Skocz do zawartości

Giant-the best bikes Club :P


bikergonia

Rekomendowane odpowiedzi

Co do wyścigu to skromnie mówiąc jestem jednym z organizatorów trzech poprzednich edycji ;)

Planujemy w lipcu ale tą sprawę jeszcze bedziemy omawiać, oczywiscie bedzie stosowna informacja na forum :)

Co do przedłużki to była konieczna bo główka ramy w rozmiarze L ma 17,5 cm a sterówka ma 19.

Był ogromny problem z założeniem tej przedłużki ponieważ sterówka w środku ma zmienną średnice co spowodowało że trzeba było szlifować ten adapter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W tym roku, 9 maja 75-letni King Liu, Prezes Giant Inc., wyruszy w kolejną wielką podróż. Tym razem wyjedzie z Pekinu, zaś jego celem jest Szanghaj, do którego ma zamiar dotrzeć w około 20 dni.

 

King Liu ma zamiar pokonać trasę liczącą niemal 1700 kilometrów. Aby uhonorować jego wysiłek i dzielić z nim kolarską pasję, 8 maja pracownicy Gianta na całym świecie będą go duchowo wspierać. Tego dnia na rowerach pojadą do pracy lub będą jeździć ze swoimi przyjaciółmi po pracy.

 

Także Giant Polska przyłącza się do tego globalnego święta Gianta. W piątek, 8 maja wyruszymy na rowerową przejażdżkę z naszego biura do Lasu Kabackiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, aby przyłączyli się tego dnia do nas.

Zbiórka o godz. 16:00 na parkingu przed budynkiem Natpoll przy ul. Migdałowej 4 (od strony ul. F. Płaskowickiej). Uczestników Dnia Królewskiej Jazdy - Ride Like King Day zapraszamy na pieczone kiełbaski. Tych, którzy nie będą się mogli do nas przyłączyć zachęcamy, aby również tego dnia wsiedli na swoje dwukołowe pojazdy i pedałując przed siebie spróbowali spojrzeć na otaczającą ich okolicę nieco inaczej. Może będzie to początek wielkiej, rowerowej przygody?

 

Dwa lata temu King Liu, Prezes Giant Inc., wyruszył w podróż dookoła Tajwanu. Dokonał tego wyczynu w wieku 73 lat. Wystartował 7 maja z Taipei. Objechał wyspę rozpoczynając swoją podróż od zachodniego wybrzeża, kierując się na południe. Następnie drogami wiodącymi wzdłuż wschodniego wybrzeża, przejechał przez Hualian i Yilan i 21 maja wrócił do Taipei. Wyprawa liczyła łącznie 927 kilometrów i była imponującym osiągnięciem dla osoby w tym wieku.

 

Powód, dla którego King podjął się tego trudu, był prosty – chciał zwiedzić tę piękną wyspę w sposób, który pozwoliłby mu na bliski kontakt z ludźmi, miejscami, kulturą. Czuł, że najlepszym sposobem na zrealizowanie jego zamierzeń będzie rower Giant. „Kiedy jedziesz samochodem zbyt szybko mijasz otoczenie. Chodzenie jest zbyt wolne. Tylko jadąc na rowerze możesz naprawdę doświadczyć piękna tej wyspy i przeżyć przygodę swojego życia” – wyjaśnił King. Wyprawa wokół Tajwanu zbliżyła Kinga do wyspy. Pozwoliła mu przede wszystkim na podziwianie pięknych wybrzeży, zapierających dech w piersiach górskich łańcuchów oraz poznanie cudownych ludzi, których spotkał w czasie swojej podróży.

 

15 dni wyprawy wokół Tajwanu stawiało przed Kingiem różne wyzwania. Po upadku na szosie King musiał jechać dalej z obtartymi kolanami i dłońmi, co uczyniło i tak już ciężką jazdę jeszcze trudniejszą. Największą próbę sił dla Kinga stanowił przejazd przez centralny łańcuch górski. Etap liczył 21 km, z czego 500 m stanowiły wyjątkowo strome „agrafki”, czyli ciasne zakręty. 5 km przed wierzchołkiem góry King był tak wyczerpany, że jedynym sposobem na dojechanie na szczyt wydawało się zmiana roweru z szosowego na hybrydowy (rower ze wspomaganiem elektrycznym). Jednak niezwykle silna wola walki i upór w dążeniu do celu, sprawiły, że udało się mu ukończyć wspinaczkę jedynie dzięki sile własnych mięśni. Nagrodą był zapierający dech w piersiach widok pięknego wybrzeża i świadomość, że jego wyprawa z wschodniego do zachodniego wybrzeża warta była każdego wysiłku.

 

Podczas swojej wyprawy King spotkał wielu fanów, którzy dodawali mu sił i odwagi, by łatwiej mu było ukończyć to trudne zadanie. Otrzymał wsparcie i ciepłe przyjęcie od wielu rowerzystów, których spotkał na swojej drodze. Niektórzy z nich przyłączali się do niego na pewnych odcinkach, a wielu chciało przynajmniej zrobić sobie z nim zdjęcie.

 

King stworzył firmę, która stała się największym na świecie producentem rowerów wysokiej jakości. Jego podróż doskonale obrazuje duch przygody, który napędza wszystkich w Giancie. Wyprawa była tym, co Giant nazywa „Ride Life”, czyli wiarą, że życie jest bardziej pełne przygód, gdy przemierza się je na rowerze. Wyzwanie, które podjął King, pozwoliło mu zetknąć się z kulturą, miejscami i ludźmi, z którymi żył na wyspie przez 73 lata, w zupełnie inny sposób.

 

cytat z newsmtb.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Mój dobry znajomy rowerowy ma problem. Kupił używkę (ramę fulla z w/w tłumikiem) i niestety dopiero po zakupie i złożeniu roweru "wyszło" na jaw że coś jest nie tak.

 

 

Zresztą zacytuję co mi napisał:

"....................

Rower to giant trance 2006. Tłumik to "FOX Float r" 165mm, średni "PROPEDAL".

Serwis nie ma sensu. Tłumik jest na tyle zużyty a serwis kosztowny (ok 400zl) ze się nie opłaca.

 

Szukam:

1.Nowego fox-a w dobrej cenie( pewnie z demontażu jak ktoś wymienia na lepszy) bądź używkę w dobrym stanie (najchętniej z pewnego źródła).

2. Zamienika który będzie pracował równie dobrze jak "fox float r" z zawieszeniem w moim giancie. System zawieszenia nazywa sie MAESTRO i jest w roznych modelach gianta. Wiem ze "manitou swinger" sobie radzi, ale jest droższy od foxa...

3. Opinie na temat "manitou radium" w takim giancie.........................."

 

I tu mam prośbę do tych co mają lub mieli doświadczenie z taką ramą i mogą udzielić jakieś konkretne odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bikergonia

Swinger X3 165 mm , mam , na pewno znakonicie da radę w tej ramce, właśnie zmieniam ramę i muszę zał. 190 mm ,ew. mogę odsprzedać (jak dojdzie rama), jest po obowiązkowym przeglądzie w Wigwamie, gwarancja do końca 2009.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tez posiadam Gianta! :blink: Mozę nie jest to szczyt marzeń ale od czegoś trzeba zacząć!

 

michal1994 Napisano 17.05.2009, 20:31

Witam!!!

 

Jestem nowy, ma ktoś z was Gianta Escapera ?

 

Tak, ja posiadam i jestem z niego zadowolony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam zamiar zakupić Terrago 3 Disc. Czy to dobry wybór , jakie są jego słabe strony ? Ciekawi mnie szczególnie trwałość hamulców hydraulicznych w tym modelu. W grę ewentualnie wchodzi jeszcze Felt Q620 lub GT Avalanche 3.0 Disc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

http://www.mtbnews.pl/content/view/720/34/ ;O - coś pięknego IMO. Ten Anthem mnie zniszczył, Giant się wziął za siebie widać, SID na zamówienie, swoje komponenty.

Zrolili kierownicę carbonową - 31,8mm, 580mm - 120g - ładnie. Będą mostki, sztyce i jakieś tam jeszcze pierdółki. Nie oszukuujmy się, pod tym względem Giant odstawał od konkurencji.

 

Do tego XtC na 2010, oby były też inne malowania. Górna rura wyraźnie odchudzona i o lepszym profilu, only disc. - http://www.giant-bicycles.com/pl-PL/bikes/mountain/4216/37142/

 

Niner - http://forums.mtbr.com/showthread.php?t=537963

 

Do tego czasówka na 2010 - http://www.giant-bicycles.com/en-US/news/13717

 

Fajowo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terrago 07 to mój sprzęt (a kiedyś dopisywałem się tu do klubu) i posiadam go od początku 2007 i jestem zadowolony. Przeszedł totalną metamorfozę, ma nowy amor (RS Revelation U-Turn Air), hamulce (Juicy7), koła (białe obręcze dartmoor abstract, piasty XT) i napęd (SLX/XT). Teraz tylko myślę nad zmianą ramy i być może uda mi się na początku przyszłego roku kupić ramkę Trance X, a terrago będzie moim rowerem miejskim :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość R3surrection

Waga 10.6kg

 

Ciężko, ale solidnie. Dojdzie sztyca thomsona pewnie nowe siodło białe Geaxy Mezcale albo rocket rony.

Waga myślę wyjdzie 10.5-10.2kg w zależności od opon.

Cables: Shimano

Cage: Specialized

Cassette: Shimano XT 770 11-34

Chain: Shimano Wippermann Connex c908

Chainset + Chainrings: Shimano LX + supoert RF

Derlr (Front): Sram X-9

Derlr (Rear): Shimano XTR 771 SGS

Fork: Reba Team + polock

Frame: Giant XTC 08 Carbon L

Head Set: Accent

Grips: Race Face God&Evil

Handlebar: PRO XCR

Inner Tube: Bontrager

Pedals: Crank Brothers Egg Beater Candy C

Seat: Selle Italia SLR XC

Seatpost clamp: OEM

Seatpost:Race Face Evolve Xc

Shifter/Brake (Front): Shimano XTR Dual 960

Shifter/Brake (Rear): Shimano XTR Dual 960

Skewers: XT

Spacers: No name

Stem: Race Face Evolve Xc

Tyre (Front): Schwalbe Nobby Nic 2.25

Tyre (Rear): Schwalbe Nobby Nic 2.25

Top Cap: Carbon

Wheel Front: Shimano XT wh-775 + rotor Shimano XTR 160mm

Wheel Rear: Shimano XT wh-775 + rotor Shimano XTR 160mm

 

20082009520.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam klubowiczów. W roku 1999 kupiłem pierwszy "prawdziwy" rower. Był to Giant GSR 400.

A wczoraj, po dziesięciu latach (i kilku różnych roweruch) stałem się znowu posiadaczem roweru tej marki.

Tym razem jest to anthem x3. Na razie oryginalny nie licząc przyciętej sterówki i wyrzuconych trzech podkładek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów. W roku 1999 kupiłem pierwszy "prawdziwy" rower. Był to Giant GSR 400.

 

Witam miłośników Gianta.

Post Mikołaja wywołał mnie z lasu, ponieważ aktualnie ujeżdżam GSR400 :) Oczywiście jest on po znaczących modach. Została tylko w nim rama. Tak jak kolega wyżej zmienił już rowerek (gratuluję), ja również planuję na przyszły sezon wymianę na .... no wiadomo na co.

Jak by co fotka staruszka na moim bikelogu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

mam pytanie do wlascicieli ram xtc..

jaki wybraliscie rozmiar ramy przy jakim wzroscie ?

mysle nad zakupem gianta xtc-1 z 2009r, rozmiar M 18", mam 180cm wzrostu, noga 85cm. Czy ta rama bedzie dla mnie za mala ?

obecnie jezdze na iguanie 2005 19" i wydaje sie w sam raz, wiec mam watpliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...