Skocz do zawartości

Centurion Team


montada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem ciekaw czy na forum są użytkownicy marki Centurion.

Jestem zadowolonym posiadaczem Centuriona Backfire 500 z 2008 roku po modyfikacjach.

 

Koszyk na bidon - Elite Custom - 42g

Licznik - Sigma BC 1606 L - 59g

Hamulce: Shimano SLX ( komplet ) - 760g

Tarcze: SLX SM-RT64 160/160 - 340g

Pancerze i Linki - Shimano

Kaseta - Shimano XT CS-M770 11-32 - 255g

Łancuch - Shimano LX CN-HG 73 - 283g

Korby - Shimano SLX FC-M660 - 890g

Przerzutka przednia - Shimano Deore FD-M531-178g

Przerzutka tylna - Shimano XT RD-M770 -232 g

Widelec - Rock Shox Recon SL - 1823g

Rama - Centurion Basic-V, AL 6061 butted - 1890 g

Gripy - Centurion

Stery: FSA No.10

Kierownica - Boplight Team -25,4 ,560 mm -152g

Mostek - Boplight Team - 121g

Rogi: Boplight Pro - 58g

Pedały - PD-M540 - 363g

Siodło - Centurion by Velo cr-mo - 240g

Sztyca - Truvativ Team - 294g

Manetki - Shimano Deore - 291g

Koła - Mavic Crossride Disc CL - 1930g

Opona Przednia - Michelin XC Dry 2 - 620g

Opona Tylna - Michelin XC Dry 2 - 620g

Dętki - Maxxis flyweight - 185g.

Zaciski - Boplight - 77g

 

 

http://picasaweb.google.pl/Truchamontada/M...468102667134866

 

 

Jeśli są na forum jeszcze Rzymianie. Dajcie znak sygnał.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie posiadam centuriona, ale jestem zainteresowany zakupem takowego. Jeśli możesz się podzielić wrażeniami z jazdy, sztywnością ramy jej geometrią (czy wygodnie sie na niej pomyka) to byłbym wdzięczny Tobie jak i również innym użytkownikom którzy się przyłączą do oceny tego roweru :]

 

pozdrawiam

 

być może przyszły posiadacz centuriona :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam tutaj: http://www.forumrowerowe.org/index.php?showtopic=45990

A co do roweru jestem bardzo zadowolony choć z oryginału zostalo niewiele.Wypatrzone części do modyfikacji poszły do Centuriona a części z Centuriona do roweru żony. Rama jest troche ciężka ale świetna. Bardzo dobrze amortyzuje, bardzo dobrze wykonana i przy zmianie kokpitu na węższą kierownice i mostek o mniejszym kącie rower dobrze radzi sobie z podjazdami i zjazdami. Centurion w swojej cenie daje dobre komponenty i co ważne dość lekkie. Dobrze dobrane.Miałem do wyboru Centuriona i Speca i zostałem przy pierwszym. Ci co kupili są podobno zadowoleni.

Geo masz tutaj: http://www.centurion.de/Bikes.Detail?bike_id=29

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jestem sam:) Ja mam Centuriona Backfire 300 z 2007 r. kupionego jakoś na początku 2008. Póki co, ze względu na brak funduszy, jest on całkowicie fabryczny. Wcześniej jeździłem na Magnumie (teraz robi za zimówkę), więc komfort jazdy jest o niebo lepszy. Po 1 sezonie jestem bardzo zadowolony z Centuriona.

 

Z tego co zauważyłem, Centuriony to bardzo rzadkie rowery, nigdy nie widziałem na trasie drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja nie jestem sam :D Szczerze mówiąc ja też jeszcze nie widziałem nikogo na Centurionie - choć kiedy kupowałem dowiedziałem się ,że w w ubiegłym roku sprzedano w samej Łodzi około 200 sztuk. Ja również jestem bardzo zadowolony choć to pierwszy sezon....a co do rzadkości to....może i dobrze. Może jeszcze ktoś dołączy na forum do Centurion Team ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo!

 

Od niedawna wszedłem w posiadanie niemieckiej maszyny z rzymskim wojownikiem na masce;) a mowa to o Centurion Backfire FUN 400...

Do momentu zakupu Centuriona nie brałem pod uwagę...

Właśnie zrobiłem na nim pierwszą "setkę" i ...

...i przez moment nawet nie żałowałem że go kupiłem (chociaż nie miałem zamiaru tyle wydać:/)...

kilka danych o modelu:

http://www.bikekatalog.pl/2009/rowery/811/...kfire.Fun.400./

na razie to totalna seria...

 

Centurioni łączmy się:) :)

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Wiec sie przylacze do waszej paczki :D

Posiadam od jakiegos czasu Centurionka Backfire 800 i jestem z niego bardzo zadowlony :D.

 

Kilka slow:

-Zrobilem juz nim 500km super sie jezdzi,

-po przejechaniu jakis 350km posypala mi sie tylna piasta a dokladniej stozek w niej sie posypal na kilka czesci-wymienilem stozek i smigam dalej-wcale mnie to nie zniechceca do tej marki bo jak sie jezdzi po lesie to wszystko sie zdazyc moze :P

-mialem tez inny problem z widelcem (widelec tory,skok 100mm)-pocil sie za bardzo ,wrocilem ktoregos dnia do domku z lasu odstawilem rowerek na swe miejsce i po jakims czasie zobaczylem plame oleju kolo roweru-okazalo sie ze tora miala sparcialom uszczelke-ale to tez mnie nie odzuca od tej marki rowerow :P. Uwazam ze kazda czesc ma prawo sie zuzyc,popsuc itp itd. Poki co obie te usterki byly i tak robione w ramach gwarancji. Stozek wymienili mi w ciagu 15 minut natomiast Tore musielm im zostawic na jeden dzien.

-smigam dalej rowerek sprawuje sie super lada dzien musze wymienic klocki ......

-rower jest oryginalny bez zadnych przerobek z mojej strony no chyba ze bidon i rogi sie licza bo to dodalem ;)

 

Nie posiadam aktulanie zdjecia mego rzymianina, ale dodam ze moj rower to model z 2008 roku natomiast z tego roku ten model ma troche inna szate graficzna -chodzi mi o nadruki na ramie i malowanie.

 

Dodam jeszcze ze centurion od zeszlego roku podniosl mocno ceny swych maszynek i moj model kosztuje teraz od 3800 do 4200 nawet ,a mnie si eudalo go zakupic za 3200 zl w 2008 roku ;)

 

W razie pytan smialo walic -CENTURION IS THE BEST !!!!!

 

Pytanie do was koledzy :Szukam odziezy firmowej tj koszulki i spodenek. W necie mozna znalesc dwa rodzaje kolorystyczne bialo czarny i czarno szary. Czy znacie moze sklepy ktore posiadaj takom odziez w przyzwoitej cenie. Ja poki co znalazlem komplet spodenki i koszulka za 400zl-to jest troszke duzo wedlug mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie taka odziez mnie intersuje. I jest on ana rynku do kupienia ale za kolosalna cene tzn 200 zl koszulka i 200-220 spodenki. A wiem od producenta ze ta odziez powinna kosztowac o polowe mniej ;) dla tego sie pytam i szukam tanszej bo wydac 400 zl na koszulke i spodenki to lekka przesda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę (2.05.09) trochę przypadkiem stałem się posiadaczem nieco zabytkowego Centuriona.

Rama stalowa, widelec sztywny ale 1 1/8" ahead.

Klamkomanetki, przerzutki, korba, piasty i hamulce STX special edition.

Obręcze Campagnolo.

Założyłem mu opony 26x1,35" i zrobił się "miejski pomykacz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

witam,

 

chcę zaznaczyć iż mimo, że mam Treka, w moim garażu stoi zasłużony Centurion BackFire 800 z 2008r. Przesiadłem się z niego z fulla, gdyż był dla mnie za twardy - ale jeżdżę nim od czasu do czasu. Dodam jeszcze, że zrobiłem na nim ~3000km, i gdyby nie propozycja zmiany na Fulla byłoby tych kilometrów jeszcze więcej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Od 28.08.2009r. jężdżę Centurionem Cross Speed 800, rowerek bardzo fajny a przede wszystkim lekki - 10,6 kg.Nie ma to jak aluminiowa rama, a przesiadłem się zestalówki dlatego tak mocno odczułem różnicę :).

Jak na razie przejechane 617 km i jedyną wadą jak dla mnie są zbyt delikatne opony, stanowczo przydałby się jakiś kevlar (już sobie nawet znalazłem zmienniki). A tak po za tym to wszystko w jak najlepszym pożądku.

Jak na razie to zupełna seria, oczywiście nie liczę bidonu, pompki, licznika i oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam możliwość kupienia centuriona backfire 800 09' za 3300zł. Myślicie, że to dobra cena. Wyjściowo kosztował 4199zł. Z tego co się orientowałem to w tej cenie ciężko znaleźć rowerek z podobnym osprzętem i wagą.

 

Brać! Miałem Centuriona i to naprawdę fajne rowery. Szczególnie ramy są porządnie zrobione a i osprzęt jest bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od połowy maja 2009 roku latam sobie na Centurionie Backfire 300. Z tego co tu czytałem w tym poście to tak jak w większości przypadków nosiłem się z zamiarem kupna innego rowerku. Do Centka przekonała mnie w sumie relatywność jakości/osprzętu do ceny. W końcu nie od dziś jest znane hasło, że nie ma to jak NIEMIECKA jakość:P) No i za naszą zachodnią granicą rowerki te są produkowane i użytkowane już przeszło 20 lat.

 

http://img84.imageshack.us/i/20062009.jpg/

 

Na początku było troszke ciężko.. po prawie 8 letniej przygodzie z TREKAMI poprostu mieliśmy problem z dogadaniem się, po paru regulacjach teraz jest juz ok:))

 

Jak na razie jest to rowerek w specyfikacji fabrycznej:

 

Materiał: 6061 Aluminium

Waga: 12,90kg

Kaseta: Shimano HG40-8

Przerzutka tylna: Shimano Deore

Przerzutka przednia: Shimano Alivio

Mechanizm korbowy: Shimano Alivio 42/32/22z

Obręcze: Alex Adventurer

Hamulce: Tektro MT-14

Widelec: SR Suntour XCR (80mm) z blokadą

Dźwignia hamulca: Tektro RS360A

Dźwignia przerzutek: Shimano Alivio

Piasty: Shimano Alivio

Rama: MTB Basic-V 6061 cieniowana

Opony: Pogo Ladakh 26"/2,00"

 

Jak do tej pory zrobiłem nim jakieś 1000 km i śmiga nieźle, jedyne co mnie troszke męczy to hamulce no ale zbyt wiele nie można od nich wymagać.

No i zapewne przy najbliższym dopływie gotówki zamienie je na jakieś tarczówki.

 

Zgadzam się z poprzednikami, że Centuriony to rzadkie okazy na naszych szlakach, choć pare w Poznaniu już widziałem..

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ramy Centuriona są robione w fabryce Meridy (zresztą podobnie jak wielu innych firm, np Treka czy Specializeda), a obie firmy są blisko ze sobą powiązane. Pomijając technologię użytą do ich wykonania, ramy się jednak znacznie różnią. Ciekawe, czy ten stop w np HFSach i np w mojej ramie (jak w Backfire SLX, chociaż moja nazywa się Light :woot: ) jest taki sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...