Skocz do zawartości

[manitou sherman] którędy wlewac olej?


Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam za moją głupote, ale rozebrałem dzisiaj swoj tlumik tpc+, żeby wymienic olej i sprawdzic czy wszystko jest ok. Odkreciłem obydwa korki, ten u góry z regulacja kompresji i ten od dołu uszczelniający tłoczysko. Wszystko było ok więc zabrałem sie za zalewanie olejem, ale tu nasuwa sie pytanie którędy to zrobic? Wydało mi się logiczne wlanie normalnie od góry, bo olej i tak sie przelewa, ale w instrukcji mam napisane

 

-"Semi bath oil volume 16cc per leg",

 

-"Damping oli level -128cc"

 

Zbaraniałem, nie wiem gdzie wlac te 16ml, a gdzie 128ml?

 

Z tego co wiem to nieprawidłowy poziom oleju moze rozwalic tłumik, stąd moje pytanie. Dzieki za wszelkie wskazówki :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mańkach tłumik TPC to zamknięta konstrukcja. Olej z tłumika nie służy do smarowania goleni. Za smarowanie odpowiada olej wlewany bezpośrednio do goleni dolnych . Olej do smarowania, czyli to 16ml na goleń, wlewasz od dołu. Zakładasz dolne golenie na górne, ale nie dosuwasz do końca i za pomocą np strzykawki wstrzykujesz olej przez otwór na dole goleni dolnych (str.19 w instrukcji - http://www.manitoumtb.com/guides/Forks/200...12%3A37%3A42+AM ). Olej do tłumika wlewasz od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...