Skocz do zawartości

[manetki-linka] jak wyciągnąć linkę z manetek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Stoję przed koniecznością wymiany linek i pancerzy. Zabrałem się wczoraj za to

ale wyjęcie linki z manetek Deore jakoś z lekka mnie przerosło. Nie chciałem odkręcać

wszystkich możliwych śrubek, bo mogło by z manetek nic nie zostać.

 

Prawdopodobnie jest to banalna czynność ale wolę się Was poradzić zanim się wezmę

do roboty.

 

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam żeby wymienić linkę trzeba rozkręcić całą manetkę, Zdjąć monitorek i wtedy już wszystko jasne. Też byłem przerażony jak ierwszy raz to rozłożyłem, ale o dziwo - po wymianie i złożeniu wszyskto działało. Powodzenia :)

 

Może zanim rozpoczniesz oglądnij to:

http://bicycletutor.com/rapid-fire-shifters/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Stoję przed koniecznością wymiany linek i pancerzy. Zabrałem się wczoraj za to

ale wyjęcie linki z manetek Deore jakoś z lekka mnie przerosło. Nie chciałem odkręcać

wszystkich możliwych śrubek, bo mogło by z manetek nic nie zostać.

 

Prawdopodobnie jest to banalna czynność ale wolę się Was poradzić zanim się wezmę

do roboty.

 

Jakieś sugestie?

sugeruje przybliżenie rodzaju manetek. jeśli RF/RFP

spójrz na manetkę z góry. po lewej stronie widzisz linkę (pancerz wchodzący w manetkę. naprzeciwko niego jak się nachylisz zobaczysz skrzętnie ukrytą plastikową śrubkę. trzeba ją odkręcić, następnie manetką zwolnić linkę (zrzucić na najniższe, najwyższe przełożenie - zależnie od sprężyny;) ) i przepchnąć tamtędy linkę. Powodzenia;)

 

Z tego co pamiętam żeby wymienić linkę trzeba rozkręcić całą manetkę, Zdjąć monitorek potem pokrywę (z dziurką - to co znajduje się pod monitorkiem) i wtedy już wszystko jasne. Też byłem przerażony jak ierwszy raz to rozłożyłem, ale o dziwo - po wymianie i złożeniu wszyskto działało. Powodzenia :)

sorry men, ale głupoty piszesz, nic nie trzeba rozkręcać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówili nic nie rozkręcaj tylko odkręć plastikową śrubkę od wewnętrznej strony (tzn od strony mostka) zrzuć na maxa przełożenia i wypchnij linkę. Nie trzeba nic rozkręcać dalej. Miałem kiedyś deore i tak właśnie zrobiłem jak piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...