Skocz do zawartości

DunCon NKR - Niszowy Klub Rowerowy :)


snakes

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

A ja wreszcie po kilku miesiącach zwlekania zapakowałem swoejgo amstaffa w karton, wrzuciłem kartę gwarancyjną i wysłałem do Duncona/downhill.pl. Na tą chwilę jestem po pierwszej rozmowie telefonicznej, w któej opisałem gdzie się sypnęła. Mają sobie to obejrzeć i podjąć decyzję.

Na tą chwilę pewne jest tylko to, że jeśli postanowią uznać gwarancję i wymienić ramę, to i tak sporo poczekam, bo amstaff'ów w tym roku ma już za bardzo nowych nie być, ewentalnie pojawi się coś koło wakacji. Na tą chwilę zalega im w magazynie kilka 16-tek, a to mnie w żaden sposób nie urządza.

Poczekam jeszcze tydzień i znowu o sobie przypomnę. Może będzie już coś wiadomo. Nie omieszkam napisać, jak sprawa się rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Mój amstaff osiągnął właściwie stan docelowy, czyli osprzęt nie jest jakiś wypasiony ale nic nie stuka, nie strzela itp, można w pełni cieszyć się jazdą :D. Oto fotki:

http://www.server.aplus.pl/Koen/bike/20080...2711_resize.jpg

http://www.server.aplus.pl/Koen/bike/20080...2713_resize.jpg

http://www.server.aplus.pl/Koen/bike/20080...2805_resize.jpg stary z młodym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

A ja kilka dni temu definitywnie zakończyłem swoją przygodę z firmą Duncon. Swojego pękniętego Amstaffa odesłąłem na gwarancji na początku kwietnia. Wkrótce później usłyszałem, że rama zostanie wymieniona na nową, ale z powodu braków w zaopatrzeniu nie będą mogli dać mi nowej do wakacji. Ponieważ miałem na czym jeździć to zdecydowałem się poczekać. W czerwcu zadzwoniłęm znowu i regularnie mówiono mi bym jeszcze poczekał. W koncu w październiku usłyszałem, że Amstaffów już w tym roku nie będzie, że pracownik który mówił, że będą, wprowadzał mnie w błąd i że już go wylano. Zaproponowano mi wymianę na Pitbulla 16" za małą dopłatą. Nie zgodzim się, więc zaproponowano mi tegoż Pitbull'a, tyle że już bez dopłaty. Nie zgodziłem się i poprosiłem o zwrot pieniędzy za Amstafa. Podałem swoje dane i czekałem. Przez trzy tygodnie regularnie wydzwaniałem w swojej sprawie, a pieniędzy nadal nie było. W końcu doszło do tego, że miałęm pogadać z prezesem. Tego jednak nigdy nie było i mimo licznych obietnic nie skontaktował się ze mną. Sprawa ruszyła z miejsca, gdy poinformowałem Panów z Duncona, że zamierzam dochodzić swoich praw na drodze sądowej. Pieniądze od razu się znalazły i w końcu po przeszło siedmiu miesiącach od przesłania ramy sprawa się rozwiązała. I tak dostałem mniej niż zapłaciłem (dałem 650 a przyszło 599zł zwortu), ale uznałem, że nie warto się dalej użerać. Sami pracownicy bardzo mili, ale to tempo załatwiania spraw...

Trochę się zraziłem do firmy i nigdy nie skuszę się już na żaden z ich produktów. Trochę szkoda :devil:

 

A przed "śmiercią" ramy wyglądał soebie Amstaffik tak: http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=831ede176d6efbd1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Rama: DunCon Amstaff 16" z 2005 roku

Amortyzator: Marzocchi DirtJumper III

Kierownica: NsBikes Pure4130

Mostek: NsBikes Quark

Gripy: Dartmoor Flyer

Hamulce: Hope Mono 6-Ti

Siodełko: EarthWorks Couch

Pedały: NsBikes Leg Eaters

Łańcuch: Dartmoot Vert

Napinacz: Fly Bar

Reduktor(single speed'a): b.d.

Korba: b.d.

Obręcz (przód): b.d.

Piasta (przód): b.d.

Szprychy (przód): b.d.

Opona (przód): CST

Obręcz (tył): Dartmoor Crussherr

Piasta (tył): Novatec

Szprychy (tył): b.d.

Opona (tył): SCHWALBE FAT ALBERT

Naklejki na bike'u: Marzocchi, DC, UFo, SixSixOne, KTM,

Burton, Kona, Santa Cruz, Fox, AcerBis, Thor,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zależy jakiego zachowania oczekujesz. Przy 100mm będziesz miał strome kąty zbliżające go do typowego roweru XC (choć rama jest krótka, więc ścigant to nigdy nie będzie), a ze 130 rower bedzie się prowadził trochę spokojniej i będzie stabilniejszy. Dla Amstaffówprzewidziany zakres skoku to od 100 do 150mm. Miałem w tym piesku widelce ze skokiem 120 i 145mm i w obydwu przypadkach było ok (choć kwestia celowości pakowania widelca 6" skoku do HT jest dyskusyjna). Jeśli poczytasz dokładniej temat, to zobaczysz jeszcze inne konfiguracje. Wszystkie się sprawdzają, więc wybór zależy tylko od Twoich preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam,

 

Wpisuję się do klubu jako posiadacz Amstaff'a 2005 :)

Jak skończę składać rower na pewno pochwalę się na forum. na razie przełożyłem część komponentów ze starego żęby móc jeździć, więc za dużo nie moge powiedzieć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...