Skocz do zawartości

[śruby] alu do korby


Bizon

Rekomendowane odpowiedzi

Marka-KCNC czerwone

Cena -30 zł

Waga- 4 sruby + kominy - 7gr

Okres użytkowania -od czerwca 2007 w km to jest ok 1100 km

 

 

Zasadniczo niczym się nie różnią od stalowych śrub,poza wagą i kolorem.Przy zakupie trzeba zwrócić uwaga na dł.śrub bo są krótsze i dłuższe .Te krótsze łapią tylko na dwa zwoje .Ja ja używałem ze korba Lx 04 teraz z Slx.Żadnych problemów nie ma trzeba je tylko posmarować smarem przed skręcenie,ułatwi to ich odkręcenie.Co do zysku wagowego względem śrub stalowych to jest tego 12 gr .Dla kogoś ,aż 12 gr dla innej osoby tylko.Dla mnie to nie ma zbytnio znaczenia ja ja kupiłem bo mi się podobały ,bo mi się chciało ,bo miałem tak chrapkę bo miałem wizję czerwonego roweru bo mi się w nocy przyśniły.....

 

Alu

aludokorbykn7.th.jpg

 

Stal

staldokorbyxj9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem komplet czerwonych a2z. Fajniejsze od typowych śrub do korb, gdyż z obydwu stron było gniazdo na klucz imbusowy, co znacznie ułatwiało montaż/demontaz zębatek. Poza tym ładne. Róznca wagowa jak dla mnie do pominięcia. W dłoni coś tam czuć, ale w skli całego roweru do pominięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo niczym się nie różnią od stalowych śrub,poza wagą i kolorem.Przy zakupie trzeba zwrócić uwaga na dł.śrub bo są krótsze i dłuższe .Te krótsze łapią tylko na dwa zwoje .

 

A te dłuższe jaką mają długość? Tak się zastanawiam i niebieskie chciałem sobie sprawić ale wolałbym uniknąć śrub, które łapią tylko dwa zwoje, czyli praktycznie nic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja chyba byłem fizolem albo miałem felerne egzemplarze ;) - oryginalne śruby alu race face. przy próbie dokręcenia tarcz strzeliła jedna. taki mały kubełek zimniej wody przystopował moje zapędy przy dokręcaniu kolejnej i mimo użycia znacznie mniejszej siły strzeliła również druga. trzecią przykręciłem już prawie tyle co nic, a ponieważ wg mnie było to zdecydowanie za mało to dla bezpieczeństwa wymieniłem wszystkie na śruby ze starej korby truvativa, którym to rozwiązaniem cieszyłem się przez cały okres użytkowania korb RF. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Panowie

Chciałbym odświeżyć temat i zapytać, czy śruby które produkuje firma Token (wymiary: śruba - 7,2mm, komin - 8,3mm), będą pasowały do tarcz korby Deore? Nie mam niestety ze sobą roweru i nie mam jak pomierzyć, stąd moje pytanie. Z góry dzięki za Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz Tokena :thumbsup:

długość będzie ok a w tej samej cenie dostaniesz 5 nie 4 śrubki. fakt do haka tekiej się nie wsadzi. nie calej. komin jest trochę mało typowy ale śrubka pasuje :thumbsup:

no i możesz sobie w Rodexie kupić lockringa pod kolor :confused: za przesyłkę zapłacisz raz :rolleyes:

 

właśnie sprawdzilem i jednak KCNC są droższe. czyli kolejny plus dla Tokena.

nie wiem jak z kolorem bo KCNC tylko złote widziałem ale Tokeny mają całkiem fajny odcień :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałem pytanie o Tokeny w korbach Shimano, więc podobno bez problemu powinny pasować od slx'a po xtr/hone. Podejrzewam, że reszta też ok - ewentualnie można w ostateczności kominy lekko spiłować. Co do ceny to faktycznie wychodzą lepiej od KCNC, jest ich 5 sztuk (pewnie dlatego że większość komponentów Token'a jest do szosówek), poza tym mają ciemne ładne kolory. Na innym forum dostałem informację, że zdarzają się problemy w odcieniach śrubek KCNC, które czasami mogą się od siebie różnić, ale na żywo nie widziałem więc nie potwierdzam. Jeśli chodzi o prawie realny kolor (prawie bo robione przez szybę :thumbsup: ) to wrzucam fotkę z targów. Pozdro

 

img2296.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marsman. No ja właśnie niekoniecznie rozumiałem o co chodzi w opisach wymiarów tych śrub, gdyż 1szy raz się zainteresowałem, ale już mnie oświecili:) Na czerwono śrubki chciałbym, stąd te dwie firmy. W wydaniu Tokena wyglądają kusząco. Lockring mówiąc masz na myśli nakrętkę na kasetę? Chyba zaraz złożę zamówionko :thumbsup:

Zbrozin, chwała Ci za foto, kolorowe takie dosyć ładne :thumbsup: No mam nadzieję, że Shimano używa jednego standardu dla śrub w swoich korbach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w korbach Shimano, więc podobno bez problemu powinny pasować od slx'a po xtr/hone.

no ja mam je z korbą LX gdzie zamontowałem blat Stronglighta taki trochę grubszy od seryjnego i jest ok ;)

Lockring mówiąc masz na myśli nakrętkę na kasetę?

tak o te nakrętke mi chodzi. Token ma fajne kolorowe i to za 15pln... trochę ciężkie ( niby 5,5-7g ) ale chyba się skuszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to teraz ja mam znowu zagadkę: czy te nakrętki Tokena będą pasowały do standardu Srama? :/ Niestety nie znam się na tyle by rozróżnić, czy Sram i Shimano używają takich samych nakrętek. Póki co używam kasety PG-970, która dopiero zamierzam pokatować (a na blaty to ja się przymierzam od Rotora, ot tak w celach naukowych tylko;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ukręciłem śrube:/

trzeba zwracać uwagę na grubość zębatek. z seryjnymi Shimano powinno być ok. ale jak założyłem dwie zębatki i obie były grubsze ( 44t Stronglight+32t Lasco ) od LX-a to śruby łapały tylko na jakieś dwa zwoje.

kupiłem A2Z i te nawet w takim zestawieniu okazały się zbyt długie ;) gniazdo imbusa 6mm od wewnętrznej strony nie pozwalało wkręcić śruby głębiej. niewiele brakowalo ale śruby nie skręcały zębatek do końca.

w takim wypadku można spiłować troche śruby by były krótsze. ja zastosowałem kominy A2Z i śruby Tokena.

jeszcze o kolorze. A2Z ma bardziej czerwony odcień. Token troche podchodzi pod różowy.

jeśli chcesz mieć lekkie śrubki a nie zależy Ci na kolorze weź BBB z nimi żadnego problemu nie mialem. śruby są długie a brak gniazda 6mm pozwala wkręcić śrube jak się chce. chyba nawet ze stalową cienką zębatkom da się to skręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no i stało się:) pomimo że miałem śruby z długim gwintem, dobrze dokręcone itd to dzisiaj na podjeździe jedna strzeliła. Niestety nie znalazłem jej więc nie wiem co pękło. Następne śruby kupie jednak już tytanowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podjezdzie strzeliły mi 2 alu sruby tokena. Uslyszalem jakis trzask i lancuch ocierajacy o wodzik przerzutki. Zanim sie zorientowalem co to, strzelila druga. Byly dobrze dokrecone. Ich przebieg wynosil ok 2,5 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...