Skocz do zawartości

Kross Team


bikergonia

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym zmienić mostek w moim krossie dla poprawy komfortu

dlatego chce zmienić mostek żeby pozycja na rowerze była mniej pochylona i tak jeżdżę głównie po ścieżkach rowerowych

 

jaki byście polecili z tych?

http://allegro.pl/item610745986_truvativ_x..._hit_wys_0.html

kąt chyba 12 stopni a długość może 75mm jak sądzicie? poprawi to komfort?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wreszcie (po 2 miesiącach oczekiwania) udało mi się dorwać Levela A4, tegoroczny model. Po przesiadce z 10-letniego (acz mało używanego) Gianta mam wrażenie, że to jakby porównywać Subaru z furmanką (Giant w roli furmanki :) ). Jednak te stare rowery to było średniowiecze konstrukcyjne.. do samej firmy Giant nic nie mam, wtedy wszystkie rowery takie były. :D

Przyjemnośc z jazdy jest, przyjemność wizualna także, bo rower jest najzwyczajniej w świecie ładny. Podpasowała mi kolorystyka, no i nie widać spawów, ładnie wyszlifowane. Bardzo estetycznie. Wymieniłam tylko od razu siodełko, nie pasują mi takie ascetyczne twardzielce.. :) Muszę jeszcze przyzwyczaić się do innych i mocniejszych hamulców i odwrotnie chodzących biegów.. :D

Tak czy inaczej, przejeździłam dziś nieco kilometrów po lesie i od razu Kross przypadł mi niezmiernie do serca. Mam nadzieję, że po dłuższej jeździe nie zmienię o nim zdania. Ponadto Gianta miałam odrobinę niedopasowanego rozmiarem, a Kross pasuje jak ulał (zgrabna 16"). W tym tygodniu czeka go poważniejszy test, czyli rajd w moim mieście i Zagłebiowska Masa Krytyczna - zobaczymy, jak sobie poradzi (a raczej ja na nim). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechoo

witam

dołączam się ze swoim krossem level A2 rocznik 08

wymieniłem kasetę bo zaczęła strzelać po 50 km na alivio i łańcuch na xt.

Do tego jeszcze kierownice (proste mi nie pasują) na futura i siodło earthworks.

Wczoraj zmuszony byłem nabyć nowe pedały, stary nie wytrzymał spotkania z wystającym pniem, wiec nabyłem Dartmoor Uptown (dzis zrobilem na nich ponad 30km, ale to za mało żeby coś konkretnego o nich napisać. Noga się nie ześlizgnęła ani razu.)

Licznik sigma 1106.

Jeżdżę głownie w okolicach Świdra, Mieni, Góry Lotnika, Wólki Mlądzkiej i nad Wisłą.

Rowerek oprócz tej wpadki z kasetą spisuje się bardzo dobrze, zrobilem juz na nim ponad 900km i nie narzekam.

Poniżej kilka zdjęć (robione telefonem także nie są za dobre, jak tylko dorwę aparat zamieszcze lepsze ).

3f3d7f13012fc642m.jpg

36c225ee36afabbem.jpg

1d8575bebcbf88fdm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie powinieneś mieć co najmniej 17", ale jeśli jest tobie wygodnie to może wystarczyć 15". Kwestia tego, jak się tobie "prowadzi" czy nie masz za bardzo zgiętych rąk bo kierownica jest za blisko, albo czy z racji wyżej wysuniętej sztycy musisz się zbytnio pochylać. Jeśli nie chcesz wymieniać ramy a do manetek jest tobie za blisko to możesz spróbować wymienić mostek na dłuższy.

 

Faktycznie 17'' leży jak ulał ;)

przed przeszczepem

063b30681897768dm.jpg

i po

11a8c6f45eb54948m.jpg

 

teraz przede mną dalsze modyfikacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc i ja się dopiszę. Kross Level A4. W porównaniu do seryjnego roweru zmieniłem:

 

- koła na obręczach alexrims TD16, piasty joytech

- opony: kenda karma + bontrager jones

- amortyzator: Bomber MX Comp Air

- Hamulce: Juicy Three (180/160)

- rogi: Boplight

- pedały: wellgo WPD-823

- sztyca: (na dłuższą)

- łańcuch: LX

 

19017660.th.jpg

97659965.th.jpg

 

I to wszystko za kwotę mniejszą niż nowe A4ki z allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

To ja dołączam się ze swoim krossem hexsagon V5 do tej wesołej rodzinki "Krosowców".

 

Tak na dzień dobry to chciałem zapytać czy jeszcze ktoś użytkuje tu V5? Mam nadzieje, że nie jestem tu jedyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Witam wszystkich. Ja się dopiszę ze swoim staruszkiem Kross Grand Energy, który ma 8 latek i prawie 16 000 km.

Zmienione:

1) piasty na novatec a przy okazji szprychy nierdzewki // w poprzednim rowerze miałem na stożkach i wymagały dużo uwagi

2) suport na łozyskach maszynowych // bo oryginalny ciągle się rozkręcał

3) manetki na altus zamiast gripów // tych po prostu nie lubię

4) przerzutki na altus // napęd się zużył

5) siodełko // poprzednie sie podarło

Niestety mam złą wiadomość dla mojego staruszka, bo chcę go zamienić. Najprawdopodobniej na A2'09, choć jeszcze się nie zdecydowałem. Mam dylemat, bo z różnych względów (np.: zła fama o marce Kross) stanąłem przed wyborem A2 a Unibike Vision, w którym bym musiał trochę powymieniać, by dorównał A2 np.: piasty na maszynówki... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką prośbę do właścicieli Krossa modeli z serii "Level 2008" wszystko jedno czy A2, A4 lub A6. Mógłby ktoś zmierzyć wymiary ze zdjęcia przy stojącym rowerze dla modelu z ramą 19" i 21" ? Planuje kupic Level A2 2008, niestety nie moge sie do niego nigdzie przymierzyc i zostaje mi tylko zakup przez net. Niestety mam taki wzrost i dlugosc nogi ze najlepsza bylaby 20" ale w tym roczniku niestety takiej nie ma i musze wybrac 19" lub 21". Byłbym wdzięczny gdyby ktos poswiecil na to te raptem kilka sekund i podal tutaj te dlugosci lub na PW, pozdrawiam

 

kross.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równiez witam wszystkich, którzy maja przyjemnośc jeździć na Krossach ;) Jestem posiadaczem modelu A2 XT Export z ramą 09. Mam do was pytanie :D Mozna na nim bez obaw skakać z niewielkich hopek czy raczej nie bardzo? Rama jest z Alu 7005 (przynajmniej tak jest napisane na ramie), amortyzator Suntour XCR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...