat. Czy odblaski które mam zamontowane na mojej Konie Kuli na kołach wpływają na spowalnianie / opory ruchu podczas jazdy? Z fizyki wychodzi że tak ponieważ mam tylko po jednym odblasku na koło i siła dośrodkowa koła nie działa równomiernie, ponieważ ma ono w jednym miejscu trochę inną wagę. Pozdrawiam i czekam na wasze opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower to nie rakieta kosmiczna! opory oczywiscie istnieja. masa odblasku, jego moment bezwladnosci, opor powietrza na nim itd., ale sa one, jak to sie ladnie w fizyce nazywa, zaniedbywalnie male. praktycznie zerowe mowiac prosciej. a wplyw na wywazenie kola to juz w ogole wyglada na zart.

a propos, wentyl tez jest niesymetrycznie. usuniesz go, czy kupisz detke z dwoma, zeby ich oddzialywania wzajemnie sie rownowazyly :P

mam dla Ciebie nawet propozycje: jesli chcesz optymalizowac wywazenie to zamontuj odblask po przeciwnej stronie do wentyla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każde pytanie jest odpowiedź - zawsze możesz odblaski nakleić (są specjalne taśmy 3m na allegro często - obecnie tylko na szprychy, ale również kwadraciki o wymiarach ok. 6x6 cm).

Są lżejsze od zwykłych, równie skuteczne i zachowują aerodynamiczne właściwości roweru - przybierają kształt rur.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...