Skocz do zawartości

[10962g] Cube AMS by tomeks !


tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam nic ciekawszego do roboty to wstawie projekt mojego roweru na ten sezon. Gdy poskładam do końca moją przełajówkę, ten rower będzie praktycznie służył jak race day only. Wiem, że niektóre komponenty mogłyby być lżejsze i mógłbym spokojnie zejść <10, ale budowa przełaja, skutecznie wciągnęła moje oszczędności :D na razie będzie tak jak jest. Po wakacjach, albo w trakcie być może zmienie jeszcze zaciski, sztycę, kierownice i mostek. Chciałem jeszcze zmieniać ramę, ale już mi sie powoli nudzi to mieszanie w sprzęcie, więc na razie niech zostanie tak jak jest, a chyba źle nie jest ? :) Komentarze mile widziane.

 

 

 

Brake (Front): (Hamulec przedni) incl.

Brake (Rear): (Hamulec tylny) incl.

Brake Levers: (Klamki Hamulcowe) Magura marta w/ dartmoor nano w/ bolts - 663g

Cables: (Pancerze i linki) Shimano - 95g

Cassette: (Kaseta) Shimano XT - 290g

Chain: (łanńuch) Sram x-7 - 277g

Crankset: (Korby) Shimano XTR m950 - 736g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) Shimano XTR m971 - 196g

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) Shimano XTR m950 - 112g

Fork: (Widelec) Rock Shox Sid World Cup w/starnut - 1298g

Frame: (Rama) Cube AMS w/ headset - 2833g

Grips: (Gripy) Accent lite - 23g

Handlebar: (Kierownica) Truvativ team - 143g

Pedals: (Pedały) Crank brothers sl - 262g

Seat: (Siodło) SlR kit carbonio - 140g

Seatpost: (Sztyca) Ritchey Comp - 320g !!!!

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) Kalloy - 24g

Shifters: (Manetki) Shimano XTR - 220g

Skewers: (Zaciski koł) Shimano XT - 124g

Stem: (Mostek) Truvativ Team - 149g

Tire (Front): (Opona przednia) Shwalbe Rocket Ron - 401g

Tire (Rear): (Opona tylna) Shwalbe Rocket Ron - 401g

Tubes: (Dętki) Joe's w/ stans valve's - 145g

 

Wheel Front: (Koło przednie) - 657g

Hub: (Piasta) - Rival carbon

Rim: (Obrecz)- ZTR 355

Spokes: (Szprychy) - Dt revolution

Nipples: (Nyple) - Alu wheel smith

Rim tape: (Opaska)- yellow tape

 

Wheel Rear: (Koło tylne) - 775g

Hub: (Piasta) - Dt 240s

Rim: (Obrecz)- ZTR 355

Spokes: (Szprychy) - Rithchey WCS 1,8-1,5-1,8

Nipples: (Nyple) - Alu dartmoor

Rim tape: (Opaska)- yellow tape

 

39c05179da4526be.th.jpg

 

Więcej fot może w weekend :)

 

 

Jak widać od czasu reactiona nieco się zmieniło, ale tak jak za czasów krossa mam ciężką sztyce i zaciski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz od razu, że zazdrościsz, że nie masz takiego ładnego sida jak ja :P:D sid mi pasuje, pod względem geometrii roweru i wagi :) Wrażenia bardzo pozytywne, wybrałem fs ze względu na to, że będę jeździł prawie tylko maratony na dystansie giga, które na ht potrafią dać w kość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt na świecie nie ma takiego sida jak ja, cały niebieściutki, leciutki lalala :):D Na sidzie będę jeździł do końca świata i jeden dzień dłuzej :) I tak poza tym to pierwszy amor którego dałem na serwis, wcześniej szybciej sprzedawałem, niż zdążyły się doczekać serwisu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawiony damper tak, że praktycznie nie buja, ale też nie reaguje na małe nierównośći. Rama zachowuje się jak sztywniak który ugina się na nierównościach :) Dla mnie bardzo waże jest to, że nie buja przy sprintach i zawieszenie nie chodzi tak jak w epicu, jest zdecydowanie płynniejsze i nie ma takiego charakterystycznego momentu odblokowania dampera jakie jest w epicu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kolego za kilkanaście tyś to można coś lepszego od cuba kupić duuużo lepszego ;)

a dla właściciela to rower fakt ładny ale tak jak któryś z moich poprzedników to też uważam że jakieś 300 g więcej do fulla by nie zbawiło a sztywność i kulture pracy przodu by poprawiło ...ha nawet zrymowałem:D ja tu widze jakąś rebe albo sida chociaż takiego jak ja mam skromnie mówiąc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damper to swinger 3-way. Jego masa jest zawarta w masie ramy :confused: Pedały chciałem zmienic, ale to raczej nie teraz. Na pewno w następnym sezonie będa cranki quattro :)

Chcialem wstawic projekt dopiero jak masa osiagnie <10, ale raczej nie nastapi to szybko wstawilem teraz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ten rower ogolnie sluzy jako race day only , no i czasem w niedziele gdzies pojade nim :D Generalnie to opony nie spelnily moich oczekiwan i zmienilem je na geax'y gato, niestety waga wzrosla, no ale cos za cos :P Do tego mam zamiar zmienic siodelko, bo po 2 dluzszych jazdach mam male obtarcia od slr'a :/ Zastanawiam sie nad fizikiem gobi, ewentualnie moze pojde w druga strone i kupie siodelko tune, ale najpierw je przetestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moj cube ma niestety, a moze i stety tendencje do tycia :P Aczkolwiek im wiecej wazy tym wlasciwosci jezde sie poprawiaja i to znaczaco :D Aktualnie rower jest dosc ciezki, ale staram sie z tym walczyc i prawdopodobnie ostatecznie masa bedzie wynosila 10.5 - 10.6kg, albo moze 10.4kg jak zostane przy sidzie. No i wlasnie, chce zmienic amora na czarna rebe sl, co o tym sadzicie ?;] Sid sprawuje sie genialnie, jest lekki ale czasem przydaloby sie nieco wiecej skoku. Aktualnie w rowerze sa zalozone opony geax gato, zalane plynem - jak na razie jestm z opon jak i tego systemu bardzo zadowolony. Do tego zalozylem czarne rogi tune, pedaly xtr oraz chwilowo siodelko fizik arione, teraz czekam na tune speedneedle :D Jak przyjdzie siodlo wkleje jakies fotki...

A nie zadowolony jestem nieco z gripow accent lite, bo obracaja mi sie na kierze :) Mam w planach kupno owijki, tylko jeszcze nie wiem jaka wybrac :P

 

Aktualna masa to jakies 10.7 wiec sporo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...