Skocz do zawartości

Merida Owners Club


canar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. w najbliższym czasie mam zamiar dołączyć do szczęśliwych posiadaczy rowerów Merida. Jak tylko wejdzie kolekcja na 2009rok chce kupić Crossway TFS 500 Sport-D Link: http://www.rowerymerida.com.pl/rowery2.php...r=70&id=474

 

co myślicie o takim rowerku? czy któreś komponenty są kiepskie? (ma być używany 80% na szosie 20% łagodny teren - bez szaleństw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odblaski.... zdejmij

 

Zdjęcie trzasnąłem jak tylko zmontowałem, zaraz potem zdjąłem odblaski :) Cieszę się, iż mogę mieć ramę z zielonymi płomieniami i hamulcami tarczowymi, bo w Polsce Medzie sprzedają w tej wersji 3000-D w czarno matowej ramie.

 

BTW, czy w Meridach to normalne, że tak szybko lakier się rysuje od pancerzyków itp. Miałem Gianta przez 3 lata i nie zauważyłem tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy lakier bedzie sie rysowal od ocierajacych pancerzy, widac w Giancie miales je inaczej poprowadzone. Ja mam zabezpieczone miejsca styku ramy z pancerzami za pomoca naklejek z tasmy izolacyjnej (na czarnej ramie nie widac czarnej tasmy). Druga sprawa, ze w lepszych modelach ten lakier faktycznie latwo sie rysuje (przynajmniej w starszych rocznikach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerem przejechałem ok 300 km, a już pojawiły się zarysowania, szczególnie widoczne na zielonych fragmentach. Też chyba będę musiał poprzyklejać przezroczystą taśmę, bo nie wyobrażam sobie roweru po 2-3 latach. Kolega też ma Meridkę i u niego po 2 latach zarysowania od pancerzyków są już bardzo duże - fragmentami 3 cm długości, 1 cm szerokości zdarte aż do aluminium Maskra ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć meridziarze.

Planuję wyprawę z sakwami i chcę kupić bagażnik. Stąd pytanie do posiadaczy ram Matts Sport/Speed: czy ktoś używa bagażnika i jakiego? Bo dolne mocowania są umieszczone dość wysoko. Przymierzałem kilka modeli, ale żaden nie pasował jak należy. Chodzi mi o porządny bagażnik, a nie jakieś badziewie ze stalowych prętów. Moja rama to Matts Special Edition z 2006. Poniżej fotka:

 

d3bd5cdbd278ca04m.jpg

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Madzia dostała nowe przednie kółko DT370+MavicXM317+DTComp i Juicy 5 =] Na razie leży do góry kołami bo czekam na adapter, ale liczę na to, że już na dniach wybiorę się do lasu =] wrzucę fotki gdy w końcu zmontuję to do kupy i uruchomię ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...