Skocz do zawartości

Merida Owners Club


canar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) również przyłączam sie do szczęśliwych użytkowników rowerów marki Merida;) Mój rower to Merida Matts Sport 500, ramkę w idealnym stanie kupiłem rok temu, rocznikowo chyba cos kolo 2004-05? Generalnie rok temu ten rower był klasycznym makro 'marki' trex , po lekturze na forum wymienione zostało wszystko oprócz linek, pancerzy i pedałów. Po wakacjach jak wrócę ze Szkocji, to i jeszcze sie Axela i stare zużyte siodełko velo wymieni na coś lepszego:) Generalnie pisać mogłbym o nim całą noc, bo trochę sie przy nim działo :) Mam niesamowitą radoche z tego, ze złożyłem go sam, na dodatek jednym, rowerowym zestawem kluczy i że tak świetnie się teraz jeździ:D Niżej tylko jedna poglądowa fota, jak zwykle, w rzeczywistości wygląda lepiej:P Jeśli specyfikacja interesuje, pisać :)

 

http://img77.imageshack.us/my.php?image=sasa32zy4.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym nie wyszedł na baranka co nie zna słownika-próbowałem edytować post jakieś 10 razy, lecz po każdej poprawce i zapisaniu wiadomości nie udało mi się poprawić tego błędu ort... a potem zniknęła możliwość edycji:) może to nowy firefox coś kaszani?

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

bo dłuższej nieobecności powracam z nieco zmodyfikowanym rowerem:

Merida Matts Pro

REBA SL

Napęd: tył 9.0 przód LX, manetki 9.0, lańcuch connex

KOła: przód Novatec ,717 mavic, tył XT, kaseta LX, mavic 717

Hamulce : avid sd7, klamki fr5

Sztyca: Smica, siodło SLR

kiera mostek Kbix, rogi WCS

Korba XT tak to mniej więcej by było... w planach jeszcze biały slr :D może mostek i kiera na ritcheya a w marzeniach to ramka karbon i obręcze DT białe limited editon ;) a ot fotka:

da91646870cba63fm.jpg

 

p.s. po wczorajszym maratonie w Istebnej oj linki pancerze nowe a łożyska do przesmarowania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jechałeś może ostatnio przez Piekary z tą meridą na samochodzie ? xD

a coś białego oczywiście :] może jeszcze zaciski kół dartmoora ?

 

nie , to nie ja, w czwartek jechałem ale to na biku do Rudy Śl, a jestem z Pszczyny- w tych okolicach można mnie spotkać, dziś zabieram się za składanie i smarowanie bike'a po Istebnej, linki i pancerze do wymiany, a te zaciski to dajcie jakiś link zobacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie jestem zasmucony bo nikt nie zauważył że na www.merida.com jest juz nowa kolekcja na 2009 rok :-P

 

Ciekaw jestem Waszego zdania na temat nowych malowań.

Moje jest takie: Modele wyższe mają zarąbisty design, ale bardzo podobny do tegorocznych scottów. Niemniej jednak jestem najbardziej za :-) Na jednym z blogów internetowych gdzieś w necie widziałem że zmienili plakietkę na główce ramy, nawet nie brzydja jest. Nie ma już tego malowanego logo które moim zdaniem było brzydkie. Kolejna rzecz to zrezygnowali zupełnie z ram z karbonowym tyłem. Ciekaw jestem z jakiego powodu. No i na koniec uważam że modele niższe mają bardzo brzydkie malowanie.

 

Aha i zerknijcie jeszcze na Meridę Carbon FLX Special Edition - KOOOOSMOS!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, niektóre z tańszych wyglądają jak z marketu ; P i to nieszczęsne złamanie dolnej rury przy główce.

 

Co do mojej własnej Madzi - napęd spisuje się jak marzenie ; ] po roku w końcu kupiłem nowy hak przerzutki, żeby X-9 mógł się popisać zamiast walczyć ze skrzywionym ; ] jeszcze tylko, gdy tylko stare się rozpadną, nowe koła + bzdety jak siodło czy kierownica i będzie full custom.

Planuję również w najbliższych dniach zrobić serwis Reby - kupiłem już olej, 70zł mnie ta przyjemność kosztowała (Motul). Ale najwyższa pora, bo po dwóch sezonach coś dziwnie sucho ma ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

tez jestem (szczęśliwym) posiadaczem roweru merida

Model: CROSSWAY 20-V

Rower należy do grupy: CROSSWAY

Cena: 1199.00 zł

Rozmiar ramy: 46 / 48 / 52 / 55

Rama: MERIDA MATTS CROSSWAY DT

Amortyzator/widelec: SR SUNTOUR M 2000, 50 MM

Wkład suportu: CARTRIDGE BEARING

Korby: SR SUNTOUR CW-T208, 48/38/28

Przerzutka Przód: SHIMANO M 310

Przerzutka tył: SHIMANO ACERA-X

Manetki: SHIMANO EF 50

Hamulce: MERIDA V-BRAKE LINEAR

Dźwignie hamulców: SHIMANO EF 50

Piasta przód: ALLOY QR

Piasta tył: SHIMANO RM 30

Opona przód: CST C-1393, 700 x 40c

Opona tył: CST C-1393, 700 x 40c

Pedały: XC STEEL

Kierownica: X-MISSION STEEL

Mostek: MERIDA A-HEAD

Siodło: MERIDA COMFORT

Sztyca: MERIDA ALLOY, 27,2 MM

Liczba biegów: 21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przed chwilą nową sztycę BBB pod SKN'a. Znalazłem ją w pobliskim rowerowym - 27,2x400mm z jarzmem na dwie śruby, za 88zł, z wagą 280 gramów. Uważam to za całkiem niezły zakup. Fotka z zaprzyjaźnionego spożywczaka który waży mi części ^^ :

 

16987609920699a3m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów ;)

 

Orientuje się ktoś może ile waży rama SUB-60? Bo szukam szukam i nie umiem znaleźć a nie będę specjalnie roweru rozkręcać zwłaszcza, że nawet nie mam wagi elektronicznej żeby go potem zważyć:D

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

 

A tak w ogóle mój sprzęcik to Merida SUB 40 z osprzętem lx/xt oraz truvativ :D Będę miał więcej czasu to napiszę pełną specyfikację i wrzucę fotkę:D

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sądzisz? w sumie nigdy nie próbowałem montować go w tym miejscu. rozważałem to gdy składałem wszystko do kupy, ale doszedłem do wniosku, że wymagałoby to już zbyt głębokiego spoglądania w dół ; ]

 

Swoją drogą mostek sam w sobie nie zmienił pozycji jakoś diametralnie, o kąt zmienił się o raptem jakieś 4 stopnie, a i tak czułem się jak na innym rowerze. Nie odważyłem się zakładać go na minus, bo na poprzednim nieraz miałem wrażenie, że przelecę przez kierę - za bardzo lubię zjeżdżać w dół ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...