Skocz do zawartości

On-One Team


Gvalchmei

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam wszystkich rowerzystów w ogóle, a posiadaczy On-One w szczególności :confused:.

Jako, że od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem 29era na ramie On-One Scandal, a nie ma stosownego klubu - postanowiłem założyć takowy. Zatem zachęcam wszystkich użytkowników tej niszowej w Polsce marki do wstępowania w szeregi klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

 

To bylo do przewidzenia ze predzej czy pozniej taki klubik powstanie. On-One'y sa poprostu zbyt fajnymi ramami w zbyt atrakcyjnej cenie zeby w koncu nie zebrala sie brygada :confused:

 

A jest nas juz kilku na forum ujezdzajacych Chow Wsobny...

 

A moze sie okazac ze za chwile bedzie to marka na wymarciu jako ze zalozyciel i glowny projektant Brandt Richards opuscil wlasnie On-One (najprawdopodobniej podkupil go gigant CRC...) i na wiosne odpala nowa marke ShedFire...

Jak znam Richardsa to beda to nietuzinkowe i interesujace sprzety... Zapelniajace lub wrecz tworzace nowe nisze B)

 

Wieczorkiem wrzuce jakies foty swojego Inbred'a.

 

OSTRO!

I.

 

No i prosze:

p8260037.th.jpg

Tu jeszcze w konfiguracji 26-era, przed TC2007 (w tle Inbred Grabarza)

 

p8270028.th.jpg

Tu juz jako 69-er, wersja wspolczesniejsza ale tez nie obecna gdyz Reba poszla "do ludzi". Aktualnie w proszku, czekam na upgrade platformy do Maniciaka...

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

:) podziekowal...

Ale to juz historia... Choc zolte Fajery i kolka na FD26 ciagle gdzies mi sie tam poniewieraja po okolicy. Tylko amor poszedl do ludzi a zolte Cukierki rozlozylem i nie potrafie zlozyc z powrotem ;) ...

 

Obaczysz moja gadzine w jej aktualnym wcieleniu na zywca w czasie Zlotu :(

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest czy nie sprzęcik fajny :)

 

Ivan, mam nadzieję że coś rekompensuje żółte bajery! Tak w sumie do zlotu coraz bliżej więc i sprzęt lizać trzeba.

 

A co do bardziej technicznej części. Wypasione mają te ramy widełki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A możecie mi koledzy pomóc z romiarem ramy.

Znajomy zamówił z Anglii 16cali i jak przyszla okazałao sie ze 16 to ona ma do końca komina.. a do spawu ma 14.

Czy nie bedzie on za krótki jesli ma on wzrostu 165cm bodajze ? MOze lepiej sprzedac rame nim sie do niej szpej zalozylo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jergus ja mam 169cm wzrostu a nie 165 :) A co do inbreda 29er 16" to fakt faktem jest taki jak mówisz do spawu jest 14" do końca rurska jest 16" ale co z tego wyjdzie to ja sam nie wiem. HELP co robić zostawiać czy sprzedawać po kosztach ;/

 

Foto Inbred

 

ps.ramka była niedawno na allegro lecz się rozmyśliłem,sam nie wiem czy kupiłem za małą czy nie ???? Jeśli okazała by sie za mała to wolał bym ją sprzedać teraz zanim będą koła a to tylko dwa dni zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

Panowie, panowie... Bez szalenstw :D

Rama jak rama... Sprawdz jakie ma rozmiary (przekrok i dlugosc efektywna gornej rury) Twoj dotychczasowy rower i zobacz jak sie maja te dane do wymiarow Inbred'a. Jak bede jakies kolosalne roznice wtedy mozesz uruchomic bells and whistles :down:

 

U mnie przynajmniej taka prawidlowosc sprawdza sie w 99%

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaniam,

Panowie, panowie... Bez szalenstw :)

Rama jak rama... Sprawdz jakie ma rozmiary (przekrok i dlugosc efektywna gornej rury) Twoj dotychczasowy rower i zobacz jak sie maja te dane do wymiarow Inbred'a. Jak bede jakies kolosalne roznice wtedy mozesz uruchomic bells and whistles :)

 

U mnie przynajmniej taka prawidlowosc sprawdza sie w 99%

 

OSTRO!

I.

 

Problem w tym że Dynamo nie mial pełnowartościowego xc wcześniej tylko z Dragstara streetowego jego rower ewoluowal w wycieczkowe xc i nie bylo dopasowane to cuz do niego.

zna ktos kogos jezdzacego na on-one 14 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

Ecia OMC nie zostala posiadaczka 14-to calowej ramy 456... Ale skonczylo sie na powtorce z Orla... Sprobuj ja przepytac , no ale skoro kolega dotychczas Niebywaty i Niejezdzaty to wszelkie rady i porady moga sie zdac psu na buty...

 

Ostatecznie mozna sie posilkowac sugerowana rozmiarowka ze strony On-one...

http://www.on-one-shop.co.uk/?page_id=598

Ja mam 179 cm czyli 5'11'' i faktycznie uzywam ramy 18 cali. Trzeba jednak wziac pod rozwage iz kolpaki ostrzegaja na stronie ze ich ramy sa dluzsze niez przecietnie porownywalne ramy tej samej wysokosci... Mnie to przypasowalo...

169cm kolegi Dynamo to bedzie 5'6.5'', czyli w teorii bedzie sie lapac w dolnym stanie 16-tki...

Tylko zeby bylo jasno. To ma byc normalny Inbred czy 29-er? Bo to tez sie przewinelo w dyskusji...

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak o najważniejszym zapomniałem wspomnieć że to jest 29er ;/ Sory za skleroze. Tak wiem wiem po co tak małej osobie jak ja takie wielkie koło ale to nawet ja samemu sobie nie potrafie odpowiedzieć na to pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaniam,

Spytaj Czaka... On by caly swiat wsadzil na wielkie kolka :)

 

OSTRO!

I.

 

Jak wiadomo, nikt czakowi nie zarzuca braku argumentów - jedynie brak doświadczenia oraz sposob przekonywania byl niedopracowany:)

Dynamo chcial od dawna 29er i niedlugo zisci marzenie, zobaczymy co z tego wyjdzie - rower ma byc wykorzystywany turystycznie wiec nie powinien narzekac. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

 

Czako jako ten trup z szafy smieszy, tumani, przestrasza... No ale zarty, zartami... :)

 

Nie ukrywam ze ostatnimi czasy tez zaczalem powaznie przemysliwac przejscie na pelnego 29-era ze stajni On-One (a jakze...) jako ze pojawilo sie na ebajcu troche uzywek w atrakcyjnych cenach... na razie tylko budzet ma lekka zadyszke...

 

Trzymam kciuk i dla pewnosci duzy palec od nogi za Ciebie Dynamo! Oby sie udalo!

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Mam nadzieje że już jutro będe miał koła złożone i zacznie się składanie On-Ona B) Jak tylko skończę to obiecuje pochwalić się małą galeryjką :D Kwestia tylko tego że jeszcze trzeba dobrać długość mostka do Mary Bar dokupić jakieś spd, no i butki oczywiście :P a tak to cała reszta już jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu :P Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem w pełni funkcjonalnego On-Ona Na razie jedna FOTKA domowa gdyż za oknem pada niestety deszczyk. Wczoraj wraz z Jergusem wybraliśmy się na jazdę próbną i mogę powiedzieć tak że ten rower mimo założonych opon 2,25 normalnie sam się toczy :) Duże a raczej w tym przypadku wręcz wielkie koło naprawdę daje rade i jest naprawdę komfortowe.

 

Pozdrawiam :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Singiel na 99,9 NIE , linka od prawej manetki idzie, a i piasta wydaje się z wewnętrzną zmianą.

Kierownica sugeruje wykorzystywanie tego roweru jako jakiegoś mieszczucha.

 

Zapewniam was ze to nie mieszczuch, choc w tej roli zapewne tez dobrze by sie sprawdzil.

Kierownica Mary bar ma po prostu fajny wyglad i o dziwo jest bardzo wygodna(ergonomiczna) dla dłoni !

 

Temat piasty pozostawie do rozwiazania dla wlasciciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Witam

 

Przepraszam że sie nie odzywałem ale wiadomo nowy rower trzeba trochę pojeździć,trochę go wyczuć ;) Nie licząc tego że dzisiaj szlak trafił naciąg w przednim kole ;/

A więc do rzeczy, rower miał być mieszczuchem single speed lecz po naprawdę długich namysłach z tyłu wylądowała 8 biegowa piasta alfine. W zasadzie rower można by określić jako turystyczno-miejski. Świetnie sprawuje sie jako turystyk,tak jak dzisiaj komfort przede wszystkim. Ergonomia Mary Bar jest boska,trochę ciężko tylko przywyknąć do pogiętego czegoś przed sobą ;) Manewry trochę prawda utrudnione,wczoraj była gleba na podjeździe z korzeniami.Co do piasty wielobiegowej jak na razie nie mam co na nią narzekać. Piasta ma ogromne plusy no i minusy. Przede wszystkim zmiana biegów na postoju zmieniamy jak nam się podoba,możemy zmieniać także na podjazdach pod sporym obciążeniem a w zasadzie kiedy nam sie zachce :D zakres przełożeń jak w kasecie 8 biegowej.Ogromnym plusem jest to że piasta łapie odrazu,przesuniesz korbę o 1 mm a ona już złapała :P No a teraz minusy,opory całego tego mechanizmu dużo większe niż w standardowym rowerze no i denerwująca manetka z odwrotną modulacją. No i to co wiadomo każdemu spędza sen z oczu że z tyłu toczy się 2 kilogramowa cegła.Ale za to jaka fajna cegła :)

 

Przy okazji poszukuje siodła On-One do kompletu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

Tak mi to wlasnie wygladalo na piaste wielobiegowa ale wolalem poczekac na oficjalne stanowisko właściciela :D

 

Jak dla mnie zajefajny patencior. Sam mam filma na rower z przekladnia planetarna. Szczegolnie po przeczytaniu testu Charge Duster'a Alfine...

 

A co do siodel On-One to bywaja na ebajcu, za niewielkie pieniadze. Szkoda ze wczesnej sie Twoja potrzeba nie urodzila bo bym Ci mogl takowe przytargac z JuKejowa no a tak pozostaje kombinowac lub czekac do nastepnej wizyty :)

 

Przy okazji pochwale sie moim Potworem w wersji niemal maksymalnie doczerwienionej :)

 

p5240012.th.jpg p5240013.th.jpg p5240014.th.jpg p5240018.th.jpg

 

W zanadrzu jeszcze wersja z Panasem 2.4 FR z tylu, ale to na Sowie sobie zostawiam :P

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwień na maXa :P

 

Ostatnio było nowe siodło na ebay.co.uk to z tą grafiką kolesia jak na ramie i właśnie o nie mi chodzi bo na stronie niestety są tylko czarne z białym napisem. A nie powiem to czarno-białe z grafiką ładnie się prezentuje,kwestia czy jest wygodne.Lecz sprzedający nie chciał wysłać do polski paczki :)

 

Małe pytanko co do sztywnego exotica węglowego czy ktoś coś wie na temat tych widelców bo okazało się ze koło wcale mi nie zeszło z osi,okazało się po zdemontowaniu sztywnego z roweru że jedna goleń po położeniu na czymś płaskim bardziej odstaje od drugiej ta z hamulcem wydaje się być cofnięta do tyłu. A więc latam teraz po mieszkaniu i kładę na czym popadnie byle jak najrówniejsze i ciągle to samo leży krzywo ;/

 

Lepszym bajerem jest to ze mam TAKĄ piaste na przodzie,a bajer polega na tym ze ta piasta nie trzyma sie dobrze w widelcu podczas hamowania i zmienia mi swoje położenie. Wina piasty czy zacisku ????

 

Ja to mam chyba życiowego pecha na maxa ;/

 

No dobra może i sram ogniem :) czyli jak zawsze,ale może mi ktoś wytłumaczyć piasta ma oś 9mm a rowek pod oś w sztywniaku 10mm czyli co kupiłem niewłaściwą piastę z tond te przesunięcia podczas hamowania jeśli dobrze rozumuje ???? A suwmiarka inaczej wymiarów pokazać nie chce

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym bajerem jest to ze mam TAKĄ piaste na przodzie,a bajer polega na tym ze ta piasta nie trzyma sie dobrze w widelcu podczas hamowania i zmienia mi swoje położenie. Wina piasty czy zacisku ????

Raczej wina widelca, takie same problemy występowały w Krossie 29-er. (opisane w teście w bB i zdiagnozowaki to jako winę haków widelca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...