Skocz do zawartości

[po warsztatowaniu] Jak doczyszczacie paznokcie?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Uhh - ja mam ten problem podwójnie - przy majstrowaniu ze smarami i w pracy - jestem drukarzem (zawsze wracam w kolorowe plamki z mało przyjemną wonią atramentu :)) - Ja używam jakiejkolwiek pasty z granulkami - one usuwają tą drobna brudną warstwę tak jak pilniczek :) a na pozostałości pod paznokciami - no cóż - pranie ręczne :) kilka par skarpetek i dopóki sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje sposoby:

1. Pasta bhp - jest taka w pomarańczowym opakowaniu z ciemno pomarańczową zakrętką i świetnie pachnie pomarańczami ;) - biorę ją i ew. szoruję szczoteczką koło paznokci razem z tą pastą

2. Płyn do naczyń i szczoteczka. Dotychczas nie miałem większych problemów przy dowolnej metodzie a czasem wyjmowałem różne przedmioty z pojemników z olejami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zwykłe pasty BHP (pisakowe jak i te zwykłe) sa OK do czyszczenia rąk po "małym serwisie" ale gdy człowiek siedzi dzięń w dzień w smarach odpadają - niszcza ręce i wcale nie śa takie rewelacyjne.

Jam taki "zółty" płyn i jego troche na rękę pod kranem rozcieram, paznokcie szczoteczką, a ręce lśnią i pachną cytryną :whistling:

Zapewne mają ósemke (pasta BHO 8)albo HCY (hand cleaner yellow)obydwa sa na bazie żelów z czego ten drugi jest lepszy- jest miej "chropowaty " i nie "spada " z rak ( uzywam go praktycznie codziennie i uważam że jest rewelacyjny a to nie tylko moje zdanie).HCy jest sprzedawany w puszkach jedno galonowych i kosztuje ok 70zł ( moge sie mylic ale cos koło tego) a 8 kosztuje 6-7 zł za 500 ml .Jak do "rowerowego" użytku polecam 8. Tańsza ( ale wiecej trzeba jej użyc) i dostepna w ałych oparkowaniach.

 

Nie moge edytowac.

Przepraszam ale wprowadziłem w błąd . Chodzi tylko i wyłącznie o HCY (hand cleaner yellow) BHP 8 jest zwykła pastą. Mój błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na codzień jestem mechanikiem lotniczym i ze smarami wszelkiego rodzaju mam przyjemność obcować dzień w dzień. Z doświadczenia wiem, że najlepszym sposobem aby pozbyć się brudu pod paznokciami jest częste obcinanie ich, tak by nie miał jak brud się tam dostać. Potem wystarczy tylko pasta BHP, potem zwykłe mydło + szczoteczka do paznokci. Polecam także dość długie wymoczenie w ciepłej wodzie :)

Pamiętajcie tylko, że pasta BHP w dosyć częstym użytku niszczy skórę dłoni, wysusza ją i odtłuszcza aż za bardzo, dlatego ważnym jest, by stosować krem do rąk lub zwykły krem niva, tak by natłuścić oschłe kończyny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...