Skocz do zawartości

[kask] Giro Indicator


karolyfer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich czytających test :) Od wczoraj posiadam kask Giro Indicator, który wygląda tak :arrow:

 

2k5_gro_indicator.gif

 

Kosztuje on 199 zł więc wcale nie tak dużo ;-) . Wentylacje zapewnia 20 otworów wentylacyjnych w tym również otwory na tylnej ściance kasku czego nie uświadczymy w jego najgroźniejszym konkurencie - MET'cie A - Tomo. Katalogowo kask waży 284 g lub 260 g bez daszka. Wykonanie w porównaniu z wyżej wymienionym MET'em jest dużo lepsze - skorupa jest równo podocinana i nie ma drobnych kawałków styropianu w postaci kulek i grudek. Kask posiada system dopasowania Acu Loc czyli bardzo podobny do tego zastosowanego w Mecie. W innych kaskach w tej cenie możemy spotkać regulację za pomocą kółeczka zamiast pasków ale są to albo bardziej "egzotyczne firmy" albo kaski po przecenach. Kask jest w rozmiarze 54-61 i leży świetnie na mojej 55-centymetrowej głowie - czuję się w nim jak w czapce. Kask jak większość kasków w tej kategorii cenowej jest wykonany w technologii IN-MOLD. Daszek kasku jest przemyślanie montowany - na tak jakby zatrzaskach ;-) - nie ma szans żeby w jakiś sposób daszek się sam odczepił. Podczas pierwszej 26 kilometrowej jazdy byłem lekko przeziębiony ale mimo tego nie miałem spoconej głowy. Dużą zaletą jest siatka ochronna w przednich trzech otworach chroniąca nas przed owadami. Na kask udzielana jest roczna gwarancja i bezterminowy program wymiany kasków na nowy model (taki sam lub gdy nie będzie tego kasku w sprzedaży - droższy) za pół ceny. Za niewygórowaną (jak dla kogo) cenę otrzymujemy bardzo dobry kask dla nie mających ogromnego budżetu. Według mnie jest to najlepszy kask w tej cenie. Przed zakupem mierzyłem wiele kasków a testy odbywały się przed sklepowym wentylatorem, który pozwolił mi dokonać dobrego wyboru - w Giro Indicator najbardziej wiało :wink: Na razie tyle - więcej po dłuższym czasie naskrobię.

 

Tu możecie obejrzeć ten kask :arrow: LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się ;-) Nie wyglądam jak Alien :wink:

 

[ Dodano: 2005-06-29, 16:29 ]

Już 100 km przejechane w kasku. Wentylacja bardzo dobra. Wczoraj i dzisiaj jeździłem w południe więc to był dobry sprawdzian dla kasku. Jak na razie wszystko dobrze, kask nadal się ślicznie błyszczy :D Łepetyna się nie poci i jest wszystko dobrze. Paski miłe w dotyku - nie trzeba ich niczym owijać. Na razie same pozytywne wrażenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moje trzy grosze:

Mam taki kask tylko, ze czarny. Przejechał na mojej główce od maja tego roku około 5000km Jeśli chodzi o wygode użtkowania to jest rewelacyjny. Świetna wentylacja, doskonale trzyma się głowy i jest bardzo lekki. Co do wytrzymałośći to bez zestrzeżeń. Jedno szybowanie zakończone uderzeniem o asfalt nie pozostawiło na kasku nawet zadrapania. Podobnie drugie (z drzewem) i trzecie (o korzenie). Co do systemu regulacji to mimo, że są to paski to nie zauważyłem nodogodności z tego płynących. W końcu kask reguluje się raz a potem jeździ. Ogólnie mówąc świetny zakup - w tej cenie nic lepszego się nie trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Własnie przymierzam się do tego kasku, moim zdaniem w tej cenie chyba lepszego nie znajdę. Wcześniej byłem zdecydowany do kasku Sixsixone Comp XC

jednak Giro Indicator jakoś bardziej do mnie przemawia, mam tylko nadzieję, że będzie mi pasował ale o tym przekonam się dopiero jak go przymierzę gdzieś w sklepie :DGiro Indicator No i jest jeszcze jeden wielki plus który przemawia za Giro, gwarancja która umożliwa w razie uszkodzenia kasku na wymianę, na nowy za 50% ceny :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu kupilem ten kask i do tej pory jechalem w nim 2 razy, jest to moj pierwszy kask wiec moze z tad moje mieszane uczucia, pisalem juz o tym w innym topicu: miekki styropian -- mozna paznokciem zarysowac, nieco uwierajace plastikowe zapiecia paskow (paski sa akurat wygodne), dziwnie wygladam (moj leb ma 56 cm obw.), jak bede mial dostep do aparatu to walne fotke, powoli sie przyzwyczajam do niego, poza tymi paskami to siedzi dosc wygodnie na lepetynie, 200 zlotych to moim zdaniem troche duza cena za kawalek styropianu z uwierajacym zapieciem, ale w innych kaskach wcale lepiej sie nie czulem, hmmm, pojezdze, potestuje, napisze cos wiecej, ale chcialbym zebyscie podali jeszcze jakies szczegoly odnosnie tej wymiany w razie uszkodzenia, jak to ? wystarczy, ze pojde z rozwalonym kaskiem do jakiegokolwiek sklepu i powiem dajcie mi lepszy model za pol ceny ? musze miec jakis paragon czy tak poprostu wymieniam sobie kask, ja nic o tym nie wiem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko odnosnie wymiany kasku powienienes miec napisane ( tzn w razie zniszczenia ) .Niewiem jak w giro ja musialem rejestrowac produkt na stronie limara i maja tam teraz moje dane przipisane do konkretnego kasku, w momencie gdy bedzie chcial wymienic na nowy za 50% ceny sprawdza zapewne kiedy zakupilem kask .Aha no wlasnie prosza zeby sie zarejestorwac do dwoch tygodni od zakupu.Molgybm spisac caly dzial w ksiazece kasku odnosnie wymiany powypadkowej ale jakos to streszcze jak wyglada to przy limarach ( sory niewiem jak w giro ) .Jezeli kask w ciagu 36 miesieci od zakupu ulegl uszkodzeniu w wyniku wypadku podczas jazdy na rowerze .Potem jest troche papierkowej roboty miedzy mna a limarem we wloszech itd , pozniej jest wysylka do dystrybutora ktory jest upowazniony do wymiany kasku na nowy .Dostane go jesli zaplace 50% AKTUALNEJ ceny kasku plus koszty przesylki .Aha i co wazne raz wymieniony kask nie podlega juz programowi wymiany.Krotko mowiac troche to naciagane i taki lekki chwyt marketingowy. Sprawa w wypadku giro ma sie zapewne podobnie lub wrecz identycznie.

Najbardziej smieszy mnie to ze np moj kask traci gwarancje w momencie uszkodzen powstalych przez gorąco ;) ( tempteratura w samochodze w goracy dzien jest w stanie zniszczyc kask ) przepraszam za taki troche OT , ale odnosnie wymiany powypadkowej mam nadzieje ze wyglada to tak samo i ze troche pomoglem , jesli nie to post do kasacji :wink: ::smile::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji mojego kasku mozesz go P!otr, bezterminowo wymienić po uszkodzeniu. Wystarczy oddać go do sklepu (dowolnego) pokazać paragon/gwarancje i wymienią Ci na nowy za 50%ceny lub gdy dany model nie jest produkowany na drozszy ktorego cena bedzie pomniejszona o 50% ceny tego rozwalonego czyli 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi się bardzo podobają instrukcje po polsku dołączone do kasków Giro, nie pamiętam już tego tak dobrze bo to trochę czasu mineło od kiedy mój brat kupował kask. A był tam taki tekst "Jeżeli szanowna małżonka stwierdzi, że nie może z t7ym kaskiem dłużej w pokoju wytrzymać, można odczepić gąbki, wyprać je, odrazu współżycie małżeńskie się poprawi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie kaski Giro o uniwersalnym rozmiarze (min. Encinal) sa od roku modelowego 2OO6 wyposazone w system regulacji uprzezy "Acu Dial" z koleczkiem (niebieskim) i to jest zasadnicza roznica pomiedzu modelami O5 i O6 [oprocz zmienionej kolorystyki]. Ceny bez zmian - $44.99

Edytowane przez riker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam

kupiłem dzisiaj Indicatora w Go sporcie we Wrocławiu

(były tylko srebrne ), podpasował mi od razu , cena 199,95

chciałem kupić Encinala ale jakoś na moją łepetynę niezbyt pasował ( uwierał)

cena była taka sama 199.95

Indicator to niższy model , ale miał siateczkę w przednich otworach

no i muszę przyznać że system regulacji kółeczkiem jest bardzo wygodny

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientuje sie moze ktos gdzie w bydgoszczy dostane takowy kask? bylem w wiekszych sklepach rowerowych typu Olimpia ale ciezko jest znalezc kaski GIRO w bydzi, pomocy jesli ktos jest z BDG prosze o podpowiedzi na PRV, z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...