Skocz do zawartości

[amortyzator] Rst F1RST AIR RL


Rekomendowane odpowiedzi

Widze, że dawno mnie nie było, a rozpisaliście się na mój temat heheh :D

 

Jestem chyba najdłużej użytkownikiem firsta bo od kwietnia 2008 więc może podziele się opinią o nim :D

 

Nie miałem wcześniej licznika więc nie wiem ile ma najechane, ale jakieś 2 miechy temu kupiłem i średnio na tydzień robie ok 200 km w cyklu mieszanym z przewagą w terenie. Na zjazdach wcale go nie oszczędzam, a wręcz daje mu solidny wycisk. Ważę ponad 90 kg i z przodu mam zamontowaną tarczę 180mm (hampel - stroker carbon).

 

Amorek do dziś spisuje się jak nowy.. Nie złapał żadnych luzów, blokada działa bez problemu a i regulcja tłumienia tak samo. Ostatnio zauważyłem że zeszło mi z niego troche powietrza (z 9 do 5 atmosfer po roku), ale dopompowałem i jest ok już ponad 2 miechy więc ładnie trzyma. Oczywiście naklejki to porażka, mycie myjką ciśnieniową spowodowało, że zaczęły zchodzić, ale jakoś się trzymają. Jedynym defektem jaki zauważyłem to to iż na goleniu od strony tarczy jest smarowniczka, która wywala mi delikatnie jakiś niebieski gęsty smar i nie wiem jak to uszczelnić, ale na razie się tym nie przejmuje ponieważ jest to tylko delikatny wyciek. Simeringi trzymają jak nowe i nic nie leje. Praca nadal jak po zakupie.

 

Reasumując wszystko, jestem nadal zadowolony z amorka, a ostatnio miałem okazje pojeździć na kilku sezonowym sidzie, który dla mnie jest jedną wielką porażką... Stuka, luzuje się i leje olejem na prawo i lewo mimo iż kolega zmieniał w nim uszczelnienie w serwisie. Jak szybko go kupił tak szybko go sprzedał i przesiadł się na nowego RS Recon z 2008 roku, który swoją pracą bardzo przypomina mi firsta :P. First oczywiście nie ma regulacji skoku, ale jeśli chodzi o pracę i tłumienie to bardzo podobnie wypadają przynajmniej moim skromnym zdaniem :)

 

Jeśli ktoś jest z Nowego Sącza, Gorlic lub okolic, a jest zainteresowany tym amorkiem to zapraszam na jazdę próbną :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio miałem okazje pojeździć na kilku sezonowym sidzie, który dla mnie jest jedną wielką porażką... Stuka, luzuje się i leje olejem na prawo i lewo mimo iż kolega zmieniał w nim uszczelnienie w serwisie

 

to chyba troche tych sezonow bylo :( albo najzwyczajniej w swiecie kolega nie dbal zbytnio o amortyzator :D Sid regularnie serwisowany odwdziecza sie swietna praca.

 

Chetnie bym przetestowal tego firsta tak z czystej ciekawosci, ale i tak teraz kupilem rebe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak wolał First'a.

Na cholerę mi sztywny kloc, jak waży po prostu za dużo? Waga Tory to dla mnie nieporozumienie, jedyną alternatywą może być Recon, dodatkowo ma anodę na goleniach.

W tej chwili ujeżdżam Black'a Elite, który wg tej tabeli jest mega sztywny, lżejszy od Tory(mój waży około 1850g), a porównywałem go z Reconem na zwykłej sprężynie(nie SoloAir) i pracuje przyjemniej. Jeżeli będę zmieniał, to First będzie brany pod uwagę, chyba że fundusze pozwolą na Rebę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odwieze nieco temat :)

 

A wiec cena F1RSTa wzrosla i wynosi 800zl i oplacalnosc spadla...

 

Premier2 moze dla kogos kto jest lekki wybierze RST, a raczej Manitou R7 ale ktos kto wazy powiedzmy 85-90kg wybierze Tore bo:

 

Tora ma stalowa rure sterowa a F1RST aluminiowa, a jak wiadomo stal o niebo lepiej tlumi drgania i jest duuuzo trwalsza

Lagi 32mm w Torze zamiast 30mmm, a wiec lepsza sztywnosc

Wiecej punktow serwisowych i gwarancyjnych RS

Kwestie wizualne (trwalsze lakierowanie proszkowe Tory i lepsze naklejki, niz odklejajacy sie napis F1RST)

Dostepnosc uszczelek do amortyzatorow RS

Manual na stronie SRAMA jak serwisowac amory RS + oficjalne filmy na YT

Kiepskiej jakosci manetka blokady skoku w F1RSTcie

Edytowane przez Killer206
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Chyba pytam bez skutku^^ Nie będę zakładał nowego tematu a mam jeszcze jedno pytanie co będzie lepszy wyborem RST First Air D czy Rock Shox Recon XC 100mm Solo Air (bez MC)? Obawiam się pracy Rock Shoxa bez MC. Jak wypadają te 2 amory w stosunku do siebie? Wagowo RST wypada lepiej i czytając wasze opinie o nim mam wrażenie że te amorki będą chodzić podobnie. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mój First po kilkuset km i kilku maratonach używany z tarczówką działała tak jak działał. luz jest ale za mały by mi się chciało w sezonie coś z tym robić.

też po sezonie będę próbował go tuningować. znaczy jego działanie.

nie mogę porównać z RS ale pmprzedni amor na jakim jeździłem czyli bomber uginał się zdecydowanie przyjemniej. uginał się liniowo utwardzając pod koniec skoku. pozwalał wykorzystać praktycznie cały skok ale bez dobicia.

First twardnieje za wcześnie i pozwala korzystać z jakichś 3/4 skoku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak się mają wasze First-y bo mam zamiar aby się w niego okupić?

 

Nie kupuj tego widelca ! Mam koszmarne luzy po roku jeżdżenia ( F1RST Platinum ). Pracą nie powala ( przy rebie, która jest 100zł droższa ). Tak wyszło, że gwinty od mocowania hamulca nie wytrzymały i zastanawiam się kiedy mój hamulec odpadnie... Powietrze ucieka z komory. Bardzo powoli, ale cieknie mi olej od pokrętła tłumienia kompresji. Jeżeli ktoś będzie chciał dokręcać śrubę na dole widelca to uwaga. Jest tam odwrotny gwint... w taki sposób ukręciłem tą śrubę i płaciłem 100zł za coś tam...Kupujcie rebę ! ;)

Edytowane przez Kamil515
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiś uraz do amortyzatorów RST, ale kiedyś miałem bo tak i już, teraz bo widuję je na co dzień. Kamil515, rozumiem że amorek miałeś fabrycznie w Kellysie? W takim razie oddaj na gwarancję, wymienią cały dół i luzy znikną, Kellys musiał dostać jakąś wadliwą partię bo już po miesiącu Firsty lubią mieć luz, wiele już odsyłalem do Kellysa w ramach reklamacji , oni dalej do Velo i wracał sprawny. Kolega ponad rok temu też kupił sobie Firsta(platinum chyba czy jakiś taki niby lepszy z Firstów), jego amor też niedawno był u Velo... A luzy miał już widoczne gołym okiem, ok roku jazdy przy wadze ok 60kg... Dla mnie porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...