Skocz do zawartości

On-One Team


Gvalchmei

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zgłaszam się do On One Team jako świeży posiadacz sprzętu na ramie Inbred. Tak się prezentuje w całości w garażu. Póki co przejechane ok 500 km w większości po podwrocławskich lasach, wrażenia jak najbardziej pozytywne. Rower bardziej zwinny niż poprzedni Scott Scale (to był 21,5 cala), mimo,że ma taki sam kąt rury podsiodłowej inna pozycja (a przy tym wygodniejsza) preferuje wyższą kadencję. Nie testowałem jeszcze na bardziej stromych zjazdach/podjazdach ale jestem przekonany, że też będzie ekstra.

Pozdro dla wszystkich posiadaczy On One!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalony!

Mógłbym powiedzieć, że miło, że rzesza OnOne'owców sie nam rozrasta, ale przede wszystkim cieszę się, że każdy następny taki rowerek to dowód na wzrost świadomości rynku naszych cyklistów. Nieznana u nas masowo marka, niedoceniany przez wielu materiał - tak trzymać.

Swoją drogą, to musisz mieć ciekawą budowę ciała - rama nie wygląda na za małą, ale długość mostka powala. Wiem, że Inbred skręcił w stronę XC, ale wydawało mi się, że dalej utrzymana została filozofia Branda Richardsa związana z budowaniem długich ram determinujących wybór krótkich mostów. Tu taki długal, a jeszcze dla Ciebie pozycja bardziej komfortowa, niż w Scott'cie... Chętnie więc wsłucham się w Twoje relacje w kategorii 1000+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wybór materiału ramy podyktowany był połamaniem poprzednich 3 aluminiowych w dość krótkim czasie. Wybór padł na On One po przeglądzie propozycji ram cro-mo zaserwowanym głównie przez IvanMTB. Początkowo w planach był Charge Duster, ale brak dostępności rozmiaru 20 w okresie kiedy trwały moje zakupy i korzystna cena zdecydowały o zakupie Inbreda - i nie żałuję! Wyszedł świetnie jeżdżący sprzęt, mam nadzieję że trwały (stal więc musi być:icon_mrgreen: i przy tym moim zdaniem całkiem fajny wizualnie.

Co do mostka - użyłem tego z poprzedniego roweru (przekładałem wszystkie komponenty poza sterami, suportem i sztycą), nie znam się na teorii geometrii ramy zbyt dobrze, więc mogę mówić o własnych odczuciach. Czasem niewielkie różnice w przyjmowanej pozycji mogą mieć spore znaczenie jeśli chodzi o komfort. Nie odczuwam na przykład bólu w okolicach karku po przejechaniu dłuższych odcinków tras (mówię tu o asfalcie gdzie przez dłuższe okresy czasu niewiele zmienia się ułożenie ciała na rowerze), które występowały poprzednio. Jestem dość spory - 191cm, i raczej w miarę proporcjonalny, nie mam jakichś ramion do kolan czy coś:thumbsup: W porównaniu do Scotta odległość kierownicy od środka sztycy nieznacznie się zmniejszyła przy użyciu tego samego mostka - minimalnie krótsza rama i łagodniejszy kąt sterówki. Najpierw założyłem mostek z dodatnim kątem, pojeździłem trochę, później go odwróciłem - i tak mi lepiej. Krótszy mostek to większa zwrotność, pewniejsze prowadzenie na zjazdach, ale mniej dociążony przód na podjazdach - z tego co wyczytałem. Może w przypływie gotówki albo jak ktoś ze znajomych będzie zmieniał mostek pożyczę jakiś krótszy w celach testowych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na swoim też już kilkaset przekręciłem i zarzuty mam tylko do siebie ,że tak mało:-)

jeździ się świetnie do ramy nie mam żadnych zastrzeżeń - wszystkie obawy co do geometri i rozmiaru znikały z każdym kilometrem.

 

Grabarz ma racje - dla mnie również rower do katowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pochwalony!

Cisza tu taka, jakby się nam grono użytkowników przestało rozrastać. Dla padrażnienie razgawora pochwalę się - rozstaję się z Il Pompino i niedługo przesiądę się na Pompetaminę :)

 

Przy okazji - kupuję całego seta, sztyca nie gra mi kolorem (czarna), wiec gdyby ktoś chciał do swojego OnOne'a czarną sztyce, powinniśmy się jakoś na priv dogadać. Poza tym, jakieś drobne graty mogę zamówić bez żadnych dodatkowych kosztów, w ramach wsparcia OnOne'owców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mnie się wydaje że temat nam się nie klei:-)

a co do sztycy to ile sobie za nią życzysz bo może bym się zainteresował.........:-)

a kiedy będziesz zamawiał ramkę......??

 

tak sobie pomyślałem że może bym sobie naklejki ogarnął ale nie mogą znaleźć fotek z odpowiednia rozdzielczością.........

wiesz może skąd mógłbym ogarnąć bo sieć przeszukałem

nawet bezpośrednio na www.on-one.co.uk pytałem ale nie mają takiej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

stałem się posiadaczem nowego inbreda. Niestety natrafiłem na, według mnie, problem. Mam korbę z suportem hollowtech2, niesety, po użyciu podkładek blaty korby znajdują się niebezpiecznie blisko rurek tylnego trójkąta, dzisiaj nawet zaklinował mi się łańcuch w tym miejscu i uszkodził lakier. Ktoś miał podobny problem? co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

witam serdecznie! ostatnio nie śpię po nocach bo po głowie chodzi mi członkostwo w niniejszym, zacnym klubie :) z postów wynika że lwia część klubowiczów ujeżdża Inbred'y ale koto pyta nie błądzi. poszukuję ramy wraz z widelcem on-one pompino w rozmiarze xl (20"/ 57cm). jeśli ktoś ma to proszę o kontakt na postus@wp.pl . ogłoszenie jest aktualne do momentu aż nie napiszę ze zdobyłem juz ramkę bo szczerze mówiąc najlepszą jej rekomendacją jest praktycznie zerowa dostępność na rynku wtórnym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wreszcie mogę się dopisać z Inbredem :)

Ile ja się naszukałem takiej ramy.. w końcu trafiła się, i to nietypowa bo na rurkach Reynolds 853.

Po pierwszej jeździe jestem bardzo zadowolony, tylko ze sterami jest coś nie tak - kręcą się ciężko mimo że są na zintegrowanych łożyskach, na dodatek górna pokrywka wydaje się krzywo przylegać do miski :/

 

Część rzeczy pójdzie do wymiany, np mostek, obejma sztycy (na srebrną ale ciężko dostać taki rozmiar), może kierownica na srebrną chociaż z czarną wygląda lepiej niż myślałem.

 

IMG_8928rs.jpg

 

IMG_8931rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fajny ten czerwony.

 

W sumie to zajrzałem tu z nieco innego powodu. Chciałbym się (być może tylko na jakiś czas) pożegnać. Rozstaję się z OnOne'm. Po wieeeelu latach mile spędzonych z tą marką pod tyłkiem (bodaj 7 lat na różnych modelach) ze łzą w oku niewielką zamieniam codzienną "przełajówkę" Pompetamine i 69'era DMR Switchback na jeden rower z dwoma zestawami kół. Pewnie wielu zdziwi wybór - rodzimy, poczciwy, sentymentalny, dla wielu kultowy (tu akurat wyjątkowo użyłem tego określenia) ROMET 29er :)

 

Na bazar powędruje niebawem niemal caluśka Pompetamina (bez kół tylko)

 

p4250030.jpg

 

POSTRO!

Gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No ladna ta Pompka byla! A Pompino tlumaczone guglem z wloskiego na PL to "geje" a z wloskiego na angielski "blowjob"...

 

Mysle o wymianie ramy Treka na Inbred'a bo ma haki na bagaznik a nie wykluczam wozenia Juniora jak podrosnie jeszcze, mam nadzieje ze dolacze ze zdjeciami niebawem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Singlowa wersja cieszy oko kanapa w ciekawym kolorze, czemu ja zmieniles? Chyba czas podebatowac z kredytowka i zajrzec na stronke po Inbred'a - w obecnej cenie grzechem byloby sie nie skusic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to piekna ramka Inbred w jedynie slusznym 29 calowym formacie i pieknym piaskowym macie wyladowala dzis przed moimi rozognionymi oczami, pomacana zostala trzesacymi sie rekoma i ze smutkiem spakowana z powrotem do pudla gotowa do wysylki...pierwsze zdjecia i testy w lipcu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...