Skocz do zawartości

[amortyzator] Rst F1RST AIR RL


Rekomendowane odpowiedzi

z wagą swojego z manetką zszedłem do 1518g :icon_mrgreen:

troche jeżdżenia, trzy maratony ( z ekwipunkiem ważę ok 65kg ) i luz już jest wyczuwalny. jeszcze dwa maratony i odsyłam do Velo.

kupiłem go bardzo okazyjnie w związku z czym nie mam mu nic do zarzucenia. za 400pln naprawdę świetny amor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 18,5-19cm teraz tego nie zmierze.

nakrętka wentylka jest strasznie ciężka. plastik to sporo mniej g :D

regulacja tłumienia powrotu. raz ustawiamy tłumienie więc poco to jeszcze wozić? i tak pod wpływem wstrząsów się odkręci i zginie :D

regulacja linki? bez tego też można się obyć :)

jako pancerz doskonale sprawdza się przewód hydrauliczny :P

zysk na kilku alu śrubkach M3 minimalny ale za to jakie one są ładnie czerwone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ok 18,5-19cm teraz tego nie zmierze.

nakrętka wentylka jest strasznie ciężka. plastik to sporo mniej g :D

To fakt, blokada nie zachwyca, w szczególności że sama manetka w poprzednich latach była średniej jakości. Z tego co widziałem teraz już to poprawili. A sam amorek rewelacja, ja miałem zamontowaną wersję Disc 80mm w Authorze Intinctcie i mimo małych luzów super to chodziło. Bardzo fajne było też to że blokada była na sztywno więc jak jeździłem po asfalcie to amorek się nie uginał w ogóle i przez to fajnie się podjeżdżało w korbach:)

Edytowane przez senjiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Sam będę zmieniał widelec za rok, a jak bozia da to jak najszybciej np. za 6 miesięcy. I chyba jednak lepiej kupić Rebe używaną w bdb stanie za ok 850zł niż tego first'a pomimo, że zdaje się to być całkiem rozsądny amor. Jednak Reba to jest Reba i myślę, że nie można go z nią porównywać.

Edytowane przez Kellysbicycles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reba jest na pewno bardziej sprawdzona. Po opinii kamila który ma kellysa majestic'a straciłem pewność. Amorek ten zbyt krótko jest na rynku. Reba już jest bardzo długo (nie wiem ile ale na pewno sporo więcej niż 4 lata) i praktycznie nikt na nią nie narzekał. Ten RST natomiast ma dzielone opinie, a ja stawiam na to co pewne. A co do tych firstów. Czy one mają dwie komory powietrzne, czy jedną?

PS. SID w najniższej wersji waży 1470g. Ten RST Platinium 1680 g Tzn. waży 210g więcej :) Od reby jest 55g cięższy :)

http://allegro.pl/promocja-rst-first-platinium-rl-2010-i1328253895.html - jaka wtopa, podaje że cena katalogowa to 1099zł, a sprzedaje za 1179zł^^

Edytowane przez Kellysbicycles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hmmmm... Tzn., że są jednokomorowe? Jeśli tak to słabo. Co do wagi to i tak jest cięższy od sida 55g :devil: No i zależy jaką masz wagę. Na innej wadze będzie np.1586, a na jeszcze innej 1602g

Jak mnie pamięć nie myli to Foxy , Manitou ,Dt Swiss,Maverick, White Brothers też są jednokomorowe. Też słabo.Więcej nie zawsze znaczy lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... Tzn., że są jednokomorowe? Jeśli tak to słabo. Co do wagi to i tak jest cięższy od sida 55g :devil: No i zależy jaką masz wagę. Na innej wadze będzie np.1586, a na jeszcze innej 1602g

Tutaj nie mogę się zgodzić bo jakoś Manitou też stosuję jedną komorę i amortyzatory nie są wcale mało czułe. Kwestia dobrania sprężyny negatywnej o odpowiedniej czułości i progresji. Żeby było śmieszniej to Manitou do wszystkich amortyzatorów daje tylko jeden typ sprężyny

Edytowane przez senjiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tutaj nie mogę się zgodzić bo jakoś Manitou też stosuję jedną komorę i amortyzatory nie są wcale mało czułe. Kwestia dobrania sprężyny negatywnej o odpowiedniej czułości i progresji. Żeby było śmieszniej to Manitou do wszystkich amortyzatorów daje tylko jeden typ sprężyny

Głowy nie dam ,ale chyba nie do końca. Drake ma inną sprężynę negatywną niż Minute ( inny system amortyzacji ACT vs MARS),R7 też ma inną , w starszych modelach R7 i Minute w wersji MRD był system NOBLE AIR czyli zamiast stalowej sprężyny negatywnej plus komora powietrzna (air/coil ) była automatycznie regulowana komora powietrzna (air/air).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

First działa dobrze ( jak na RST ). Jednak wszystko inne ( sztywność, bezawaryjność ) trzeba jeszcze poprawić. Oczywiście przy Motion Control od RS'a wymięka...Mam świetne porównanie, bo z Firsta Platinum przesiadłem się na Sida teehee.gif.

Edytowane przez Kamil515
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matti, o tych dwóch amorkach było już na forum jakieś milion razy.

Tak wiem czytałem to wszystko ;) ALE chodzi mi o te nowe modele! np. srsuntour 2010/2011r. W porównaniu do nowego firsta :) Albo jeszcze się zastanowię nad jakimś RS :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Suntour jakością działania się do Firsta nie umywa. Za to Firsta nie ma co porównywać do RS bo to inna póka (mowa tu o Rebie). Najprościej przedstawić to w ten sposób.

Suntour<RST First<RS Reba

Jak się mogę zapytać to na czym to sugerujesz? Miałeś możliwość porównania?

Edytowane przez Matti95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...